Książki biznesowe i rozwojowe to popularne kategorie lektur. Szukając inspiracji do szczęścia w życiu i chcemy się rozwijać czy też poszukać inspiracji dla własnej firmy.
Co roku mówcy motywacyjni, biznesmeni i trenerzy publikują poradniki na temat zarządzania czasem, zarządzania ludźmi, finansami i sobą, które zwykle figurują na liście. Najczęściej czytane i polecane książki o rozwoju i prowadzeniu biznesu, przedsiębiorczym stylu życia, zarządzaniu pieniędzmi, zarządzaniu czasem, wydajności i osiąganiu celów znalazły się na liście najlepszych książek biznesowych, która prezentowana jest poniżej.

Marzysz o dostatnim życiu? Chcesz skończyć z prokrastynacją, zrealizować swoje marzenia i stworzyć karierę na zawsze? Te książki oferują ponadczasowe tajemnice.

Dlaczego warto przeczytać książki biznesowe?

dlaczego-warto-czytac-ksiazki-biznesowe
Poznaj nasz ranking 10 najlepszych książek biznesowych!

Książki mają moc zmieniania życia. Są jednak nośnikami informacji i porad, które działają tylko wtedy, gdy je wdrażamy. Przedsiębiorcy mogą narzekać na brak czasu na lekturę czy szkolenia. Ale jak być coraz lepszym w biznesie bez inwestowania we własny rozwój?

Lista  10 najlepszych książek biznesowych związanych z rozwojem jest inspirowana opiniami polskich i zagranicznych blogerów, podcasterów i przedsiębiorców, którzy z sukcesem prowadzą biznesy i prowadzą szkolenia z zakresu nowoczesnego marketingu czy zarządzania pieniędzmi, m.in. Michała Szafrańskiego, Agnieszki Skupińskiej i Stefana Jamesa.

Inspirujące książki biznesowe będące obowiązkową lekturą osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności

najlepsze-ksiazki-biznesowe-od-jakiej-zaczac
Ranking książek biznesowych [top 10]

Stephen R. Covey – 7 nawyków skutecznego działania

Autor bestsellerów przedstawia holistyczne podejście do rozwiązywania problemów osobistych i zawodowych. Ta świetna książka biznesowa prezentuje wnikliwe spostrzeżenia i celne anegdoty, które ułatwiają czytelnikowi wizualizacje opisywanych metod. Książka wydana w 2006 roku cieszy się popularnością i nie schodzi z rankingów o tematyce biznesowej.

Recenzja książki „7 nawyków skutecznego działania”

„7 nawyków skutecznego działania” autorstwa Stephena R. Covey’a to książka, która pomaga czytelnikom wypracować skuteczne nawyki, które pozwolą im osiągnąć sukces w życiu. Książka składa się z siedmiu rozdziałów, w których autor wyjaśnia, jak wykorzystać swoje zasoby, aby osiągnąć wyższy poziom produktywności. Covey wykorzystuje wiele przykładów i ćwiczeń, aby pomóc czytelnikom w zrozumieniu i wdrożeniu jego wskazówek.

Książka jest napisana w przystępny sposób i zawiera wiele przydatnych informacji. Autor wyjaśnia, jak wykorzystać swoje zasoby, aby osiągnąć sukces. „7 nawyków skutecznego działania” to doskonała pozycja dla osób, które chcą wypracować skuteczne nawyki i osiągnąć sukces w życiu.

Warren Bennis – Droga lidera. Klasyczna nauka przywództwa

Prowadzenie udanego biznesu to także sztuka bycia liderem – wspaniali liderzy inspirują. Tylko Warren Bennis mógł napisać tak inspirującą książkę na temat przywództwa, która porusza temat wystarczająco dogłębnie, a przy tym zawiera tak wiele odkrywczych tez. Rosabeth Moss Kanter, profesor w Harvard Business School.

Recenzja książki „Droga lidera. Klasyczna nauka przywództwa”

„Droga lidera. Klasyczna nauka przywództwa” autorstwa Warrena Bennisa to kompendium wiedzy na temat przywództwa. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor wyjaśnia, czym jest przywództwo i jakie są jego podstawowe cechy. W drugiej części Bennis wskazuje, jakie są najważniejsze umiejętności, które powinien posiadać lider, aby móc skutecznie wpływać na innych.

