Dlaczego warto dbać o skórę głowy? To proste – bo jest ona źródłem pięknych i zdrowych włosów. Regularna pielęgnacja skóry głowy, obejmująca specjalne oczyszczanie skalpu, jego nawilżanie i odżywianie, wspiera wzrost mocnych włosów. Sam szampon nie wystarczy. Oto cztery rodzaje kosmetyków do pielęgnacji skalpu plus jeden prosty sposób, który pobudzi skórę głowy do regeneracji!

Serum nawilżające do skóry głowy

Czy wiesz, że wiele problemów z włosami zaczyna się od tego, że skóra głowy jest przesuszona? Dlatego warto włączyć do pielęgnacji produkty, które dbają o jej nawilżenie. Wspaniale sprawdzają się sera z kwasem hialuronowym, które wiążą wodę w skórze i zapobiegają jej wyparowywaniu. Wybieraj produkty w formie żelu, które nie obciążają nasady włosów i zapewniają momentalne uczucie komfortu. Pamiętaj też o piciu odpowiedniej ilości płynów! Nawodnienie organizmu od środka jest niezwykle istotne dla nawilżenia skóry.

Serum odżywcze do skóry głowy – na problemy z wypadaniem włosów

Czasem trzeba dostarczyć skórze głowy również witamin. i to nie tylko z diety Sięgnij po sera do wcierania w skórę, które działają jak suplementy. Dostępne są produkty z niacynamidem, czyli witaminą z grupy B, która pomaga odbudować barierę ochronną naskórka. Ich formuły nieobciążaną i jednocześnie głęboko nawilżają i odżywiają – skóra głowy, która ma dostarczone witaminy, „produkuje” włosy lepszej jakości.

Szampony i kąpiele do chelatowania skóry głowy

Co to jest chelatowanie? To usuwanie ze skalpu, nasady i długości włosów nadmiaru minerałów i zanieczyszczeń, które osadzają się na włosach. Czasem zwykły szampon okazuje się niewystarczający, aby pozbyć się wapnia głęboko osadzającego się w ich strukturze– pierwiastek ten może dostać się pod łuskę włosa i uszkadzać go od środka. Dostępne są szampony do chelatowania i odwapniania włosów i ich ujść, czyli mieszków włosowych znajdujących się w skórze. Wystarczy zastosować raz na kilka tygodni taką kąpielową kurację w domu, aby skóra odzyskała „oddech”.

dbanie o skórę głowy

Peelingi do skóry głowy

Peelingi do skóry głowy przestają już być powoli nowością i wkraczają do mainstreamu. Są to produkty, które wspierają wymianę komórek naskórka. Oczyszczają skalp zapewniając komfort. Peeling trychologiczny może mieć drobinki ścierające, np. z pestek moreli, lub kwasy, które delikatnie, w sposób chemiczny, złuszczają martwy naskórek. Dbanie o skórę głowy w ten sposób pomaga utrzymać mieszki włosowe w dobrym stanie, co zmniejsza ryzyko wypadania włosów w przyszłości i wspomaga ich szybszy wzrost.

Zafunduj sobie przyjemny masaż głowy

Masaż skóry głowy przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, poprawia krążenie krwi w komórkach, co z kolei zwiększa dopływ tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych, wspomagając wzrost włosów. Masaż pomaga także w redukcji stresu i napięcia, a poza tym jest po prostu przyjemny. Wybieraj masażery o łagodnie zakończonych wypustkach – skóry głowy nie należy drapać! Możesz też użyć opuszków palców. Dobrym momentem na masaż głowy jest codzienne stosowanie serum – połączysz przyjemne z pożytecznym i zadbaj o skórę głowy. Zapłatą za wysiłek będą piękne i błyszczące włosy.

Artykuł zewnętrzny