Każdy chce mieć środki finansowe na realizację swoich marzenia. Skoro więc czytasz ten artykuł to zapewne „kieszonkowe” otrzymywane od rodziców nie zaspokaja Twoich wszystkich potrzeb i zaczynasz zastanawiać się jak mieć duże pieniądze w młodym wieku. Nie martw się, postaramy się przybliżyć Ci ten temat. Może nawet podsuniemy pomysł jak pozyskać realne pieniądze na Twoje potrzeby. Pamiętaj jednak, że najpierw musisz sam przemyśleć i zdecydować, co chcesz robić i w czym jesteś mocny. Najlepiej, aby Twoja przyszła praca odpowiadała Twoim umiejętnościom, wówczas łatwiej będziesz ją wykonywał i na dodatek będziesz miał z tego przyjemność i realne pieniądze. Chcesz pozyskać więcej informacji na ten temat, to zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu.

Jak zarabiać w młodym wieku przez Internet?

Każdy chce mieć środki finansowe na realizację swoich marzenia. Skoro więc czytasz ten artykuł to zapewne „kieszonkowe” otrzymywane od rodziców nie zaspokaja Twoich wszystkich potrzeb i zaczynasz zastanawiać się jak mieć duże pieniądze w młodym wieku. Nie martw się, postaramy się przybliżyć Ci temat jak zarabiać w internecie. Może nawet podsuniemy pomysł jak zarabiać realne pieniądze na Twoje potrzeby. Pamiętaj jednak, że najpierw musisz sam przemyśleć i zdecydować, co chcesz robić i w czym jesteś mocny. Najlepiej, aby Twoja przyszła praca odpowiadała Twoim umiejętnościom, wówczas łatwiej będziesz ją wykonywał i na dodatek będziesz miał z tego przyjemność i pieniądze. Chcesz pozyskać więcej informacji na ten temat, to zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu.

Czy zatrudnienie osób młodocianych jest możliwe?

Zatrudnianie osób młodocianych reguluje ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r.poz. 1510, 1700, 2140, z 2023 r.poz. 240.) . Zgodnie z jej zapisami osoby młodociane, tj. takie, które ukończyły 15 rok życia, a nie mają jeszcze ukończonych 18 lat, mogą pracować na podstawie umowy o pracę, o ile mają ukończoną szkołę podstawową i zezwolenie od lekarza. Mogą one zostać zatrudnione w ramach przyuczenia zawodowego lub do tzw. prac lekkich, których definicję reguluje Kodeks pracy.

Dziecko do 16. roku życia poza zatrudnieniem na warunkach dla młodocianych może wykonywać pracę lub inne zajęcia zarobkowe. Szczegółowo określa to § 1. art. 304^5 Kodeksu pracy, który brzmi: „Wykonywanie pracy lub innych zajęć zarobkowych przez dziecko do ukończenia przez nie 16 roku życia jest dozwolone wyłącznie na rzecz podmiotu prowadzącego działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub reklamową i wymaga uprzedniej zgody przedstawiciela ustawowego, lub opiekuna tego dziecka, a także zezwolenia właściwego inspektora pracy.”.

Więcej szczegółów dotyczących zatrudniania osób młodocianych znajdziesz w ustawie – Kodeks pracy. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19740240141/U/D19740141Lj.pdf

Zarabianie w młodym wieku w internecie

Jak zarabiać w młodym wieku przez Internet?

Sposobów na zarabianie pieniędzy jest wiele. Możesz mieć własny sklep internetowy (nawet bez wkładu finansowego) i prowadzić sprzedaż produktów online a nawet sprzedawać usługi online. Możesz działać w mediach społecznościowych, marketingu, prowadzić sprzedaż rękodzieła, prowadzić płatne reklamy oraz tłumaczyć teksty. Masz możliwość zajmować się wieloma ciekawymi działaniami pod warunkiem, że masz szeroką wiedzę w danym temacie. Internet jest pełen ofert pracy i możliwości zarobku dla młodych osób. Przy wyborze ofert kieruj się jednak swoimi predyspozycjami i zamiłowaniami. Ponadto sprawdzaj dokładnie na forach internetowych wybrane oferty oraz potencjalnych pracodawców. Warto pamiętać, że choć jako niepełnoletni masz wiele możliwości na zarabianie w internecie, zawsze jest rozsądne informować swojego opiekuna prawnego o podjętych działaniach. Dzięki temu możesz czerpać korzyści z różnorodnych działań online, jednocześnie mając pewność, że działasz zgodnie z prawem i z odpowiednią opieką dorosłego.

Poniżej przedstawiamy Ci kilka ciekawych propozycji jak zacząć zarabiać pieniądze w internecie.

