Asana to aplikacja do zarządzania projektami dedykowana dla osób pracujących w różnych branżach, takich jak inżynieria, programowanie, marketingu, sprzedaż, a także małe firmy. Aplikacja została zaprojektowana w celu ułatwienia współpracy w zespołach i usprawnienia pracy nad projektami. Pozwala ona tworzyć i dzielić się zadaniami, definiować cele, ustalać priorytety, a także śledzić postępy i wyniki.

Wprowadzenie do Asany

Asana to narzędzie do zarządzania online, które przekształci Twoją produktywność. Pozwala organizować zadania, projektować harmonogramy i śledzić postępy. Dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi, używanie Asany staje się prawdziwą przyjemnością. Możesz tworzyć zadania, przypisywać je członkom zespołu i ustawiać terminy wykonania. Ale to nie wszystko! Asana oferuje wiele innych funkcji, takich jak powiadomienia, komentarze i załączniki.

dziewczyna używająca asana programu

Przykłady zastosowań Asany

Asana znajduje zastosowanie w różnych branżach i jest wartościowym narzędziem dla wielu przedsiębiorstw. Przede wszystkim, firmy z sektora technologicznego mogą skorzystać z Asany do zarządzania projektami rozwoju oprogramowania i śledzenia postępów. Ponadto, agencje reklamowe i marketingowe mogą wykorzystać Asanę do organizacji kampanii i harmonogramowania zadań. W sektorze kreatywnym, Asana może pomóc w zarządzaniu procesem tworzenia i produkcji, np. w branży filmowej czy projektowej. Ponadto, firmy konsultingowe, edukacyjne, handlowe i wiele innych mogą korzystać z Asany do skutecznego zarządzania projektem, koordynowania zespołu i monitorowania postępów. Bez względu na branżę, Asana może pomóc w usprawnieniu pracy i zwiększeniu produktywności.

Interfejs i funkcje Asany

Intuicyjny i estetyczny interfejs to nie wszystko. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom Asany:

 • Możliwość tworzenia projektów i podprojektów w hierarchicznej strukturze.
 • Przypisywanie zadań do konkretnych użytkowników w zespole.
 • Tworzenie terminów i ustawianie priorytetów dla zadań.
 • Możliwość dodawania komentarzy i załączników do poszczególnych zadań.
 • Generowanie powiadomień o nowych zadaniach, zmianach i terminach.
 • Możliwość tworzenia checklist i szablonów do powtarzających się zadań.
 • Integracja z innymi narzędziami, takimi jak Google Drive czy Slack.
 • Tworzenie widoków i filtrów, aby dostosować wyświetlane informacje.
 • Generowanie raportów i analiza wydajności projektów.
 • Możliwość udostępniania projektów dla klientów lub zewnętrznych osób.
 • Zapewnienie bezpieczeństwa danych poprzez funkcje kontroli dostępu i zabezpieczenia.

asana oprogramowanie

Zarządzanie projektami w Asanie

Asana to narzędzie do zarządzania online, które jest niezastąpione dla wielu przedsiębiorców i zespołów. Dlaczego? Ponieważ pozwala na lepszą organizację pracy, śledzenie postępów i efektywne komunikowanie się zespołu. Dzięki Asanie każdy członek zespołu ma pełny wgląd w projekty, zadania i terminy. To oszczędza czas i zapobiega chaosowi. Ponadto, Asana umożliwia tworzenie powtarzalnych procesów, automatyzację zadań i integrację z innymi narzędziami. Możesz także ustalać priorytety, delegować zadania i śledzić postępy w czasie rzeczywistym.

Asana dla zespołów

Asana dla zespołów to niezastąpione narzędzie do zarządzania online, które przekształciło sposób, w jaki pracujemy i współpracujemy. Dzięki Asanie, projekty są lepiej zorganizowane, a zadania przypisane do odpowiednich osób. Takie rozwiązanie ułatwia śledzenie postępów, terminów i priorytetów.

kalendarz

Integracje z innymi narzędziami

Asana łączy się z popularnymi narzędziami, takimi jak Slack, Google Drive, Microsoft Teams, Jira i wiele innych. Dzięki temu możesz mieć wszystkie informacje i zadania w jednym miejscu. Asana umożliwia także synchronizację z kalendarzem, dzięki czemu nie przegapisz ważnych terminów. Ale to nie wszystko! Asana oferuje również automatyzacje, które pomagają w oszczędzaniu czasu i eliminowaniu rutynowych czynności. Dzięki integracjom Asana staje się centrum twojego workflow.

