Kursy zawodowe to bardzo popularna forma kształcenia dla osób dorosłych. Korzystają z niej zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Daje ona szansę na doskonalenie konkretnych umiejętności, przebranżowienie się lub też zdobycie całkiem nowego fachu. Jeżeli chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje oraz być atrakcyjny zawodowo na rynku pracy, to zachęcamy do ukończenia kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Jeżeli obecnie pracujesz i nie masz czasu na uczestnictwo w kursach stacjonarnych, to kursy online są w sam raz dla Ciebie. Z wyborem kursu nie będziesz miał kłopotu, musisz tylko dobrze poszukać. Obecnie dużą popularnością cieszą się platformy, które oferują płatne lub darmowe kursy online. Jedną z nich jest platforma Eduweb, gdzie znajdziesz ciekawe kursy, które umożliwią Ci rozwój zawodowy oraz pozwolą podnieść swoje kompetencje.

W jaki sposób uczestniczyć w kursie online?

Nowa rzeczywistość (oczywiście związana z pandemią) wymusiła na edukacji wprowadzenie nowych form nauczania. Jedną z nich są zawodowe szkolenia i kursy online. Żeby rozpocząć naukę na kursach internetowych, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, tj. komputera z odpowiednim oprogramowaniem oraz nieograniczonego dostępu do internetu.

Kursy online dla mężczyzn

Pamiętaj, że kursy w takim systemie możesz robić bez wychodzenia z domu, a naukę online możesz prowadzić praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi, oczywiście, pod warunkiem że masz nieograniczony dostęp do internetu. Dużą zaletą kursów online jest również to, że możesz uczyć się w każdej wolnej chwili. Nie jesteś tutaj ograniczony czasowo.

Jeżeli chcesz więcej informacji na temat kursów online to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Czy warto zapisać się na kurs on-line?

Najpopularniejsze kursy online dla mężczyzn

Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy, że szukasz zmiany w swoim życiu. To dobrze, bo nic nie stoi w miejscu i nawet rynek pracy się zmienia. Dzięki rozwojowi nowych technologii powstają nowe branże i zawody, a część dotychczasowych zawodów nie ma już racji bytu, gdyż zastąpiły je maszyny i komputery. Obecnie, żeby mieć dobrą pracę trzeba być elastycznym oraz atrakcyjnym zawodowo. Koniecznie trzeba się rozwijać. Dużym ułatwieniem w podnoszeniu kompetencji zawodowych są szkolenia i kursy online. Poniżej przedstawimy Ci kilka propozycji, które powinieneś przeanalizować.

Podstawy księgowości I i II stopień

Księgowość zawsze jest na topie i nie ma problemu ze znalezieniem pracy w tej branży. Jeżeli więc lubisz rachować, to te kursy będą dla Ciebie. Kończąc je zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości oraz odpowiednie przygotowanie do wykonywania pracy w dziale finansowym. Dowiesz się również jak prowadzić księgi rachunkowe, jak rozliczyć ZUS oraz na jakich zasadach działa VAT. Ta wiedza może Ci się również przydać przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Nauka na kursie online

Specjalista ds. e-marketingu

Jeżeli widzisz siebie w branży marketingu to polecamy ten kurs. Tutaj zorientujesz się, na czym polega skuteczny e-marketing i jaka jest rola marketingowca w biznesie. Na kursie poznasz również narzędzia Google oraz uzyskasz wiedzę o potencjale Instagrama i Facebooka. Zaznajomisz się także z zasadami tworzenia strategii marketingowych. Pamiętaj, że pozyskana wiedza może Ci się przydać, gdy prowadzisz własny biznes.

Tatuażysta

Ostatnio bardzo modne stały się tatuaże i w związku z tym jest spore zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jeżeli więc jesteś zainteresowany takim tematem oraz masz uzdolnienia plastyczne to polecamy kurs tatuażu online. W trakcie kursu zapoznasz się z narzędziami, materiałami oraz technikami, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z tatuażem. Dowiesz się również jakie rodzaje i style tatuażu są na topie.

Uczestnik kursu tatuażu. Mężczyzna tatuujący rękę

Programiści i specjaliści IT

Gwałtowny rozwój branży IT wygenerował duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży. Poszukiwani są więc m.in. programiści, graficy komputerowi oraz specjaliści ds. SEO. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele kursów online, które przybliżą Ci informacje z tego zakresu. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w branży IT, to wybierz odpowiedni kurs i już zacznij spełniać swe marzenia. Kursy pomogą Ci wystartować i zaplanować swoją karierę w IT. Pamiętaj również, że po jego ukończeniu nie będziesz miał problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Programowanie

Pracownicy fizyczni

W ostatnim czasie zauważa się wzrost zapotrzebowania na pracowników fizycznych. Na stronach Powiatowych Urzędów Pracy nieustannie publikowane są ogłoszenia o naborach wykwalifikowanych pracowników w zawodach: ślusarz, monter, elektromonter, murarz, pracownik budowlany, cieśla, zbrojarz, spawacz, operator koparki. Jeżeli pasuj Ci taki rodzaj pracy, to rozpocznij kwalifikacyjne kursy zawodowe w tych kierunkach. Pamiętaj, że po ukończeniu specjalistycznego kursu możesz uzyskać odpowiednie uprawnienia, które zagwarantują Ci w przyszłości ciekawą pracę i wyższe wynagrodzenie.

Powyżej przedstawiliśmy Ci tylko kilka przykładowych kursów, którymi możesz być zainteresowany. Wybór kursu będzie zależał jednak od Ciebie. Sam musisz dokonać wyboru uwzględniając własne zainteresowania i predyspozycje.

Jeżeli jeszcze masz niedosyt w tym temacie to odsyłamy Cię do naszego artykułu:

Jakie kursy warto zrobić? Najbardziej opłacalne i wartościowe kursy zawodowe

Czy wybrałeś już kurs dla siebie?

Jeżeli żyjesz w ciągłym biegu, ciągle brakuje Ci czasu, a jednocześnie chcesz podnosić swoje kwalifikacje to kursy zawodowe online są akurat dla Ciebie. Korzystając z tej formy edukacyjnej możesz uczyć się we własnym tempie oraz możesz dopasować naukę do swoich potrzeb, oraz swojego stylu życia. Jeżeli chcesz poznać wady i zalety takich kursów to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Kursy i szkolenia online – wady i zalety.

Mężczyzna uczy się na kursie online

Już wcześniej wspominaliśmy, wybór kursu należy do Ciebie. Zastanów się więc dobrze i zaplanuj swoją karierę zawodową. Kursy i szkolenia online pomogą Ci zrealizować zamierzone cele. Szukaj odpowiednich kursów i szkoleń na platformach szkoleniowych, które również posiadają dużą ofertę darmowych e-kursów. Przeanalizuj oferty m.in:

Akademii PARP, która oferuje darmowe kursy online z certyfikatem,

portalu Navoica, również oferuje darmowe kursy online z certyfikatem jednakże w przypadku tego portalu każdy kurs ma swój termin zapisu, rozpoczęcia i zakończenia,

portalu strefakursów – to olbrzymia baza kursów online m.in. z programowania, grafiki, tworzenia multimediów (audio/wideo), projektowania CAD & 3D.

Powodzenia w budowaniu swojej kariery zawodowej.