Tworzenie stron internetowych może Ci wydać się czymś niezwykle skomplikowanym. Nic dziwnego, w końcu projektant stron internetowych, może liczyć na całkiem niezłe zarobki! Bez odpowiedniej wiedzy faktycznie może to wyglądać jak czarna magia. Mimo że wymaga to poznania wielu umiejętności technicznych, to coraz więcej osób decyduje się obrać ten kierunek. Jeśli Ciebie też kuszą zarobki na wysokim poziomie, elastyczność pracy i możliwość wykonywania jej z każdego zakątka świata, to sprawdź, od czego zacząć tworzenie stron www. Tworzenie strony www – sprawdź od czego musisz zacząć!

Niezbędne oprogramowanie

Na samym początku nauki tworzenia stron www nie musisz korzystać ze skomplikowanych programów. Żeby zacząć, wystarczy Ci zwykły notatnik czy edytor. Poniżej znajdziesz kilka przykładów edytorów, które mogą Ci się przydać.

Oprogramowanie do tworzenia stron internetowych

Adobe Dreamweaver

Jest to niewątpliwie najpopularniejszy edytor. Jego największą zaletą jest bardzo prosty interfejs, dzięki któremu możesz tworzyć strony www bez dużego doświadczenia.

Notepad ++

Jest wygodny i prosty w użyciu. Oferuje podświetlanie składni wielu języków programowania, m.in. C++, PHP, HTML, JavaScript.

Sublime Text

Jest nieco bardziej zaawansowany. Wymaga poznania skrótów klawiaturowych, ponieważ jego obsługa opiera się klawiaturze komputera. Jest to płatny edytor, jednak ma wiele możliwości.

HTML- co to jest i dlaczego warto od niego zacząć?

HTML od lat jest absolutnym kamieniem węgielnym w tworzeniu stron www. Jest to kod używany do strukturyzowania strony i jej zawartości. Język ten służy do definiowania wyglądu strony internetowej w przeglądarce. Dzięki niemu dodasz na stronę akapity, nagłówki, hiperłącza i nie tylko.

Tworzenie stron internetowych w kodzie html

Projektowanie strony internetowej powinniśmy zacząć właśnie od nauki tego języka. To absolutna podstawa, którą powinien znać twórca stron www. Jest on bazą do nauki innych języków, więc niezależnie jaką ścieżkę kariery wybierzesz to i tak HTML w pewnym stopniu musisz znać.

Strony internetowe to nie tylko tekst

CSS jest dopełnieniem języka HTML. Jest to kod, który służy do nadania wyglądu stronie internetowej. Podobnie jak HTML, CSS nie jest językiem programowania. Jest to język arkuszy stylów co oznacza, że umożliwia selektywne stosowanie stylów do znaczników w dokumencie HTML.

Tworzenie strony www przez kobietę

Znajomość arkuszy stylów CSS jest równie ważna co znajomość HTML. Bez nich nie będziesz w stanie stworzyć przejrzystej i dobrze wyglądającej strony www. Warto się ich uczyć równocześnie, pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu.

Jaki język skryptowy wybrać?

PHP

Pomimo, że PHP jest dość starym językiem skryptowym to jest stale rozwijany i wciąż zyskuje na popularności. Wykorzystywany jest przy tworzeniu stron internetowych takich jak najbardziej znany system zarządzania treścią, czyli WordPress. Tworząc strony internetowe warto zastanowić się właśnie nad tą technologią ze względu na szybkość uruchamiania się skryptów, przejrzystość struktury i zapewnienie bezpieczeństwa witryny.

Javascript

Język Javascript jest stosunkowo prosty do opanowania dla osób bez żadnego doświadczenia. Żeby rozpocząć programowanie nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi, w zupełności wystarczy Ci do tego Twoja przeglądarka internetowa. Javascript to język, dzięki któremu będziesz w stanie zapewnić poprawne działanie strony www.

Tworzenie strony www | Samodzielna nauka czy kurs?

Tworzenie stron www to bardzo pożądana umiejętność w dzisiejszych czasach i cały czas zyskuje na wartości. Popularnością cieszą się studia wyższe na kierunkach: informatyka, grafika komputerowa czy programowanie.

Nauka tworzenia stron internetowych. Tworzenie strony www dzięki kursom oraz szkoleniom

Nie musisz jednak decydować się na studia i spróbować swoich sił na własną rękę. W sieci znajdziesz wiele artykułów i filmów dotyczących projektowania stron www. Możesz samodzielnie kodować strony lub skorzystać z kreatora. W tym przypadku najlepiej poprosić znajomych o wymyślenie konkretnych zleceń i różnych wytycznych.

Decydując się na kurs masz możliwość zdobycia sprawdzonej wiedzy z konkretnego zakresu, który Cię najbardziej interesuje. Często projektowaniu stron www towarzyszy wiele niepewności, które z pewnością podczas kursu rozwieją trenerzy Kursy sprawdzą się szczególnie u osób pracujących pełnoetatowe i myślących o przebranżowieniu się.