Pośród ogromnej liczby stron internetowych niezmiernie trudno wybrać jest ten jeden właściwy blog o marketingu, który spełniałby wszelkie oczekiwania czytelnika, będąc niekończącą się skarbnicą wiedzy. Zdecydowanie warto jest odwiedzać regularnie kilka tego typu stron, które często dotyczą nie tylko samego marketingu, ale również dziedzin z nim powiązanych. Poniżej znajduje się wyselekcjonowana lista blogów o marketingu, jakie można znaleźć w sieci. 

Najlepsze blogi o marketingu. Poznaj je wszystkie.
Poszerzaj swoją wiedzę o marketingu poprzez najlepsze blogi!

Najlepsze blogi marketingowe | ranking

1. Piotr Bucki – bucki.pro

Marketing to nie tylko wrzucanie postów na Facebooka i zlecanie ulotek do druku. Piotr świetnie pisze o psychologii, działaniu mózgu i komunikacji. Wszystko oparte o badania i ciekawe znaleziska ze świata nauki. Czasem podrzuca też wskazówki dotyczące wystąpień publicznych (razem z Kamilem Koziełem to absolutny TOP w Polsce). Wpisy bardzo rzeczowe i krótkie – niektóre czytać można w drodze z parkingu do biura bądź w inne miejsce. Piotr jest szkoleniowcem, wykładowcą, dziennikarzem oraz tłumaczem i w każdej z tych ról czuje się świetnie, a jego wybitna i szeroka wiedza pozwala mu na prowadzenie tak znakomitej witryny. 

2. Paweł Tkaczyk – paweltkaczyk.com

Następnym, zdecydowanie inspirującym blogiem o marketingu jest blog Pawła Tkaczyka. Mało kto tak dobrze opowiada historie jak Paweł. Na blogu pisze o storytellingu, budowaniu marki, grywalizacji i w ogóle marketingu. Napisał też dwie wartościowe książki i ma jeden z lepszych newsletterów, jakie czytaliśmy. Wbrew plotkom nie zagrał w żadnej części Batmana, ale mógłby. Paweł jest strategiem marki, co sprawia, iż jego witryna jest niemalże kopalnią wiedzy w tej dziedzinie. Ponadto chętnie organizuje szkolenia, warsztaty oraz konsultacje, aby pomóc swoim czytelnikom w zakresie marketingu. Jego blog zawiera wpisy dotyczące jego specjalności – a więc budowy silnej marki, storytellingu, grywalizacji oraz social mediach. 

Blog o marketingu Pawła Tkaczyka
Blog Pawła Tkaczyka

3. Sprawny Marketing – sprawnymarketing.pl

Redakcja papierowego magazynu ma dostęp do świetnych autorów, z czego chętnie korzysta. Wszyscy na tym zyskują, bo wrzucane przez nich artykuły są naprawdę warte przeczytania. Obecnie jest ich na stronie ponad 600, co jest naprawdę liczbą zdumiewającą. Nie jest trudno odnaleźć wśród nich tematykę, która najbardziej nas zainteresuje.  Blog ten związany jest z firmą MaxRoy.com i zawiera ogrom porad udzielanych przez świetnych specjalistów marketingowych z różnych dziedzin. Przeczytacie tam między innymi artykuły dotyczące e-marketingu, e-commerce czy też social mediów

Marketing to nie tylko wrzucanie postów na Facebooka. Poszerzaj wiedzę.
Marketing to bardzo szerokie pojęcie. Doszkalaj się z blogów marketingowych!

4. Artur Jabłoński – arturjablonski.com

Wszystko, co w social media, a w szczególności reklamy na Facebooku i Instagramie. Artur jest jednym z najlepszych ekspertów w Polsce w tej tematyce. Ponadto oferuje naprawdę dobre szkolenia (w jego kursie online wzięło udział ponad 1200 osób). Na konferencjach zawsze jest tym najbardziej eleganckim gościem. Jest konsultantem, edukatorem oraz założycielem agencji marketingowej digitalk. Ponadto na blogu tym poruszane są tematy dotyczące psychologii marketingu. Generalnie blog wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy. Zdecydowanie polecam!

Ranking najlepszych blogów o marketingu. Wybierz jeden.
Wybierz najlepszy blog marketingowy, aby czerpać z niego swoją wiedzę!

5. Tomasz Brusik – rysujefejsbuki.pl

Piękna, bo wizualna i rysowana strona social media. Ale niech cię to nie zmyli – poza rysunkami znajdziesz tu sporo niezmiernie interesujących porad. Tomek Brusik – założyciel jest świetny w tym co robi – buduje profile społecznościowe i wyciska niczym gąbkę czy też cytrynę płatne kampanie. Może pochwalić się sporym dorobkiem – otóż współpracował z ponad 100 markami. Bezapelacyjnie wiedza, jaką można odszukać na tej witrynie, jest bardzo cenna. 

6. Tomasz Palak – tomaszpalak.pl

Blog o marketingu? Nie koniecznie… Blog o prawie?! Tak! Naprawdę bardzo ciężko być dobrym marketerem, kiedy nie śledzi się nowości związanych z prawem nowych mediów. Tomek pisze o internecie, twórcach w sieci, dramach oraz wszystkim co może być ciekawe (a przede wszystkim przydatne) w prawie. Aha i co najważniejsze – wszystko na luzie. Bez prawniczej spinki. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź politykę prywatności tego bloga, to najlepiej pokazuje jego charakter. Autor jest entuzjastą wspierania nowoczesnych rozwiązań. 

7. Janina Bąk – janinadaily.com

Wszystkie działania reklamowe są bez sensu, jeśli ich nie mierzysz. Nikt nie lubi tracić pieniędzy, dlatego blog o statystyce, liczbach i nauce to bardzo ważny przystanek w internetowej podróży. Przy okazji Janina jest doskonałym śmieszkiem i znawcą fok, a to może tylko pomóc. Sama witryna reklamowana jest jako najlepsza strona internetu – zdecydowanie warto tam zajrzeć. 

Czym jest marketing? Poszerzaj wiedzę dzięki blogom ekspertów.
Czym jest marketing? Poszerzaj swoją wiedzę, dzięki blogom ekspertów!

To wszystkie blogi o marketingu? 

Nie ma więcej blogów o marketingu? Przecież brakuje jeszcze bloga X,Y, no i Z! Tal! Po prostu wypisane zostały te, które akurat przyszły na myśl. Każdy z nich, ale również i te, które wypisane nie zostały, może zasługiwać na miano “najlepszego”, jednakże trzeba go odkryć. 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się rozwijać i jak zarabiać więcej, sprawdź inne nasze artykuły!