Książka jest napisana w przystępny sposób i zawiera wiele przykładów z życia, które pomagają zrozumieć zasady przywództwa. Autor wyjaśnia, jakie są najważniejsze cechy lidera, takie jak odwaga, wizja, zaangażowanie, komunikatywność i umiejętność motywowania innych.

Dale Carnegie – Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

To świetna książka, która podnosi pewność siebie i zaufanie, jaką kiedykolwiek opublikowano. Książka uczy m.in. jak nakłonić ludzi do podążania za naszym sposobem myślenia, jak pozyskiwać nowych klientów i być lepszym mówcą. Zdecydowanie jest to lektura obowiązkowa dla każdego.

Recenzja książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale’a Carnegie’ego jest jedną z tych pozycji, których trzeba przeczytać. Została napisana w 1937 roku i od tamtego czasu stała się jedną z najbardziej wpływowych książek na temat komunikacji międzyludzkiej. Carnegie, który był wykładowcą publicznych wystąpień, w swojej książce dzieli się swoimi wypróbowanymi strategiami, które można wykorzystać do pozyskiwania przyjaciół i zdobywania szacunku innych.

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” zawiera wiele użytecznych wskazówek dotyczących tego, jak nawiązać i utrzymać trwałe relacje oraz jak budować pozytywne relacje między ludźmi. Zawiera również porady dotyczące tego, jak właściwie wyrażać swoje myśli, aby wywołać pozytywne reakcje. Ta książka to świetny zbiór wskazówek, które są ważne dla każdego, kto chce wiedzieć, jak budować trwałe relacje z innymi ludźmi i zdobyć szacunek innych.

Daniel Goleman – Inteligencja emocjonalna

Daniel Goleman jest amerykańskim psychologiem i autorem bestsellerowych książek, które ukazywały jak inteligencja emocjonalna może wpływać na sukces w życiu. Jego najbardziej znanym dziełem jest książka „Inteligencja emocjonalna” z 1995 roku, która zdobyła międzynarodową sławę i wpłynęła na rozwój inteligencji emocjonalnej jako tematu badań i edukacji.

Goleman, na autentycznych przykładach przedstawia pięć kluczowych umiejętności inteligencji emocjonalnej. Pokazuje na nich, w jaki sposób decydują one o naszym sukcesie.

Chet Holmes – Zarządzanie Sprzedażą

Autor, marketingowiec i szkoleniowiec przedstawia strategie sprzedaży i wyjaśnia podłoże ich efektywności. 70 proc. praktycznych wskazówek do 30 proc. teorii to optymalne proporcje dla kogoś, kto szuka sprawdzonych rozwiązań i chce od razu je testować.

Richard Koch – Menedżer 80/20

Pracuj mniej, osiągaj więcej – według recenzji innych autorów i wydawcy, to prawdziwy „Game changer” w podejściu do zarządzania i pracy. Koch pokazuje, jak zastosować w biznesie ideę, że 80 procent wyników pochodzi z zaledwie 20 procent wysiłku.

Greg McKeown – Esencjalista

Autor kieruje naszą uwagę na nakładanie priorytetów naszym działaniom. Stosując selektywne kryteria dla tego, co jest istotne, możemy skierować czas, energię i wysiłek na realizację ważnych celów.

Grant Adam – Leniwy umysł.

Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje. Recenzje najlepszych pisarzy, biznesmenów, psychologów, potwierdzają, że książka Adama Granta stanowi dzieło warte przeczytania, która uczy, jak korzystać z naszego umysłu. Łączy badania i opowiadanie historii, aby pomóc czytelnikowi pozostać wystarczająco ciekawym świata, by móc tworzyć i zmieniać swoje życie.

10 najlepszych książek biznesowych, które musisz przeczytać! 

najlpsze-ksiazki-biznesowe-ktore-warto-przeczytac

Książka biznesowa, po którą sięgamy, wcale nie musi należeć do tej wyselekcjonowanej listy prezentującej najlepsze książki biznesowe. Świetna książka biznesowa to przede wszystkim taka, która prezentuje sukces biznesowy inspirujący w prowadzeniu firmy. Warto przeczytać opowieści założycieli startupów opisujące budowanie biznesu, które może zainspirować do osiągnięcia wspaniałych rzeczy. Często wielkie rzeczy zaczynają się od skromnych początków.