Aby uzyskać młodzieńczy wygląd cery, warto zastosować się do kilku porad pielęgnacyjnych i makijażowych.

Odpowiednia pielęgnacja

Aby uzyskać młodzieńczy, witalny, pełen blasku wygląd cery, przede wszystkim zadbać należy o jej odpowiednią pielęgnację. Znaczeniem mają tu używane kosmetyki oraz sposób ich aplikacji. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na skład produktów, w które inwestujemy. Istotne jest to, aby zawierały one potrzebne składniki wysoko w składzie, oznacza to bowiem, że jest ich naprawdę dużo a nie, że stanowią tylko cząstkową część kosmetyków względem na przykład dużej ilości wody. Ponadto dobrze jest wybierać produkty, które mają po prostu dobry skład, nie zawierają detergentów, podrażniających substancji, a także w konkretnych przypadkach – alergenów szkodzących danym osobom. Jakie produkty do pielęgnacji warto mieć w swojej kosmetyczce?

Przede wszystkim dobrze zainwestować w serum do twarzy młodzieńczy wygląd uzyskujemy dzięki zachowaniu jędrności i przywróceniu blasku, dlatego też świetnie sprawdzą się witamina C na twarz, peptydy czy kolagen. Jeżeli chodzi nam o pielęgnację okolicy oka i mamy problem na przykład z niewystarczającym napięciem skóry lub cieniami, wypróbujmy produkty z kofeiną. Na serum nakładamy krem do twarz. Może on być produktem rozświetlającym. Coraz częściej na rynku pojawiają się kosmetyki które zawierają w składzie na przykład mikę syntetyczną – powoduje ona, że na skórze pojawiają się jakby delikatne drobinki pięknie wyglądające w dziennym świetle, ale niebłyszczące. Krem powinien być przede wszystkim głęboko nawilżający, wysoka zawartość kwasu hialuronowego czy aloesu nam to zapewni.

pielęgnacja cery

Dzięki temu cera nabierze zdrowego blasku. O dodatkowe nawilżenie może zadbać technika aplikacji nazywana skin floodingiem, polegająca na spryskiwaniu twarzy tonikiem lub mgiełką pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw produktów nawilżających. Pozwoli to spotęgować działanie tych kosmetyków. Jeśli jeśli chodzi jeszcze o samą aplikację, warto zainwestować na przykład w roller kwarcowy lub jadeitowy albo płytkę gua sha i nakładanie kosmetyków połączyć z delikatnym masażem twarzy. Takie działanie pobudza mikrokrążenie, sprawia, że skóra jest lepiej ukrwiona, a co za tym idzie składniki docierają do niej bardziej efektywnie.

Makijaż rozświetlający

Młodzieńczy wygląd cery pomoże nam uzyskać także odpowiedni makijaż. Nie musi być on wcale mocny – im delikatniejszy, tym bardziej subtelnie będziemy się prezentować. Produkty, których potrzebujemy do uzyskania takiego makijażu to przede wszystkim dobry podkład, najlepiej o rozświetlającym wykończeniu. Produkty, które nie zastygają całkiem są jakby lekko wilgotne na twarzy, co dodatkowo sprawia wrażenie blasku. Ponadto warto mieć w swojej kosmetyczce róż rozświetlający, który nałożymy delikatnie na szczyt nosa i szczyty kości policzkowych, a także subtelny rozświetlacz, który możemy umieścić w okolicy nad różem, na skroniach czy dekolcie. Dla otwarcia oka i rozjaśnienia spojrzenia użyć możemy tuszu do rzęs. Taki makijaż w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją sprawi, że będziemy wyglądali świeżo i młodzieńczo.

Artykuł zewnętrzny