Ceny i plany subskrypcyjne

Standardowy pakiet funkcji jest całkowicie bezpłatny i powinien on być wystarczający dla małych przedsiębiorców czy osób prywatnych. Dla większych firm oraz zespołów lepsze będą natomiast pakiety premium oraz business w cenach odpowiednio 10,99 oraz 24,99 euro miesięcznie w skali roku. Pakiety zaawansowane zawierają już bardziej atrakcyjne funkcje jak konstruktor przepływów pracy, nielimitowana liczba darmowych gości i pulpitów kalkulacyjnych czy zaawansowane raportowanie i personalizacja formularzy.

Dostępność

Asana jest dostępna w wersji płatnej oraz bezpłatnej. Wersja płatna umożliwia pracę zespołom składającym się z do 15 użytkowników oraz zawiera więcej funkcji, takich jak automatyczny import zadań z plików CSV i Evernote, zaawansowane wyszukiwanie i inne. Darmowa wersja jest dostępna dla zespołów składających się z maksymalnie 5 użytkowników i ma ograniczone funkcje.

asana grupa projektowa

Asana – zalety

 • Organizacja zadań: Asana umożliwia łatwe i intuicyjne tworzenie list zadań, przypisywanie terminów i priorytetów, co pozwala na skuteczne zarządzanie nimi.
 • Harmonogramowanie: Dzięki Asanie można tworzyć harmonogramy projektów, ustalać terminy i śledzić postępy, co pomaga w efektywnym planowaniu i realizacji zadań.
 • Komunikacja zespołowa: Asana ułatwia komunikację w zespole poprzez możliwość dzielenia się informacjami, komentowania zadań i przypisywania ich do konkretnych osób.
 • Współpraca: Narzędzie umożliwia wspólną pracę nad projektem, dzięki czemu każdy członek zespołu może widzieć postępy i wnosić swój wkład.
 • Integracje: Asana integruje się z innymi popularnymi narzędziami, takimi jak Slack, Google Drive czy Dropbox, umożliwiając płynną synchronizację pracy.
 • Przejrzystość: Dzięki widokom, tablicom i diagramom w Asanie, można łatwo zobaczyć cały obraz projektu i zidentyfikować ewentualne opóźnienia czy konflikty.
 • Mobilność: Aplikacja mobilna Asany pozwala na dostęp do zadań i komunikację z zespołem z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.
 • Śledzenie postępów: Asana umożliwia monitorowanie postępów projektów, przypisywanie zadań i sprawdzanie, jak daleko już zaawansowane są poszczególne etapy.
 • Powiadomienia: Dzięki powiadomieniom Asana zapewnia informacje o aktualizacjach, terminach i komentarzach, abyś zawsze był na bieżąco.
 • Elastyczność: Asana może być dostosowana do różnych rodzajów projektów i branż, umożliwiając dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Asana – wady

 • Skomplikowana konfiguracja może zniechęcać nowych użytkowników.
 • Niektóre funkcje mogą być trudne do opanowania na początku.
 • Czasami interfejs może być nieintuicyjny, co może prowadzić do zamieszania.
 • Brak natywnej integracji z niektórymi popularnymi aplikacjami może wymagać dodatkowych kroków i narzędzi.
 • Wersja darmowa ma ograniczenia, które mogą wpływać na możliwość pełnego wykorzystania narzędzia.
 • Dostępność niektórych zaawansowanych funkcji wymaga subskrypcji płatnej.
 • Wymaga poświęcenia czasu na naukę i dostosowanie się do nowego sposobu pracy.

Podsumowanie

Korzystając z internetu, znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat tej aplikacji. Użytkownicy doceniają jej prostotę, łatwość w użyciu oraz zintegrowanie z innymi narzędziami. „Asana to świetny program do zarządzania projektami dla małych i średnich firm. Ułatwia współpracę i planowanie, dzięki czemu można skutecznie realizować cele”. „Łatwy w użyciu i bardzo intuicyjny”. „Oszczędza mnóstwo czasu i wysiłku w porównaniu z innymi narzędziami do zarządzania projektami”. Nie ulega więc wątpliwości, że warto wypróbować to narzędzie, z którego korzysta m.in. NASA, The New York Times, Deloitte czy Spotify.