Sprzedaż własnych usług

Zaletą sprzedaży własnych usług w świecie cyfrowym jest to, że możesz wykorzystać swoje talenty i umiejętności. Na przykład, jeśli jesteś zdolny grafikiem, programistą, copywriterem czy specjalistą seo. Możesz zaoferować swoje usługi na platformach freelancerskich, takich jak Upwork, Fiverr czy Freelancer. Inną opcją jest prowadzenie kursów online lub korepetycji online w obszarze, w którym jesteś dobry. To może obejmować naukę języków obcych, programowania, sztuki czy muzyki. Platformy edukacyjne online, takie jak Udemy czy Teachable, mogą być doskonałym miejscem do udostępniania swojej wiedzy. Tworzenie i sprzedaż ebooków to atrakcyjny sposób na zarabianie w młodym wieku w internecie. Wykorzystaj swoją wiedzę i pasję, tworząc wartościową treść, a następnie sprzedawaj ją na stronach takich jak Amazon Kindle Direct Publishing czy własnej stronie internetowej, korzystając z efektywnej strategii marketingowej.

Wypełnianie ankiet

Jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby zarobić w młodym wieku jest uczestnictwo w badaniach opinii online. Wystarczy zarejestrować się na odpowiednim portalu, a następnie zacząć wypełniać płatne ankiety online i otrzymywać punkty, które można wymienić na pieniądze. Nie oczekuj tu zbyt wysokiego zarobku, ale wiadomo, każda dodatkowa złotówka jest zawsze mile widziana. Dużym plusem jest również to, że możesz je wypełniać z dowolnego miejsca i w swoim czasie. Sam więc decydujesz ile czasu poświęcisz i ile zarobisz na ich wypełnianianie. W internecie znajdziesz wiele aplikacji do wypełniania formularzy, np. Premie za ankiety Google. Zobacz też portale ankietowe – Marketagent.com lub Polski panel narodowy. Na niektórych stronach nie musisz mieć 18 lat, aby zarobić pierwsze pieniądze. 

Praca w świecie mediów społecznościowych

Fenomenem dzisiejszych czasów są media społecznościowe. Popularnością cieszy się prowadzenie bloga lub kanałów social media. Możesz prowadzić kanał na youtube lub instagramie. Chcąc działać w tej branży możesz zarobić pieniądze na przygotowywaniu tekstów promocyjnych lub filmów. Możesz także zajmować się płatnymi kampaniami reklamowymi. TikTok czy Instagram to platformy, na których możesz rozwijać karierę jako influencer lub freelancer. Na TikToku, marki często zlecają twórcom treści (UGC) współpracę, w ramach której mogą promować swoje produkty lub usługi. Twórcy mają okazję zarabiać poprzez realizację zleceń od firm, tworząc kreatywne i angażujące filmy reklamowe. To dodatkowy sposób na generowanie przychodów dla użytkowników aktywnych na tej platformie. Warto zauważyć, że monetyzacja wideo jest możliwa zarówno na platformach takich jak YouTub i na Facebooku, otwierając nowe perspektywy zarobkowe dla aktywnych użytkowników social mediów. Pamiętaj jednak aby dbać o swoją prywatność, bo są różni ludzi w sieci. Przekonaj się osobiście, jakie potencjalne źródła dochodu oferują platformy internetowe– zobacz, jak możesz zarabiać na własnej aktywności online zwłaszcza dostosowując treści do odpowiedniej grupy docelowej.

Praca w młodym wieku w mediach społecznośćiowych

Praca przez internet w redakcji

Nie trzeba być dziennikarzem, żeby znaleźć pracę w redakcji portali internetowych lub czasopism. Dla mediów liczy się Twoja kreatywność, ambicje oraz praktyczne umiejętności. Jeżeli masz lekkie pióro to spróbuj swoich sił. Może akurat pisanie tekstów i tworzenie treści sprawi Ci przyjemność. Pamiętaj, że tutaj zarabianie pieniędzy zależeć będzie od ilości zleceń. Nie trzeba być dziennikarzem, aby znaleźć pracę w mediach. Kreatywność, ambicje i umiejętności są kluczowe. Tworząc treści dla portali internetowych czy czasopism, warto mieć świadomość przepisów regulujących prawa autorskie. Podczas podpisywania umów o dzieło lub zlecenie z redakcjami, zaleca się precyzyjne określenie warunków, by uniknąć potencjalnych problemów prawnych.

Aplikacje do generownia dochodu

Internet jest pełen możliwości dla młodych osób, które chcą zacząć zarabiać w młodym wieku. W sieci istnieje wiele aplikacji, dzięki którym możesz zarobić swoje pierwsze pieniądze lub uzyskać inne profity. Apki są różnorodne i z uwagi na to warto zainteresować się nimi. Niektóre z nich służą do wypełniania ankiet (AttaPoll), inne do oglądania filmów i słuchania muzyki (aplikacja Viggle), a jeszcze inne np. do kopania kryptowalut (easyMINE) lub do zarabiania na sprzedaży zdjęć (aplikacja Foap). Większość aplikacji przeznaczona jest do obsługi z telefonu, jednakże niektóre z nich są również na komputer. 

Zarabianie pieniędzy na grach

Zdobywanie dochodu online może być niekiedy przyjemnym doświadczeniem. Jeżeli więc lubisz grać w gry to możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Poniżej przedstawiamy Ci kilka propozycji, dzięki którym możesz zarabiać dodatkowe pieniądze na grach.

