Sukces ma wiele twarzy, ale podstawowe rady jego dotyczące są uniwersalne. Wiara we własne możliwości i zaangażowanie to podstawy zdobywania wymarzonych osiągnięć. Ważne jest, by pozostawać zmotywowanym i zainspirowanym – dzięki temu nie trzeba obawiać się rutyny. Właśnie dlatego postanowiliśmy podzielić się z Tobą motywującymi cytatami, które nie tylko podnoszą na duchu, ale i mogą być źródłem niezwykłej mądrości. Poznaj nasz ranking Top10, a w nim najlepsze motywujące cytaty o sukcesie!

1. „Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie dokąd zmierza” – Steve Jobs

Zaczynamy od Steve’a Jobsa nie bez powodu. Był to człowiek ekscentryczny, ale jednocześnie oddany budowaniu potęgi swojej firmy. Zasłynął nie tylko ze światowych sukcesów, ale może w szczególności ze swojej niezwykłej charyzmy. On na pewno wiedział dokąd zmierza, a to powodowało, że doskonale przewidywał, który z jego następnych ruchów będzie najlepszy. Stąd ten cytat, który niesie za sobą ważną wiadomość.

Cytaty o sukcesie. Autor Steve Jobs

2. „Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.” – Carlton Fisk

Przezwyciężanie porażek to jedna z metod nauki. To właśnie dzięki nim ludzie najlepiej uczą się nie tylko życia, ale i dochodzenia do sukcesu. Dlatego nie warto bać się porażki, a uznawać ją za pochodną rozwoju osobistego. Nie udało się za pierwszym razem? Uda się za kolejnym!

3. „Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie.” Abraham Lincoln

Determinacja to nic innego jak wiara w to, co chce się zdobyć, a także stałe poszukiwanie możliwości. Wiadomo, że nie zawsze da się przewidzieć problemy, ale ich pojawianie się na drodze do sukcesu nie powinno być przez Ciebie rozumiane jako przeszkody nie do przeskoczenia. Szukaj rozwiązań i kolejnych sposobów na rozwój – to przepis na niewiarygodnie silny charakter!

4. „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione.” Nelson Mandela

Szukanie możliwości, o których wspominaliśmy przy poprzednim akapicie może być przytłaczające. Czasami nawet może wydawać się, że niektóre problemy są nie do rozwiązania. Ponadto możemy wpaść w pułapkę myślenia, że czegoś po prostu nie da się wykonać. Czas jednak uzmysłowić sobie, że limity istnieją tylko w Tobie samym, a sztuką jest otwierać swój umysł na nowe rozwiązania. Jak to mówią: “wszystko można, jak się chce”.

5. „Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu.” – Thomas Edison

Myślisz, że trzeba być wyjątkowym, by osiągnąć w życiu satysfakcję i sukces? Nic bardziej mylnego. Thomas Edison daje nam do zrozumienia, że najważniejsza jest ciężka praca. Opierając się na takim myśleniu sprawiamy, że zaczynamy działać zadaniowo, nie martwiąc się, nie tworząc kolejnych, wyimaginowanych problemów, zanim one tak naprawdę się pojawią. Jeden krok, po drugim, ale zawsze z pełnym zaangażowaniem.

Cytat o sukcesie Thomasa Edisona

6. „Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbowanie zadowolenia wszystkich wokół.” – Bill Cosby

Musisz zrozumieć, że nie jesteś zupą pomidorową, by wszyscy Cię lubili. To samo dzieje się na drodze do sukcesu. Nie każdy z kręgu Twoich znajomych czy rodziny będzie zadowolony. To po prostu niemożliwe. Dlatego, zamiast patrzeć na ludzi, patrz na siebie i na to, czego Ty tak naprawdę chcesz. To właśnie to da Ci satysfakcję. A spełnianie życzeń innych zostaw sobie na zaś. Przyda się podczas pracy z klientami.

7. „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.” – Napoleon Hill

Próbuj, próbuj i jeszcze raz: próbuj. Sukces się zdobywa poprzez tworzenie, a tworzenie wiąże się z wykonywaniem czynności/rzeczy świetnej jakości. To właśnie te najmniejsze aspekty Twojej pracy pokazują Twoje prawdziwe zaangażowanie.

8. „Okazje biznesowe są jak autobusy, zawsze przyjedzie następny.” – Richard Branson

Nie udało się tym razem? Uda się następnym. Pamiętaj, że nie wszystkie Twoje projekty zdobędą tyle samo uznania. Ponadto czasami niektóre projekty nie udają się w ogóle. Miej jednak z tyłu głowy myśl o tym, że jeśli nie ta inicjatywa, to inna. Nie zamykaj sobie drzwi do sukcesu poprzez nieodpowiednie nastawienie.

Richard Branson cytat o sukcesie

9. „Twoi najbardziej niezadowoleni klienci są najlepszym źródłem do nauki.” – Bill Gates

Krytyka i jej przyjmowanie to szkoła, która najlepiej pokaże Ci, w którym miejscu Twój projekt nie jest najlepszy. Dzięki temu możesz go doskonalić. Pamiętaj, aby z zaciekawieniem słuchać propozycji ludzi znających się w danym temacie lepiej od Ciebie. Ich rady i krytyka mogą okazać się zbawienne na Twojej drodze.

Cytat Billa Gatesa, założyciela Microsoftu

10. „Nie bądź zbyt wrażliwy i krytyczny w stosunku do swoich działań. Całe życie jest eksperymentem.” – Ralph Waldo Emerson

Ten cytat może wydawać się sprzeczny z tym poprzednim, ale musisz pamiętać kto jest największym krytykiem Twoich działań – Ty sam. Wychodzenie z inicjatywą jest sprawą podstawową, a strach przed niedoskonałością może wywołać nawet brak jakiegokolwiek kroku. Dlatego właśnie nie bój się działać, nie martw się krytyką, a ucz się z niej i pozwól sobie na eksperymentowanie.

Motywujące cytaty o sukcesie | Twoja siła sprawcza!

Motywujące cytaty o sukcesie – korzystaj z nich każdego dnia! Sprawczość sprowadza się do podejmowania działania i wiara w to, że sukces jest tuż za rogiem. Nazywamy to wiarą we własne możliwości, ponieważ to właśnie ona popycha ludzi do zdobywania. Możesz już przestać szukać inspiracji do działania. Dzisiejszą dawkę już Ci zapewniliśmy.

Nie zostało Ci nic innego, jak zaplanowanie swojego działania i stworzenie jasnych zasad, którymi będziesz się kierował podczas własnej drogi. Pamiętaj, by trzymać rękę na pulsie i odzwyczajać się od myślenia, które zamyka Cię na innowacje. Otwarty umysł i serdeczność zapewnią Ci świetny czas podczas eksperymentowania i zdobywania sukcesu. Jeśli uwielbiasz czytać cytaty o sukcesie, polecamy również sprawdzić nasze zestawienie najlepszych sentencji biznesowych!