Społeczeństwo wymyśliło wiele podstępów i uwodzicieli dla współczesnego człowieka, aby uniemożliwić mu wzniesienie się ponad innych i pełne zrealizowanie wszystkich swoich pragnień i celów. Nie ma z góry ustalonego i jednolitego scenariusza rozwoju życia. Wszystko zależy od Twojej chęci rozwoju.  Wszystkie przeszkody i bariery są na poziomie podświadomym w naszych umysłach. Jest to bardzo możliwe, aby zrealizować wszystko i zaprezentować się światu. Ale musisz pamiętać: wszystko wymaga wysiłku, a im więcej wysiłku włożysz, tym silniejsze będą rezultaty. Jak rozpoznać, co powstrzymuje Cię w procesie rozwoju? O tym porozmawiamy dalej. Poznaj 10 najczęstszych rzeczy, które hamują zmiany w naszym życiu!

najczestsze-rzeczy-ktore-hamuja-zmiany

Najczęstsze rzeczy, które hamują zmiany w naszym życiu!

1. Brak wiedzy

Na przykład, chcesz schudnąć. Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Ci na myśl? Głodzenie się, wyczerpujące treningi, sztywne ograniczenia, brak dobrego humoru. Przede wszystkim jednak należy dobrze zapoznać się ze stojącym przed nami zadaniem. Kiedy zagłębisz się w konkretny temat, zdasz sobie sprawę, że w rzeczywistości ten sam proces odchudzania, na przykład, nie jest wcale taki straszny, jeśli sprawisz, że zdrowy styl życia stanie się Twoim stałym, a nie tymczasowym. Aby coś osiągnąć, trzeba naprawdę chcieć się zmienić.

2. Aprobata innych

Czy naprawdę tak bardzo zależy Ci na opinii innych, że zapominasz, czego chcesz i kim naprawdę jesteś? Ważne jest dla Ciebie, aby uzyskać polubienia na portalach społecznościowych, usłyszeć komplementy, ale aby je uzyskać, czasami zakładasz maskę doskonałej osoby, którą nie jesteś w rzeczywistości. Wyobraź sobie, jak wiele mógłbyś osiągnąć, gdybyś nie oglądał się ciągle przez ramię w poszukiwaniu aprobaty

3. Wybór łatwej drogi wyjścia

Nie chodzi tu o używanie narzędzi ułatwiających pracę, czy korzystanie z zasobów pomocniczych. Ważna jest wiedza, jak mądrze z nich korzystać. Pojawienie się na świecie gadżetów może wpłynąć na Ciebie zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Staraj się zachować równowagę w korzystaniu z Internetu, aby wzbogacić swój umysł, na przykład. Nie zastępuj swojej pracy kopiowaniem jej z Internetu. W przeciwnym razie rozwój może zostać zastąpiony przez zwykłą degradację. 

4. Strach

Wyjście poza swoją strefę komfortu poszerza nasze granice i stymuluje rozwój. Ciągły rozwój wymaga dawania sobie niewielkiego, kontrolowanego ładunku stresu, wyznaczania nowych celów czy stawiania sobie wyzwań przez środowisko zewnętrzne. Każdego dnia stajemy przed wyborem, czy wybrać to, co znane, czy spróbować czegoś nowego i ambitnego. Jeśli wybierzemy znaną nam bezpieczną opcję, wiemy, że będziemy czuć się dobrze, ale raczej nie dowiemy się niczego nowego o sobie lub otaczającym nas świecie. Jeśli podejmiemy bardziej ryzykowną opcję, możemy ponieść porażkę, ale nawet ta porażka uczyni nas trochę lepszymi.

5. Obraz idealnego życia

Nie daj się oczarować, żebyś się nie rozczarował. I to rzeczywiście prawda, bo przez większość czasu jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania pięknego obrazu życia bez problemów i zmartwień. Z pewnością powinieneś starać się poprawić swój styl życia! Ale pogódź się z faktem, że życie nie zawsze jest łatwe, to po prostu niemożliwe! W końcu tak naprawdę całe nasze życie składa się z niekończącej się serii pragnień i rozwiązywania problemów. Zaakceptuj to i spójrz na życie w pozytywny sposób. Nie skupiaj się na problemach, ale na ich rozwiązaniach. Nie zostawiaj za sobą żadnych pretensji, tylko wyciągnij właściwe wnioski!

