Sprawdź najlepsze pomysły na pierwszy biznes, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dowiedz się, z jakiego finansowania możesz skorzystać, aby rozkręcić biznes i jak odnieść sukces i zdobyć potencjalnych klientów. Stworzenie na rynku zupełnie nowego oryginalnego produktu nie zdarza się zbyt często. Nie oznacza to jednak, że dobry pomysł na biznes nie odniesie sukcesu w istniejących branżach, a fakt, iż jesteś młodą osobą, zapewne dostarcza Ci świeżych pomysłów. Na więcej niż jednym forum poświęconym biznesowi i dochodom ten temat jest często poruszany i wywołuje wiele emocji. Własna firma w wieku 18 lat? Przyjrzyjmy się więc, jakie pomysły biznesowe warto rozważyć w tym roku i jakie są zalety posiadania własnej firmy.  

Własny biznes – zalety i wady

Własna firma w wieku 18 lat. Poznaj zalety i wady własnego biznesu
Poznaj zalety i wady własnego biznesu!

Największe plusy prowadzenia firmy:

  •       Wolność – Ty decydujesz o swoich godzinach pracy i ograniczają Cię jedynie terminy realizacji zadań / płatności, szczególnie gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą,
  •       Nie masz przełożonego – sam sobie jesteś szefem w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej
  •       Budujesz własną markę i rozpoznawalność (na początku) w biznesie lokalnym.
  •       Posiadanie własnego przedsiębiorstwa to dla wielu ludzi spełnienie marzeń – Ty też możesz być w tej grupie.

Minusy prowadzenia działalności:

  •       Ryzyko niepowodzenia interesu.
  •       Duża ilość biurokratycznych obowiązków.
  •       Duży fiskalizm, który nie ułatwia życia przedsiębiorcom w Polsce.
  •      Możliwość dużych nakładów finansowych na początku działalności

Najlpesze pomysły na biznes online, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w 2022 roku:

1. Sklep internetowy

Własny sklep internetowy to jeden z najlepszych pomysłów na biznes. Jeśli prowadzisz już regularną sprzedaż, warto rozszerzyć działalność na e-commerce. Możesz sprzedawać rękodzieło a nawet grafiki. W sieci można znaleźć wiele platform, które ułatwią Ci start, dzięki korzystaniu z gotowych szablonów – takich jak shoper.pl czy sky-shop.pl. Jeśli jednak nie masz czym handlować i chcesz spróbować branży, możesz rozpocząć przygodę od dropshippingu

2. Copywriting

Własna firma w młodym wieku. Copywriting sposobem na udany biznes.
Zarabiaj na życie pisząc! Zostań copywriterem!

Pisanie niestandardowego tekstu może być bardzo dochodowym biznesem. Warunkiem jest jednak wysoka jakość oferowanych treści. Jest to praca dla osób, które mają lekkie pióro. Trzeba też być rzetelnym, jeśli chodzi o terminową realizację zamówień. W miarę postępów w kolejnym projekcie będziesz mógł wyrobić sobie markę i zdobyć lepiej płatną pracę w tej niszy. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na unikalne treści, a prawie każda firma potrzebuje copywritera. Jest to idealny pomysłu na biznes dla młodych osób. 

Pomysł na biznes internetowy – prowadzenie bloga

Generowanie dochodu z własnego bloga lub strony internetowej może być świetnym pomysłem na biznes. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że konkurencja na najgorętsze tematy jest ogromna. Aby móc zarabiać na swojej pracy, najpierw musisz zrozumieć, co piszesz i zdobyć szerokie grono odbiorców. Na przykład, jeśli interesujesz się zdrową żywnością, warto zająć się tą tematyką. Dodatkowo, zakładanie kanału na YouTube i aktywność na Instagramie mogą znacząco wzmocnić twój biznes online. Tworząc różnorodne treści na YouTube, możesz dotrzeć do nowej publiczności, co przyczyni się do zwiększenia widoczności i generowania dodatkowych pieniędzy. Nawiązanie współpracy z firmami poprzez Instagram również stanowi cenne źródło dochodu, umożliwiając promowanie produktów czy usług dla swojej społeczności internetowej. Jeśli lubisz social media to warto spróbować swoich sił i zacząć działać w tym kierunku!

Biznes w internecie – tworzenie kursów

Odpowiedz sobie na pytanie, czy posiadasz przydatną i praktyczną wiedzę z danej dziedziny? Jeśli tak to możesz podzielić się nią z innymi tworząc kursy. Próbkę Twoich umiejętności i zdolności (np. w formie trailera) może znaleźć grupa chętnych do nauki i zakupu Twojego e-szkolenia. Tworzenie kursów jest doskonałym pomysłem na biznes!

