Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że chcesz dokonać zmian w swoim życiu. Nie masz już ochoty na codzienne wyprawy do biura? Chcesz zarobić lub trochę dorobić? Masz małe, wymagające opieki dziecko?  Jesteś osobą niepełnosprawną lub też boisz się pandemii a obecna sytuacja społeczno-ekonomiczna naszego kraju nie napawa optymizmem  więc …. bierz sprawy w swoje ręce. W niniejszym artykule przedstawiamy  Ci 6 najlepszych (przykładowych) sposobów na zarobek w domu.  Podstawą jest tylko posiadanie komputera oraz w miarę biegła umiejętność posługiwanie się nim. Spróbuj, nic nie ryzykujesz, a możesz się sprawdzić i osiągnąć sukces.

1.   Prowadzenie Kanału na YouTube

Jeżeli masz jakieś ciekawe pasje, np.  lubisz modę, kulinaria, motoryzację lub też masz   zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi,  to powinieneś rozważyć prowadzenie kanału na YouTube. Na tym można zarobić, jednakże pamiętaj, że stawki są  zróżnicowane. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że za każdy tysiąc wyświetleń można zarobić  od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych.

Zarabiaj w domu prowadząc własny kanał w serwisie YouTube

Przykładowe zarobki regularnych YouTuberów z ok. rocznym stażem  szacuje się na  ok. 1.000-5.000 zł miesięcznie, ale są i tacy, których zarobki przekraczają nawet 100 tysięcy złotych. Musisz przyznać, że to całkiem spora kwota.  Wszystko zależy jednak od kreatywności youtubera. Filmiki muszą zaciekawić jak największą liczbę odbiorców, a wówczas przełoży się to na pieniądze.

Jeżeli już zdecydowałeś się na prowadzenie kanału na YouTube to pamiętaj, że potrzebne Ci będzie urządzenie do nagrywania obrazu, np. kamerka internetowa lub zwykły smartfon. Przydadzą się również podstawowe umiejętności montażu video. Możesz skorzystać z bezpłatnej wiedzy dostępnej w Internecie bądź zdecydować się na profesjonalny kurs montażu filmów, np.  Adobe Premiere Pro.  Kursy pozwalają na  przyswojenie wiedzy montażowe w szybkim tempie, która umożliwia nawet amatorom profesjonalną obróbkę filmów. Kręć filmy i publikuj je w sieci. W przypadku publikacji innych filmów nie zapominaj o prawach autorskich.

Kanał YouTube - sposób na dodatkowy zarobek w domu

Pamiętaj też, że istnieje wiele sposobów czerpania zysków na YouTube. Polecamy program partnerski YouTube, który daje twórcom dostęp do większej liczby zasobów i funkcji zarabiania w YouTube. Program ten umożliwia również dzielenie się przychodami z reklam wyświetlanych w treściach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz pod linkiem https://support.google.com/youtube/answer/72851?hl=pl

2.   Copywriter

Jeżeli nie masz problemów z pisaniem i niestraszna Ci ortografia i gramatyka, to możesz zarabiać na pisaniu tekstów przez Internet, oferując innym swoje usługi.  Możesz również współpracować z agencjami w celu pisania treści dla ich klientów. Obecnie bardzo dużo firm prowadzi swoją promocję w Internecie i w związku z tym przedsiębiorcy (i nie tylko) zainteresowani są osobami tworzącymi ciekawe i oryginalne posty na social media,  teksty marketingowe, reklamowe, notatki prasowe, e-booki, posty sponsorowane, slogany reklamowe itp.

Możesz zarabiać z domu pisząc teksty. Zostań copywriterem

Umiejętność tworzenia treści wykorzystywana jest obecnie przez większość branż. Nie musisz się więc obawiać braku zleceń – oferty dla copywriterów dostępne są w wielu różnych serwisach internetowych, np. pracuj.pl, OLX, aplikuj.pl itp. Pamiętaj, zawód copywritera może być Twoją przyszłością.

3.   Sprzedaż internetowa

Z roku na rok coraz większe znaczenie na rynku odgrywa sprzedaż internetowa, natomiast  sklep internetowy to coraz bardziej popularny sposób na biznes. Wynika to zarówno z kalkulacji finansowej oraz faktu, że ta forma pracy  staje się coraz bardziej dochodowa.  Założenie takiego sklepu nie jest trudne, ale pamiętaj, że wiąże się to również z wieloma wyzwaniami.

