Dzisiejszy świat jest tak rozpędzony, że chce wszystko na już. Ciężko czasem nadążyć. Czy macie tak, że doba zdaje się Wam za krótka, a utrzymanie produktywności i wydajności staje się coraz trudniejsze? Zastanawiasz się, jak wygospodarować swój czas, gdy zewsząd wszystko atakuje twoją uwagę; czy to twój smartfon, który ciągle podrzuca w powiadomieniach nowe zdjęcia znajomych, filmy na TikToku, czy gry, które wciągają Cię na dobre kilka godzin dziennie. Poznaj 4 najlepsze aplikacje do organizacji czasu!

Dlaczego aplikacje do organizacji czasu są potrzebne?

Pewnie wielokrotnie próbowaliście tradycyjnych sposobów z notesem i długopisem, i nie są to niestety w pełni niezawodne sposoby. Nie masz na czym dopisać kolejnej rzeczy do listy to do, więc sięgasz po pierwszą lepszą karteczkę i długopis, obiecując sobie, że dopiszesz ją, gdy tylko wrócisz do domu. A kilka dni później masz do siebie wyrzuty, że nie pamiętasz, co to było, ponieważ zgubiłeś karteczkę. Nie tylko ją, ale i chęci do dalszych prób wyuczenia nawyku planowania. Dlatego telefon jest niezawodny, bo rzadko kto zapomina o komórce, jednej z tych rzeczy obok kluczyków do samochodu, których nie możemy zapomnieć!

Aplikacje do organizacji i zarządzania swoim czasem

Najlepsze aplikacje do organizacji czasu

Przedstawiamy listę aplikacji, które pozwolą Ci uskutecznić organizację i zarządzanie czasem, byś mógł właściwiej wykorzystywać swój czas, poświęcając go na wartościowsze sprawy. Przetestuj najlepsze propozycje na iOS i Android, by mieć pewność, że jak najlepiej wykorzystałeś 24 godziny swojej doby! Zobacz, jak pracować inteligentnie, by pracować krócej i efektywniej!

Focus To-Do

Technika pomodoro pozwala zarządzać czasem, dzieląc go na krótsze etapy, byś utrzymał jak najwyższy poziom koncentracji. Aplikacja Focus To-Do łączy w sobie licznik Pomodoro z listą zadań, co pozwala zarejestrować i właściwie rozplanować cele w postaci listy, a jednocześnie odmierza czas, co ułatwi skupienie się na pracy czy nauce; ustawić powiadomienia o priorytetowych celach, ale również kontrolować ilość czasu, który poświęcamy na pracę.

Focus To Do. Aplikacja do zarządzania swoim czasem

Todoist

Najważniejszy plus Todoist stanowi całkowicie nieskrępowane kategoryzowanie celów. Pozwoli Ci ona nie tylko dokładnie rozplanować firmowe obowiązki, ale i przyjęcia rodzinne czy spotkania ze znajomymi. Dzięki Todoist możemy dokładnie rozpisać i rozplanować czynności, które musimy wykonać, a także ustawić przypomnienia, by o nich nie zapomnieć; wyrobić sobie trwałe nawyki; monitorować swój samorozwój w produktywności; ustalić, które cele są ważniejsze, dzięki skali priorytetu. Można skonfigurować go także z kalendarzem Google. Todoist jest dostępny na wszystkie urządzenia.

Todoist, najlepsza aplikacja do zarządzania swoją firmą

Evernote

Główną zaletą aplikacji Evernote jest wysoka przejrzystość i przyjemne, proste rozplanowanie jej wyglądu, który możemy korygować według uznania. W aplikacji mamy wszystko, czego będziemy potrzebować, by właściwie zaplanować swoje życie. To przede wszystkim możliwość spisywania notatek i rozplanowywania projektów. Wielką zaletą tej aplikacji jest fakt, że możemy dopinać do notatki zdjęcia i pliki. Dzięki ww. przejrzystości, a także zaawansowanemu trybowi wyszukiwania i zaznaczania, z łatwością odnajdziemy się w notatkach.

Aplikacja Evernote

Any.do

Jednakże to Any.do jest przodującą aplikacją, której popularność i nagrody plasują ją na 1 miejscu w kategorii aplikacja typu To Do. Jest ona dostępna na Androida, iOS i komputery (niestacjonarny i stacjonarny). Jej największymi zaletami jest prostota, przejrzystość i intuicyjność. Do zalogowania się wystarczy nam jedno z trzech: mail, konto Google lub Facebook. Aplikacja pozwala na tworzenie list, w które pogrupujemy nasze zadania np. praca, dom lub nauka. Na dodatek mamy podział list ze względu na daty, co pozwala nam z łatwością przełożyć zadanie na nowy termin. Każde z nich może mieć także dopięte podzadanie i powiadomienie. Kolejną zaletą, która wpływa na funkcjonalność aplikacji, jest możliwość udostępniania i oddelegowywania poleceń innym z notatką, zdjęciem, filmikiem czy też wiadomością głosową i załącznikiem, więc nie będziemy musieli korzystać z innych aplikacji.

Any do, program do organizacji swojego czasu

Wybierz aplikacje do organizacji czasu i zorganizuj swój dzień!

Z dzisiejszym tempem życia, warto dobrze organizować swój czas. Nie ważne, które aplikacje do organizacji czasu wybierzesz. Apki takie jak Todoist, Focus To-Do, Evernote czy Any.do mogą Ci w tym pomóc! Możesz w nich planować nie tylko dzień, ale również i tydzień, miesiąc czy rok! Są one bardzo wygodne, gdyż każdą z nich możesz mieć również na swoim smartfonie. Jeśli masz problem z organizacją swojej pracy czy swojego dnia – warto coś zmienić. Wybierz dla siebie jedną z tych czterech aplikacji i zorganizuj swój czas!