Koszenie trawy jest jedną z tych czynności, która nie należy do ulubionych. Trzeba przyznać, że bywa męczące, szczególnie gdy teren jest duży. Na szczęście można rozwiązać problem koszenia, wybierając odpowiednio dobrany robot koszący. Warto wybrać Roboticmower A1 od Dreame.

Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 Dreame to dobry wybór?

Koszenie trawnika należy rozpocząć już na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też należy kosić trawę co 8-10 dni. W miesiącach od końca maja do lipca następuje szybki wzrost trawy i wtedy koszenie trzeba wykonywać jeszcze częściej, a jak wiadomo bywa to męczące. Zamiast tradycyjnej kosiarki spalinowej czy elektrycznej, warto postawić na robot koszący Roboticmower A1. To sprzęt innowacyjny, a wręcz niezawodny. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Szybko i łatwo można je skonfigurować, a następnie przygotować do pracy. Producent Dreame zastosował w nim technologię OmniSense. Dzięki temu robot naprawdę szybko i efektywnie mapuje otoczenie, a także skutecznie omija różnego rodzaju przeszkody. Co ważne, ma zasięg detekcji przeszkód wynoszący nawet 70 m. Oczywiście musimy też wspomnieć, że jest odporny na zakłócenia sygnału. Wiele osób obawia się, że podczas opadów deszczu dojdzie do uszkodzenia sprzętu. W przypadku Roboticmower A1 to niemożliwe. Otóż posiada on zintegrowane czujniki, które wykrywają opady deszczu. Wtedy robot koszący wraca do stacji ładującej. Warto zauważyć, że posiada on również wzmocnioną obudowę zewnętrzną. Dzięki temu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także przeciążenia. 

Innowacja na miarę XXI wieku 

Robot koszący Roboticmower A1 nie tylko wykrywa nawet 11 rodzajów przeszkód, ale też zapewnia w pełni inteligentne koszenie. Wystarczy tutaj wspomnieć o technologii U Path Planning, co oznacza, że urządzenie nie porusza się w sposób przypadkowy, ale tworzy specjalne ścieżki w kształcie litery U. To wszystko przekłada się na fakt, że kosi nie tylko szybko, ale też równomiernie. Wbrew pozorom robot koszący można użytkować nie tylko w małych ogródkach, ale też na naprawdę dużych terenach, gdyż w ciągu dnia opisywany przez nas model może skosić powierzchnię nawet do 1000 m2. Samodzielnie możecie wybrać wysokość koszenia. Tutaj zakres regulacji wynosi od 30 do 70 mm. Zatem wreszcie możecie stworzyć trawnik, który odpowiada Wam w 100%. Zwróćcie jeszcze uwagę na jedną ważną rzecz, a mianowicie ten model posiada wysokość koszenia, która jest zalecana. A więc nie należy kosić trawy poniżej 30 mm, gdyż to grozi uszkodzeniem systemu korzeniowego bądź wyjałowieniem gleby. 

skoszony trawnik
xr:d:DAF6_cq1Cd0:715,j:155797903134050588,t:24040314

Wygodna aplikacja, czyli jak sterować robotem koszącym 

Robot koszący Roboticmower A1 może generować nawet mapy w wersji 3D. Możecie sterować pracą urządzenia, wykorzystując do tego dedykowaną aplikację Dreamehome. Samodzielnie możecie wybierać tryby pracy, ale też tworzyć harmonogramy koszenia. Co ciekawe, możecie również edytować mapy, które zostały przygotowane przez robota. Warto jeszcze wiedzieć, że gdy robot ma niemal rozładowany akumulator, to samodzielnie wraca do stacji ładującej i po naładowaniu ponownie rozpoczyna koszenie, co ważne w miejscu, w którym wcześniej zakończył. Jeżeli chcecie zakupić ten innowacyjny robot koszący, to wejdźcie na stronę: https://sklep.dreame-polska.pl. To produkt, który spełni Wasze oczekiwania.