Na plus należy przyjąć fakt, iż sprzedaż internetowa stanowi formę obniżenia kosztów, gdyż utrzymanie witryny internetowej z pewnością jest znacznie tańsze niż posiadanie placówki stacjonarnej. Tutaj nie musisz mieć pracowników, magazynu itp. Oczywiście,  jeśli chcesz w ten sposób zarabiać w domu, to musisz dokładnie wiedzieć, jak zgodnie z prawem i efektywnie prowadzić biznes online. Musisz również prawidłowo rozpoznać rynek i potrzeby klientów.

Sposób na dodatkowy zarobek - sklep internetowy

Jeżeli chcesz sprzedawać własne produkty (np. kosmetyki, biżuterię, obrazy itp.) to tutaj masz duże pole do popisu. Będziesz musiał nawiązać kontakty zarówno z dostawcami (np. producent), jak i pośrednikami (hurtownia)i. Pamiętaj, sklep internetowy to dziś najlepszy pomysł na biznes, a jeżeli chcesz zmian w swoim życiu to …. podejmij wyzwanie. Utwórz stałą bazę klientów a wówczas możesz zarabiać i liczyć na niezły zysk.

4.   Telepraca

Telepraca to kolejny sposób na zarobek w domu. Jest ona wykonywana telefonicznie poza tradycyjnym miejscem zatrudnienia i w związku z tym jest mniej stresująca. Jej wyniki dostarczane są pracodawcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Internet, poczta elektroniczna, telefon stacjonarny, komórka). Za ich pomocą nawiązywany jest również stały kontakt z pracodawcą. Dzięki temu systemowi osoby zatrudnione zyskują większą elastyczność między pracą zawodową a życiem osobistym. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą pracy to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Może akurat takie zajęcie będzie bardziej satysfakcjonujące i sprawi, że możesz zarabiać.

Telepraca sposobem na zasilenie domowego budżetu

5.   Korepetycje

Jeżeli jesteś dobry z przedmiotów ścisłych (np. fizyka, matematyka, chemia) lub też mówisz biegle w obcym języku (np. po angielsku, hiszpańsku czy niemiecku) możesz na tym zarabiać pieniądze nie wychodząc z domu. Obecnie, w dobie pandemii, powodzeniem cieszą się korepetycje udzielane online, tak więc… wszystko  przed Tobą. Wystarczy zainstalować Skype lub inny komunikator oraz zareklamować się w odpowiednim serwisie internetowym.  Informacje o korepetycjach można umieszczać m.in. na stronach: e-korepetycje.net, superprof.pl, eKorki.pl. Dobrze sprawdza się też tzw. “marketing szeptany” czyli  rozpowszechnianie informacji o korepetycjach wśród znajomych.  Powodzenia.

Zarabiaj w domu prowadząc korepetycje

6.   Przepisywanie tekstów książek i nagrań

W Internecie pojawia się w ostatnim czasie sporo ofert pracy polegającej na przepisywaniu zeskanowanych dokumentów, książek na e-booki czy też nagrań z np. płyt cd. To zajęcie nie wymaga specjalnych umiejętności,  jednakże dobra ortografia, szybkie pisanie oraz cierpliwość są jak najbardziej pożądane. Przy ewentualnej decyzji o podjęciu tego typu pracy  bądź ostrożny, gdyż w Internecie grasuje sporo oszustów i naciągaczy. Czytaj uważnie oferty i nie zniechęcaj się.

Zarabiaj w domu przepisując teksty, książki oraz nagrania

7.   Zarobek w domu – zostań swoim szefem

Powyżej przedstawiliśmy Ci przykładowe 6 sposobów na zarobek w domu. Pamiętaj, nie jesteś w sytuacji bez wyjścia, w domu także można zarabiać pieniądze. Wystarczy tylko trochę poszukać na Internecie i możesz dokonywać zmian w swoim życiu. Przekonasz się również, że zarabianie pieniędzy online jest dobrym pomysłem, tym bardziej że tutaj sam będziesz swoim szefem i sam będziesz wyznaczał czas swojej pracy. Nie zapominaj, że my tylko przedstawiamy Ci propozycje jak możesz zarabiać w domu, a od Ciebie będzie zależeć jakie dochody osiągniesz. Powodzenia i bądź ostrożny w wyborze ofert pracy.