Po co są nam cytaty biznesowe? Prowadzenie własnego biznesu nie jest rzeczą prostą i jako przedsiębiorca na pewno doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Jak w życiu, tak i w biznesie bywają słabsze chwile i spadek motywacji do dalszych działań. Co robić w takiej sytuacji? Na pewno warto wspomóc się wtedy cytatami, które na nowo skłonią cię do pozytywnego myślenia.
Z tego artykułu dowiesz się jak cytaty biznesowe mogą pomóc ci osiągnąć zawodowy sukces, a także znajdziesz 25 najlepszych sentencji motywacyjnych, które wprawią cię w pozytywne myślenie.


Sentencje biznesowe – jak mogą pomóc przedsiębiorcom?

cytaty-biznesowe-lista-najlepszych
Poznaj listę 25 najlepszych cytatów biznesowych!

 Kiedy motywacja do działania jest bliska zeru, a marzenia o osiągnięciu wielkiego zawodowego sukcesu stają się coraz bardziej odległe, trudno jest myśleć pozytywnie.
Należy jednak pamiętać, że sekret sukcesu tkwi nie w samym działaniu, a myśleniu. Tak samo jak biznes zaczyna się od pomysłu na niego, tak samo sukces zaczyna się od myślenia, POZYTYWNEGO MYŚLENIA! I w tym właśnie mogą pomóc nam cytaty motywacyjne.

Cytaty biznesowe – 25 najlepszych sentencji!

cytaty-biznesowe-ludzi-ktorzy-ciezka-praca-doszli-do-sukcesu
Poznaj najlepsze sentencje motywacyjne!

Cytaty biznesowe – TOP 10

 1. Bądź uparty w wizji, ale elastyczny w szczegółachJeff Bezos 

Nie trzymaj się kurczowo założonego planu w dążeniu do celu. Jeśli wymaga tego sytuacja, zmień coś!

 1. Tworzenie firmy to nie sprint, to maratonElon Musk

Ludzie, którzy swoje sukcesy chcą osiągnąć poprzez szybkie działania nigdy ich tak naprawdę nie osiągają. Zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje często są przyczyną upadku. 

 1. Wielkie oczekiwania są kluczem do wszystkiegoSam Walton 

Jeśli z góry założysz, że w biznesie osiągniesz coś wielkiego i będziesz do tego dążył, na pewno ci się to uda. Świadomość osiągnięcia czegoś wielkiego pobudza nasz entuzjazm. A entuzjastyczne podejście to dobry początek do osiągnięcia sukcesu. 

 1. Najbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło naukiBill Gates

Najbardziej niezadowoleni klienci to tacy, którzy wytkną ci najwięcej wad. A świadomość posiadania takich wad, to dobry start do pracowania nad nimi.

 1. Powód, dla którego mogłam odnieść sukces finansowy to fakt, że nigdy, nawet przez minutę nie skupiałam się na pieniądzach” – Oprah Winfrey

Za swój biznesowy sukces nigdy nie powinieneś brać kwestii finansowej. By rozwinąć dobrze działający biznes trzeba dbać o dobro jego i jego klientów. Pieniądze w dobrze działającym biznesie to tylko skutek uboczny.
 

 1. Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsiRichard Branson 

Najważniejsze jest zadbać o pracowników, bo to oni później dbają o naszych klientów. A zadowolenie klienta to nasz największy sukces.

 1. Okazje biznesowe są jak autobusy, zawsze przyjedzie następny – Richard Branson 

Nie przejmuj się każdą przepuszczoną szansą. Świat biznesu jest na tyle duży, że za rogiem czeka na ciebie jeszcze niejedna.

 1. Na początek należy przestać mówić i zacząć robićWalt Disney 

Mniej mówienia, więcej robienia. Dopóki czegoś nie zrobisz twoje słowa będą tylko pustym Bądź uparty w wizji, ale elastyczny w szczegółach przekazem. Pracuj ciężko a efekty przyjdą na pewno!

 1. Na szczycie zawsze znajdzie się miejsceDaniel Webster 

To, że konkurencja jest duża nie powinno sprawiać, że się poddajesz. Zabłysnąć w świecie biznesu może każdy, jeśli tylko chce. Droga na szczyt jest długa, ale na pewno warta swojej ceny.

 1. Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wynikiCanfield Jack

Wymówki to największy wróg na drodze do osiągnięcia sukcesu. Jeśli codziennie będziesz powtarzał sobie, że zaczynasz od jutra to jutro nigdy nie nadejdzie. Wymówkami skazujesz się na pewną porażkę, dlatego działaj tu i teraz!

Cytaty biznesowe – 11-20

 1.  „Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste sercaPeale Norman Vincent

Nie rezygnuj z marzeń, tylko dlatego, bo finanse ci na to nie pozwalają. Najwięksi biznesmeni świata zaczynali od pracy we własnym garażu. Nie pieniądze są przeszkodą w walce o marzenia, a nasza własna głowa. Zdeterminowanie i ciężka praca to klucz do osiągnięcia sukcesu. 