6. Wymówki hamują zmiany na lepsze życie!

Wymówki są bardzo wygodne. To prawdopodobnie główne rzeczy, które hamują zmiany w naszym życiu na lepsze. To coś w rodzaju powodu, dla którego się nie udało. Ale jeśli będziesz żył według zasady „nie ma czasu na wymówki”, twoje życie zmieni się natychmiast. Wymówki są próbą zdjęcia z siebie odpowiedzialności. I nic ponadto.

7. Kontrola

Istnieje granica między odpowiedzialnością a całkowitą kontrolą. Nie można kontrolować wszystkiego przez cały czas. Nadmierna odpowiedzialność może prowadzić do wypalenia emocjonalnego i absolutnej niechęci do robienia czegokolwiek. Czasami trzeba się zrelaksować i pozwolić, by życie samo się ułożyło. Nie myśl, że radzimy Ci, abyś odpuścił, ale rozluźnienie uścisku może być czasem przydatne – pomaga utrzymać równowagę.

8. Negatywność

Negatywizm z jakiegokolwiek powodu jest destrukcyjny. Pozytywne myślenie jest kluczem do zupełnie innego życia, trzeba tylko spróbować. Staraj się dostrzegać pozytywy w każdej sytuacji. Wszystko, co pochodzi od Ciebie w postaci myśli i słów, wraca jako rzeczywistość. Zmień więc swoje nastawienie życiowe na czystą pozytywność. I wszystko będzie dobrze, i to znacznie szybciej niż myślisz!

9. Plotki

rzeczy-ktore-hamuja-zmiany-nie-wyciagaj-pochopnych-wnioskow

Nigdy nie porównuj swojego backstage’u z tym, co widzisz na cudzej scenie. Każdy ma swój własny sposób na życie. Nie marnuj swojego czasu na bezsensowne dyskusje o innych ludziach.  Nie wiesz, przez co przechodzą inni ludzie, nie wyciągaj wniosków z powierzchownego oglądu sytuacji. Co więcej, dyskutując o kimś, przekazujesz tej osobie swoją energię. Zajmij się sobą, przenieś uwagę na własną drogę do sukcesu!

10.  Zagracona przestrzeń dookoła

Stephanie McMains i Sabine Kastner, psycholodzy z Uniwersytetu Princeton, odkryli na przykład, że bałagan w domu może zmniejszyć naszą zdolność do koncentracji na zadaniu (co częściowo wyjaśnia, dlaczego niektórym ludziom tak trudno jest się skupić przy biurku, na którym panuje bałagan). Brak przestrzeni spowodowany nadmiarem rzeczy w pokoju sprawia, że stajemy się bardziej niespokojni i łatwiej ulegamy stresowi.

Z drugiej strony, nie pozbywamy się starych rzeczy z powodu niechęci do pozbycia się przeszłości. Spróbuj przezwyciężyć siebie i dostać się do zwyczaju porządkowania rzeczy co miesiąc. Jak powiedział kiedyś wielki naukowiec Albert Einstein, znany między innymi z zagracania swojego biurka: „Jeśli bałagan na biurku, jest to oznaką bałaganu w głowie”. 

Rzeczy, które hamują zmiany Co cię powstrzymuje?

rzeczy-ktore-hamuja-przeanalizuj-mysli-ktore-cie-powstrzymuja

Bardzo często stawiamy przeszkody na drodze do wyjścia z naszej strefy komfortu. „Nie dam rady sam”, „Nie potrafię tego zrobić”, „Nie uda mi się”. W rzeczywistości ta „porażka” polega na tym, że nawet nie próbowałeś, a zamiast tego jesteś zmuszony myśleć o tym, co by się stało, gdyby udało ci się osiągnąć to, czego pragnąłeś. Najważniejsze jest zrozumieć, rzeczy, które hamują zmiany w naszym życiu – a następnie z tym walczyć! Przeanalizuj te myśli, które Cię powstrzymują i skorzystaj z naszych pomocnych wskazówek!

10 rzeczy, które hamują zmiany na lepsze – weź je pod uwagę!

Czasami wystarczy wykonać kilka rzeczy w swoim życiu, aby pójść naprzód. W teorii zawsze wygląda to pięknie, ale musisz po prostu wdrożyć to w życie. Pora wyjść ze swojej strefy komfortu! Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego od razu. Wprowadzaj zmiany małymi krokami. Jeśli będziesz regularny w działaniu, z czasem zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty. Mamy nadzieję, że ten artykuł Cię zainspirował i zmotywował do działania. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!