1. Streaming

Streaming polega na tym, że udostępniasz na serwisie streamingowym (np. Twitch) transmisje z rozgrywanych przez Ciebie gier wraz z własnym bieżącym komentarzem dotyczącym postępu w danej grze. W trakcie oglądania rozgrywki widzom wyświetlają się reklamy. Przychód z tych reklam jest rozdzielany pomiędzy serwis a autora. Ważne jest, aby zdobyć jak najwięcej fanów, wówczas więcej osób ogląda reklamy a dochody rosną. Popularni streamerze zarabiają nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli lubisz grać to nie czekaj i już dziś zacznij swoją przygodę ze streamingiem.

Streamowanie gier wideo jako forma zarabiania w internecie

Interesuję Cię szkoła rodzenia? Klik!

Możesz również zarabiać na grach przeglądarkowych. Na platformie Neobux zarobisz pieniądze grając np. w gry karciane, puzzle, bilard czy też gry strategiczne. Limit wynosi 100 sesji gier w 24 godziny. W serwisie jest dostępna aplikacja do zarabiania na grach i do zarządzania całym kontem.

3. Prowadzenie bloga o grach

Blogi o grach internetowych zawsze będą na topie. Prowadząc takiego bloga skupiasz wokół niego sporą grupę graczy, a w związku z tym jesteś ciekawym partnerem dla twórców gier potrzebujących reklamy. Umieszczając na swoim blogu artykuł opisujący daną grę możesz reklamować ten produkt i otrzymujesz za to wynagrodzenie.

 4. Programy partnerskie

Prowadząc bloga możesz również zacząć zarabiać na wyświetlaniu reklamy z jakiejś sieci partnerskiej. Najbardziej popularną siecią jest Google Adsense. Twoim zadaniem w tym przypadku będzie pozyskiwanie jak największej liczby czytelników bloga, którzy zobaczą umieszczone tam reklamy, a ty dostaniesz za to wynagrodzenie.

Możesz także aplikować do programów partnerskich, które są powiązane z branżą gier. W ramach takiej współpracy możesz otrzymać kod rabatowy na zakupy, który przekażesz swoim czytelnikom. Od ilości ich zakupów będzie uzależniona Twoja prowizja.

W jakim wieku można zarabiać na afiliacji?

Czy można pogodzić pracę online z nauką?

Obecni nastolatkowie, znając obsługę komputera oraz wszelkie nowinki z zakresu branży IT mogą pracować online wykonując różnego rodzaju działalność. Należy zauważyć, że praca zdalna stanowi atrakcyjną opcję dla młodych ludzi, ponieważ umożliwia skuteczne łączenie obowiązków zawodowych z nauką lub relaksem.  Taka forma aktywności pozwala efektywnie gospodarować czasem i umożliwia zdobywanie dochodu, nie wychodząc z domu. Tak naprawdę możesz to robić z dowlnego miejsca na świecie. Dodatkowo, praca zdalna charakteryzuje się elastycznością, dając Tobie kontrolę nad ilością czasu, jaki poświęcasz oraz ustalaniem godzin pracy.

Praca w social mediach dla młodych osób

Zarabianie pieniędzy w młodym wieku przez internet – o czym należy pamiętać

Jeżeli należysz do młodych osób i interesuje Cię praca przez internet to musisz zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami, które warto zapamiętać.

  1. Praca dzieci w naszym kraju jest szczególnie chroniona i pracodawcy muszą spełniać dodatkowe wymagania, które określają przepisy prawa cywilnego oraz kodeks pracy.
  2. Musisz pamiętać, że zarabianie pieniędzy wiąże się z podatkami, a praca w internecie nie zwalnia Cię z tego obowiązku.
  3. Chcąc generować dochód niezbędne jest posiadanie konta bankowego.
  4. Praca, której poszukujesz nie powinna stać się dla Ciebie priorytetem. Młodzi ludzie niekiedy zapominają, że jest jeszcze nauka, rodzina, przyjaciele i sport.
  5. Jeżeli już szukasz pracy online, to niech ona korzystać będzie z Twoich umiejętności, a Ty korzystaj z wynagrodzenia za nią.
  6. Zawsze dokładnie sprawdzaj wszystkie wiadomości. Na forach internetowych zasięgaj informacji zarówno o ofercie, jak i potencjalnym pracodawcy. Nie zapominaj, że w internecie, jest wielu oszustów.
  7. Zachowaj bezpieczeństwo w sieci. Uważaj na swoje dane osobowe. Nie bądź łatwowierny i nie podawaj zbyt wielu informacji na swój temat.

Sprawdź nasze artykuły o zarabianiu w młodym wieku:

Jak zarabiać w młodym wieku? 7 skutecznych pomysłów!

Pierwsza praca | Jak i gdzie ją zdobyć?

Praca dla nieletnich | Jak i gdzie zdobyć pracę w wieku 13-17 lat?