 1.  Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłekCharles Knight

Co nas nie zabije to nas wzmocni. To tyczy się również porażek. Każda porażka jest naszą nauką na przyszłość. Nie na sukcesach, a błędach uczy się człowiek całe życie.

 1.  Nie da się – nie występuje w moim słowniczkuMagdalena Pasecka

Jeśli z góry założysz, że czegoś nie dasz rady zrobić, to tego nie zrobisz. Tylko ci którzy potrafią wyjść z poza swojej strefy komfortu, mogą odnieść sukces. Czas zrozumieć, że nie ma rzeczy niemożliwych!

 1.  Skoro i tak będziesz myśleć, myśl odważnieDonald Trump

Nie bój się podejmować trudnych decyzji. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Często te najtrudniejsze decyzje, to te najważniejsze. Jeśli nie spróbujesz ryzyka, nigdy nie dowiesz się jak smakuje zwycięstwo.

 1.  Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krokBruce Lee 

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku i dopóki go nie postawimy, dalej nie zajdziemy.

 1.  „Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują” – William Feather

Wytrwałość jest gwarancją na osiągnięcie sukcesu. Kiedy inni się poddają, ty walcz dalej.

 1.  „Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza” – Steve Jobs

Dopóki masz cel i do niego dążysz, nic nie jest w stanie cię zatrzymać.

 1. Nie bądź zbyt wrażliwy i krytyczny w stosunku do swoich działań. Całe życie jest eksperymentemRalph Waldo Emerson

Nie rozpaczaj nad porażkami i nie obwiniaj się o niepowodzenie. Każdy twój błąd to lekcja na przyszłość. Grunt to wyciągać z nich wnioski.

 1.  „Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki” Mark Twain

Otaczaj się ludźmi, którzy zamiast ciągnąć cię w dół i podcinać ci skrzydła, będą cię inspirować i ciągnąć do góry.

 1.  „Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedłRobert Kiyosaki

Sięgaj po porady tych, którzy osiągnęli to, na co ty pracujesz. Oni zawsze doradzą ci najlepiej.

Maksymy biznesowe 21-25
 

 1.  Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innegoBrian Tracy

Żeby dążyć do celu trzeba go sobie wyznaczyć. Droga bez celu to droga w nieznane, na której łatwo jest się zgubić i… trafić do konkurencji.

 1.  „Nieważne skąd pochodzisz, ważne dokąd zmierzasz – Brian Tracy

Nie początek, a koniec definiuje nasz sukces. Nieistotne to, gdzie zaczęliśmy, ważne to, gdzie skończymy.

 1.  Jeśli nie możesz robić wielkich rzeczy, rób rzeczy małe w wielki sposób  – Napoleon Hill

Rób co masz robić powoli, ale dokładnie. Nie liczy się przecież ilość, a jakość.

 1.  Z samodyscypliną prawie wszystko jest możliwe – Theodore Roosevelt

Nikt tak mocno nie będzie umiał zmotywować cię do działania jak ty sam.
Samodyscyplina to połowa drogi do sukcesu.

 1.  Pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności – Winston Churchill

Prosta rada: myśl optymistycznie! Jak mówią psychologowie, optymiści dużo częściej odnoszą sukcesy w życiu. Optymistyczne podejście to dobry początek na drodze do sukcesu, a takiego początku życzę każdemu z nas!

Cytaty biznesowe – po co nam one?

cytaty-biznesowe-ranking-poznaj

Pamiętaj, że powyższe cytaty to nie tylko puste słowa przypadkowych ludzi. To myśli i porady osób, które ciężką pracą doszły do swojego życiowego sukcesu. Traktuj ich słowa jako naukę. Czytaj je, analizuj i wdrażaj w życie. Pamiętaj, że nie samą teorią człowiek żyje. Pracuj ciężko nad swoim sukcesem, a efekty na pewno się pojawią. 

Co to jest cytat?

Cytat to dosłowne przytoczenie czyichś  słów lub też fragmentu tekstu innego autora. Przytaczać go należy w formie niezmienionej i w cudzysłowie. Można też zapisać go inną czcionką. Istotne  jest, aby do tego tekstu nie wprowadzać jakichkolwiek korekt. Pamiętaj, koniecznie dopisz nazwisko autora.

Analizując definicję i pojęcie cytatu możemy zauważyć, że ma on dwa znaczenia. Inny jest jego sens (przekaz) w pierwotnym użyciu, a  inaczej brzmi, gdy stosujemy go w nowym kontekście. Może być on  wówczas sloganem, przysłowiem lub też może służyć do podkreślenia treści wcześniejszej myśli. 

sentencje biznesowe jako źródło dodatkowej motywacji

Cytatów używamy w różnych obszarach – w mediach społecznościowych, w życiu codziennym lub też w pracy. Niekiedy używamy ich, gdy chcemy się popisać swoją erudycją. Cytaty mogą bawić, wzbudzać refleksję,  a niekiedy nawet i śmiech. Możemy użyć ich również jako formę składania życzeń,  dedykację lub też  jako ozdobę, bądź urozmaicenie własnej pracy . Wszyscy lubią cytaty, gdyż w krótkiej treści można zawrzeć sedno danego tematu, a korzystamy z nich, gdyż nie zawsze sami potrafimy tak pięknie ubrać w słowa dany przekaz.

