Udzielanie korepetycji – jakich zarobków możesz się spodziewać? Szukając dodatkowych źródeł zarobku, a jednocześnie posiadając dużą wiedzę z przedmiotów ścisłych lub też z języków obcych, na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się nad możliwością udzielania korepetycji. Naszym zdaniem to jest bardzo dobry pomysł, który umożliwi Ci zarabianie pieniędzy.

Obecnie zauważa się znaczny wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju usługi. Dlatego też możesz mieć okazję do sprawdzenia się w tej dziedzinie. Pamiętaj, korepetycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to w różnych grupach wiekowych. Ważne jest to, że korepetytorzy, dostosowując  program do poziomu i potrzeb danego ucznia, zapewniają mu szybkie i efektywne postępy.

Jeżeli czujesz się na siłach to podejmij to wyzwanie, a my w niniejszym artykule przybliżymy Ci bardziej szczegółowo ten temat.

Dlaczego korepetycje są teraz takie modne

Z roku na rok coraz bardziej popularny staje się rynek usług edukacyjnych. Tym samym wzrasta liczba osób korzystających z korepetycji. Z czego to wynika? Na pewno głównym czynnikiem jest niedostosowanie polskiego szkolnictwa do bieżących realiów. Obecnie prowadzona polityka edukacyjna nie spełnia oczekiwań uczniów, nauczycieli ani rodziców. Uczniowie siedzą w przepełnionych klasach, w których trudno się skupić na tym, co nauczyciel ma do przekazania. Programy edukacyjne, zamiast ułatwiać przyswajanie wiedzy, coraz bardziej je utrudniają.  Jest jeszcze jeden bardzo trudny i ważny aspekt – uczniowie posiadający tzw. “braki” w nauczaniu pozostawieni są sami sobie, gdyż szkoła nie ma dla nich żadnych form pomocy. W takiej sytuacji rodzice są zmuszeni do podjęcia innych działań i … zapisują dziecko na korepetycje, aby nie dopuścić do dalszych zaniedbań w nauce.  Ważne jest to, że korepetycje zapewniają szybkie i efektywne postępy, gdyż korepetytorzy dostosowują  program do poziomu i potrzeb danego ucznia.

Zarabiaj na udzielaniu korepetycji

Kto korzysta z korepetycji?

W związku z  tym, że korepetycje pozwalają w szybki sposób poprawić wyniki w szkole lub też przygotować się do ważnego egzaminu są obecnie bardzo popularne. Korzystają z nich zarówno uczniowie szkół podstawowych jak też i liceów oraz studenci. Dzięki korepetycjom mogą oni nie tylko uzupełnić bieżące braki w nauce, ale także przygotować się do egzaminów czy też poprawek.  Ważne jest również to, że są one dostępne przez cały rok, nawet i w wakacje.

Ile kosztują korepetycje?

Według najnowszych danych, wynikających z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, korepetycje kosztują średnio ok. 70 złotych za godzinę. Stawki są jednak bardzo zróżnicowane w zależności od stopnia zaawansowania, rodzaju przedmiotu, z którego udzielane są korepetycje, od  miejscowości oraz od tego, czy są one prowadzone stacjonarnie, czy online. Różnica tej kwoty może być nawet wielokrotna.

Na jakie zarobki można liczyć udzielając korepetycji w domu

Jakie zarobki na udzielaniu korepetycji?

Udzielanie korepetycji.. czy zarobki będą satysfakcjonujące? Można dużo zarobić, szczególnie gdy będziesz pracował na tzw. etacie. Wysokość zarobków uwarunkowana jest jednak od wielu czynników. Np. czy będziesz pracował stacjonarnie, czy online, czy twoja praca będzie “etatowa” czy też będzie to działalność nierejestrowa, ile godzin w tygodniu zamierzasz pracować itd. Kwota wynagrodzenia uzależniona będzie również od Twojego zaangażowania. Z naszych informacji wynika, że osoby udzielające korepetycji na tzw. etacie (wymagany tutaj jest wpis do rejestru w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) mogą zarobić nawet ponad 6.000 zł miesięcznie. Inaczej przedstawia się sytuacja przy prowadzeniu nierejestrowej działalności. W tym przypadku nie musisz mieć wpisu w ww. rejestrze pod warunkiem, że  “przychody z twojej działalności w żadnym miesiącu 2022 roku nie przekroczą kwoty 1505 zł (50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia) w okresie ostatnich 60 miesięcy (5 lat) nie wykonywałeś lub nie wykonywałaś działalności gospodarczej”. Zobacz sam ile masz możliwości zarobku.

Korepetycje - ile można na tym zarobić?

Jak zachęcić ucznia do kontynuacji nauki w formie korepetycji

Prowadząc korepetycji na pewno zastanawiasz się  jak zachęcić ucznia do kontynuacji dalszej współpracy. Główna zasada – jak najmniej stresu. Nie możesz wprowadzać na zajęciach nerwowej atmosfery. Uczeń i tak jest wystarczająco zestresowany swoimi brakami i koniecznością kontaktu z korepetytorem a taka atmosfera nie zmobilizuje go do nauki. Postaraj się, aby Twoje zajęcia były  merytoryczne, a jednocześnie ciekawe i  przystępne dla ucznia. Gdy “mrok wiedzy” zacznie  się już rozjaśniać, to uczeń na pewno poczuje satysfakcję i będzie chciał dalej uczestniczyć w korepetycjach. Nie zapominaj również o odpowiednim podsumowanie jego działań  i o zachęceniu do kontynuacji dalszej współpracy. Przygotuj sprawozdanie z jego  postępów. Ważne jest, aby uczeń (i rodzic) otrzymał  informację zwrotną na temat swoich postępów. To pomoże mu podjąć decyzję czy kontynuować dokształcanie w takiej formie.

Zarabiaj na przekazywaniu wiedzy. Korepetycje są świetnym sposobem na dodatkowy zarobek

Udzielanie korepetycji | poznaj zarobki!

Mamy nadzieję, że przedstawione powyżej informacje są dla Ciebie wystarczające i wiesz na jakie zarobki poprzez udzielanie korepetycji możesz liczyć. To jest ciekawy i dochodowy temat. Pamiętaj, że udzielając korepetycji możesz  zarobić nawet 10.000 zł. miesięcznie. Wysokość zarobków będzie zależeć tylko i wyłącznie od Ciebie. Również  Ty sam będziesz decydował, w jakiej formie prowadzić swoją działalność – czy będą to zajęcia stacjonarne, czy też online. Również do Ciebie będzie należała decyzja czy będą to korepetycje indywidualne, czy też w małej grupie. Tutaj nic nie tracisz. Sam ustalasz zasady. Pamiętaj także, że korepetycje w porównaniu do innych działalności  są w zasadzie zajęciem praktycznie pozbawionym ryzyka. Prowadząc taką działalność nie bierzesz bezpośrednio na siebie odpowiedzialności za jej wyniki. To od ucznia będzie zależeć  jak wykorzysta Twoją pomoc.

Powodzenia. Reklamuj się i zarabiaj pieniądze.
_
Sprawdź również nasze zestawienie najlepszych sposobów na zarobek w domu.