5. Własna firma w wieku 18 lat – ekspert od social media

Obecnie wiele firm świadczą usługi związane z marketingiem i promocją w mediach społecznościowych. Taka praca obejmuje regularne grzebanie we wpisach, dodawanie informacji o promocjach, nowościach, interakcję z użytkownikami, dbanie o identyfikację wizualną, konfigurowanie reklam FB Ads itp. Możesz również świadczyć takie usługi jako zewnętrzna agencja social media.  Mając sporą grupę własnych „followerów” możesz zostać np. influencerem i nawiązywać partnerstwa z różnymi markami. Innymi słowi jeśli masz doświadczenie to warto otworzyć biznes związany z social mediami. 

6. Pomysł na biznes – inwestycje przez internet

Ta szeroka koncepcja może obejmować np. grę na giełdzie – zostanie profesjonalnym traderem czy grę u profesjonalnego bukmachera. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że zazwyczaj tylko niewielki procent internautów jest pozytywnie nastawiony do tego typu biznesu, bo wymaga inwestycji. Jeśli jednak masz wystarczającą wiedzę w tych dziedzinach, możesz spróbować. Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od małych inwestycji.

7. Pomysł na biznes dla młodych przedsiębiorców – sprzedaż na Allegro

Sprzedaż na najpopularniejszej w Polsce platformie aukcyjnej Allegro to kolejny dochodowy biznes. Oczywiście nie musisz mieć własnego sklepu ani dużych nakładów finansowych, aby prowadzić sprzedaż Musisz tylko sprzedać niektóre przedmioty (używane lub nowe). Sprawdź, jakie masz prowizje na danym produkcie, porównaj ceny z konkurencją, zadbaj o dystrybucję, przygotuj ciekawe opisy i zdjęcia, zadbaj o szablony i do dzieła! 

8. Pierwszy biznes – korepetycje

Pomysł na własny biznes. Udzielanie korepetycji.

Grasz na jakimś instrumencie a może znajomość język to Twój konik? Jeśli masz wystarczającą wiedzę w danej dziedzinie, możesz organizować korepetycje. Rodzice dzieci chętnie stosują ten styl edukacji dla swoich dzieci, dlatego doradcy nie narzekają na brak pracy. Kluczem jest tutaj rozpoznanie, że twój obszar wymaga określonego rodzaju korepetycji. Mogą to być zajęcia z matematyki, angielskiego, niemieckiego czy gry na pianinie. Nie lubisz dzieci, nie martw się! Coraz więcej osób w każdym wieku potrzebuje pomocy lub chce się nauczyć języków obcych. Możliwości jest wiele – zastanów się co umiesz i jaka Twoja umiejętność może przydać się innym ludziom a Ty możesz zacząć na tym zarabiać!    

9. Projektowanie stron internetowych

Jest to świetny sposób na szybki zarobek w młodym wieku! Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z projektowaniem www, polecamy, abyś zapoznał się z artykułem dotyczącym motywu Divi. Jest to genialne rozwiązanie, a zarazem narzędzie, które da Ci możliwość zarobku nawet 10 tysięcy miesięcznie w młodym wieku! Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w tej dziedzinie jest nie tylko zrozumienie zasad SEO, ale również wyraźna kreatywność, która pozwoli wyróżnić się spośród konkurencji.

Własna firma w wieku 18 lat – który pomysł wybrać? 

Przedstawione pomysły mogą stanowić dla Ciebie inspiracje a na ich przykładzie wpadniesz na znakomite pomysły na własny biznes. Oczywiście sam pomysł to nie wszystko. Przed rozpoczęciem biznesu przygotuj biznesplan, zrób analizę rynku oraz konkurencji. Do tego trzeba się odpowiednio przygotować! Zanim założysz działalność gospodarczą, warto zastanowić się również nad jej formą prawną. Czy będzie to spółka akcyjna, komandytowo akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czy po prostu jednoosobowa działalność gospodarcza, a może nierejestrowana działalność gospodarcza.  Od rodzaju działalności gospodarczej zależy sposób prowadzenia spraw spółki czy też formalności związane z rejestracją firmy. Prowadzenie biznesu to niełatwe zadanie, dlatego, zanim założysz własną firmę, koniecznie rozpatrz wszelkie za i przeciw. Powodzenia!