Zastanawiasz się, jakie są obecnie najlepsze edytory graficzne do social media? Chcesz zacząć tworzyć grafiki na Facebooka, Instagrama, TikToka czy YouTube? Dziś jest to znacznie prostsze niż kiedyś! W związku z rosnącą z roku na rok siłą mediów społecznościowych, w sieci pojawia się coraz więcej profili (osobistych oraz firmowych). Każda firma próbuje wyróżnić swoją markę często za pomocą edytorów graficznych. Edytory sprawiają, że publikowane treści są po prostu wizualnie atrakcyjniejsze dla przeciętnego scrollowicza ekranu.

Poznaj najlepsze edytory graficzne do social media!

Canva | program do grafik social media

Nikt nie powinien być zaskoczony, że to właśnie Canva pojawia się na pierwszym miejscu. Jest najpopularniejszym darmowym programem do tworzenia grafiki online. Może korzystać z niej każdy (zarówno doświadczony grafik jak i amator). Canva daje Ci świetne możliwości tworzenia bezpłatnych grafik pod media społecznościowe tj. Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat, TikTok, LinkedIn czy wizytówkę Google. Bezpłatna wersja Canvy jest bardzo rozbudowana i dla początkujących grafików powinna w zupełności wystarczyć. Znajdziesz tam wiele szablonów grafik, ramki, dodatkowe elementy oraz obszerną bazę zdjęć i filmów, z której będziesz mógł skorzystać.

Canva. Najlepszy bezpłatny edytor graficzny do social media

Edytor znany jest ze swojej łatwości w obsłudze, szerokiej gamie szablonów i intuicyjności w użyciu – dla większości osób obsługa Canvy nie powinna sprawiać problemu. Dla tych, którzy uważają, że dostępne opcje to za mało, istnieje wersja beta – płatna, której koszt to około 120 zł miesięcznie dla minimum 25 osób, bądź 360 zł za rok dla 1-5 osób. Istnieje możliwość wypróbowania bezpłatnie aplikacji przez 30 dni.  Atutem Canvy jest jej dostępność na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.

 •       Różne szablony, dostosowane do aplikacji i urządzeń mobilnych
 •       Wiele funkcji: kreator CV, wizytówek, logo, kartek urodzinowych…
 •       Plany cenowe
 •       Gotowe elementy, tła, grafiki, czcionki, ikony
 •       Bezpośrednia edycja grafik w programie

Desygner

„Design like a PRO.”

Program zwany przez niektórych lepszą wersją Canvy. Podobnie jak w jej przypadku i tu nie trzeba być grafikiem czy projektantem, aby móc tworzyć unikatowe prace. Narzędzie oferuje nam podobne funkcje, szablony i elementy jak Canva – nie bez powodu w końcu zwany jest jego drugą wersją. Czy lepszą? To musicie ocenić sami!

Desygner aplikacja do tworzenia grafik

Program jest darmowy z możliwością wykupienia wersji PRO – niecałe 5$ za miesiąc.

Easil

„Drag, Drop, Design”

Kolejny darmowy program, na którym możemy założyć konto za pomocą Facebooka czy Googl’a, który oferuje:

 •       1000 szablonów
 •       Generator kolorów
 •       Dopasowanie wielkości grafiki do używanych kanałów bądź druku
 •       Możliwość użycia domyślnych czcionek, palet kolorów, logo i obrazów danej marki
 •       Dostęp dla całego zespołu i funkcje kontrolne dla menedżerów
 •       Narzędzia do projektowania: praca na warstwach, grupowanie i łączenie elementów z innych szablonów
Program do tworzenia grafik easil

Podobnie jak w poprzednich programach możemy wykupić wersję PLUS (7.5$/ miesiąc)  bądź Edge (59$/ miesiąc)

Crello/VistaCreate

/create.vista.com/pl

Następny canvo-podobny program, jednakże ten może wyróżnić się zakładką „szablony na tik-toka”. Jak może wiecie popularność platformy TikTok rośnie z dnia na dzień! Możemy też dodawać do naszych postów animacje, które dla Canvy dostępne są w wersji PRO.

Program graficzny Crello

Quotescover

„Simple, fast, free”

Program różniący się od pozostałych, stworzony z myślą o tworzeniu grafik z cytatami. Bez zakładania konta, bez umiejętności, zupełnie za darmo. Jakikolwiek tekst wpiszesz, program zamienia go w grafikę gotową na social media. Wybierz tło, czcionkę, ramkę, logo, teksturę tła, rozmieszczenie tekstu oraz cytat, jaki chcesz umieścić, jeśli nie masz pomysłu program zrobi to za Ciebie!

Quotescover grafiki na media społecznościowe

Canva i jej wyżej wymienione alternatywy to najprostsze dostępne programy graficzne, skierowane do osób początkujących, bądź niewymagających skomplikowanych grafik na swoich profilach. Przeglądając media społecznościowe przyjrzyjcie się, ile obserwowanych przez Was profili korzysta właśnie z tych edytorów! Dajcie znać w komentarzach!

Wybierz dla siebie najlepszy edytor graficzny do social media!

Poznałeś już najlepsze naszym zdaniem edytory graficzne do social media. Każdy z edytorów graficznych ma swoje plusy i minusy. Jeden jest bardziej rozbudowany w bezpłatnej wersji, za drugi trzeba zapłacić. Nie ważne, który z tych edytorów graficznych wybierzesz. Zacznij działać! Twórz grafiki, zadbaj o wizerunek swojej marki w internecie. Ludzie są wzrokowcami, a pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę to szata graficzna. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny i pomógł Ci w wyborze. Powodzenia!