Widzisz, jak wiele zastosowań mają cytaty? Musisz je koniecznie polubić. Może to być także Twój sekret do sukcesu.

Dlaczego ludzie korzystają z cytatów biznesowych? 

Skoro zaglądasz do tego artykułu, to na pewno prowadzisz już własną firmę i masz wiele własnych przemyśleń na temat prowadzonego biznesu. Na pewno chciałbyś je też uzasadnić. Popieramy,  gdyż bardzo istotna  jest umiejętności przyjęcia cudzego punktu widzenia. Z własnych doświadczeń wiemy też, że cytaty motywacyjne i biznesowe wpisują się doskonale  w Twoje działania. Dzięki nim właśnie możesz uzasadnić własne zdanie,  a dobrze jest wiedzieć, że inni też tak samo myślą, jak my.

W ostatnim czasie zauważa się, że bardzo popularne stały się cytaty motywacyjne i biznesowe. Niewątpliwie mogą one pomóc Ci osiągnąć sukces zawodowy. Właściwy cytat może stanowić dużą inspirację do szukania nowych celów, a których efektem będzie … zarabianie pieniędzy. Gdy spada motywacja do pracy, to trzeba szukać wsparcia. Dobrym działaniem będzie poszukanie odpowiedniego cytatu, który odpowiednio zachęci do działania. Możesz również tworzyć własne cytaty motywacyjne. Gwarantujemy, że dobry cytat na pewno odniesie oczekiwany skutek. Pamiętaj, że ciekawe przemyślenia i ładne słowa bardziej przemawiają do ludzi. 

Jak cytat biznesowy może wpłynąć na przedsiębiorcę?

Prowadząc biznes sam wiesz, że to nie taka prosta sprawa. Nie zawsze wszystko układa się tak jakbyś tego chciał. Niekiedy zdarzają się tzw. słabsze dni, motywacja spada, brakuje  sił i wówczas potrzebujesz, tzw.  przysłowiowego “kopa”. Mamy na to patent. Możesz  wspomóc się cytatami, które skłonią Cię do pozytywnego myślenia  – polecamy. Cytaty,  to niewyczerpane źródło duchowej przyjemności. Mają różną treść jednak zawsze  niosą ze sobą jakąś wartość dla odbiorcy – dają inspirację i siły do działania. Biznesowe cytaty mogą być potężnym narzędziem do motywacji dla Ciebie i dla innych. Często wystarczy tylko kilka mądrych słów, aby zmienić swoje cele i ujrzeć nową perspektywę danej sytuacji. Nie zapominaj też o motywacji swoich pracowników. 

Pamiętaj, że inspirujące cytaty biznesowe mogą  stać się Twoim mottem w nowym etapie życia. W tym miejscu polecamy cytat Billa Gates Nie zdałem niektórych przedmiotów na egzaminie, ale mój przyjaciel zdał wszystkie. Teraz jest inżynierem w firmie Microsoft, a ja jestem właścicielem firmy Microsoft.”

Czy na cytatach można zarobić?

Może nie wiesz, ale na cytatach można zarobić. Jak? Podpowiadamy – wykonaj sam lub  też zlecić odpowiedniej firmie wykonanie spersonalizowanych gadżetów z odpowiednim cytatem, np. linijkę, kubek, plakat. Widzisz jakie to proste. Masz element motywujący, możesz go sprzedać i nawet jeszcze zarobić. Możesz też go rozdać swoim pracownikom jako motywacyjny prezent świąteczny. Widzisz, to nie takie trudne. Pomyśl – cytaty to też biznes.

Czy na cytatach można zarobić?

Czy cytaty biznesowe mogą inspirować? 

Jak już wcześniej pisaliśmy cytaty mają różne “oblicza”. Część z nich np. wzbudza refleksję, niektóre śmiech, inne jeszcze motywują lub inspirują.  Zauważ sam jak działają na Ciebie? Z naszych doświadczeń wynika, że…. jednak działają. Pozwalają nawet zobaczyć swój biznes na nowo, z innej perspektywy. Wystarczy, abyś tylko z nich wybrał coś dla siebie.

Zgromadzone przez nas cytaty to słowa wielu sławnych osób, które zrobiły wielkie kariery, osiągnęły niebywałe sukcesy oraz zarobiły wielkie pieniądze. Warto się od nich uczyć, gdyż ich doświadczenie jest nieocenione i niemierzalne. Czytaj więcej motywacyjne cytaty oraz prowadź codzienne afirmacje, które pozwolą Ci zwiększać poczucie własnej wartości oraz pomogą właściwie rozpocząć kolejny dzień.

Cytaty są dla wielu osób świetnym źródłem inspiracji

Cytaty biznesowe – gdzie ich szukać?

Cytaty, cytaty, cytaty ….. A gdzie ich szukać? Odpowiedź jest prosta – obserwuj życie i czytaj książki o ciekawych ludziach. Zwróć także uwagę na przemówienia publiczne. Bądź uważny, a cytaty same się znajdą.