Zastanawiasz się, jak w codziennej gonitwie znaleźć czas na sport? A co, jeśli rozwiązanie tkwi w jednym plastikowym cudzie technologii – karcie multisport? W dobie ciągłych poszukiwań work-life balance, ta mała, lecz potężna karta, gwarantuje nam niemal nieograniczony dostęp do krainy aktywności fizycznej, zdrowia i rozrywki. Jak więc można ją zdobyć i ile naprawdę kosztuje? Rzućmy okiem na realia 2024 roku, gdzie benefit pracowniczy spotyka się z pragmatycznym podejściem do ceny. Rozważasz Multisport Plus, a może Multisport Light? Odkryj, jak karta działa w praktyce, z jakich opcji możemy wybierać, jakie korzyści niesie i skąd bierze się tajemnica jej atrakcyjności. Masz nadzieję, że pracodawca już za Ciebie zamówił kartę, czy sam postanowisz stać się kreatorem swojej formy? W każdym razie, zacznijmy przygodę od pełnego wglądu w koszty – bo aktywny tryb życia to inwestycja, która zawsze się opłaca.

Czym jest karta Multisport?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stoi za fenomenem karty Multisport, która otworzyła drzwi do szerokiego świata aktywności fizycznej dla tłumów pracowników i nie tylko? To niezwykle praktyczne rozwiązanie to swego rodzaju „klucz” do ogromnej ilości obiektów sportowych i rekreacyjnych, które możesz wykorzystać bez ograniczeń, a przynajmniej takie wrażenie można odnieść patrząc na jej popularność. Multisport funkcjonuje niczym swoisty sportowy paszport – daje Ci wolność korzystania z:

– siłowni,

– basenów,

– saun,

– a nawet ścianek wspinaczkowych czy zajęć grupowych,

to wszystko bez konieczności żonglowania osobnymi karnetami czy pilnowania dat ich ważności. Załóżmy, że jesteś entuzjastą pływania, ale czasem chciałbyś spróbować jogi lub wybrać się na spinning – czy nie brzmiałoby świetnie, gdyby jedna karta dawała Ci swobodę eksplorowania tej różnorodności, bez dodatkowych kosztów? Co ważne, karta Multisport nieraz jest częścią pakietu socjalnego w ramach pracy, więc może stanowić interesujący dodatek do Twojego wynagrodzenia. Jak to się mówi – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, a skoro tak, dlaczego by nie sprawdzić, jak to „cudo” wpasowuje się w Twoje finanse i codzienne życie?

korzystanie z siłowni w ramach karty multisport

Wprowadzenie do programu Multisport i jego korzyści dla użytkowników.

Karta Multisport to klucz do świata aktywności fizycznej, który z łatwością mieszczą w portfelu. Co zyskujesz, decydując się na ten elastyczny sposób dbania o swoje zdrowie i samopoczucie? Przede wszystkim, dostęp do ogromnej sieci obiektów sportowych i rekreacyjnych, które są rozmieszczone w całej Polsce. Wyobraź sobie, że jednym ruchem otwierasz sobie drzwi do siłowni, basenów, saun, a nawet ścianek wspinaczkowych. Czyż to nie brzmi jak osobisty trener kieszeniowy, który zawsze jest gotowy zaproponować Ci coś nowego?

Zastanów się, jak często zdarzyło Ci się przerwać treningi, ponieważ monotonia ćwiczeń skutecznie odciągała Cię od sali gimnastycznej. Program Multisport rozprawia się z tym problemem, oferując różnorodność na wyciągnięcie ręki. Możesz płynnie przełączać się między zajęciami jogi, pływaniem, a zajęciami grupowymi bez dodatkowych opłat. A jeśli lubisz czuć dreszczyk emocji, zawsze możesz wypróbować coś nowego, bez obaw o przekroczenie budżetu. To jak mieć nieograniczone możliwości w ramach jednego, stałego abonamentu – czyż to nie brzmi jak muzyka dla Twoich uszu (i mięśni)?

Oto kilka korzyści, które płyną z używania karty:

– Dostępność: setki obiektów w całym kraju

– Różnorodność: bogata oferta zajęć i obiektów sportowych

– Elastyczność: możliwość zmiany aktywności w zależności od nastroju i upodobań

Zadbaj o swoje zdrowie, nastrój i sylwetkę, integrując przyjemność z pożytecznym. Dzięki karcie Multisport utrzymasz równowagę nie tylko w pozycji wojownika na macie do jogi, ale też w swoim życiu codziennym. Gdziekolwiek jesteś, możliwości dla Twojego ciała (i umysłu!) są praktycznie nieograniczone. Gotowy na to, aby przyjąć wyzwanie i zafundować sobie codzienną porcję endorfin?

Jak zdobyć kartę Multisport?

Zastanawiasz się, jak można w pełni wykorzystać korzyści wynikające z karty Multisport i cieszyć się dostępem do setek obiektów sportowych w całym kraju? Proces zdobycia tej magicznej karty wydaje się tajemniczy, ale w rzeczywistości jest prostszy niż myślisz. Niezależnie od tego, czy jesteś zmotywowanym sportowcem, czy sporadycznym entuzjastą aktywności fizycznej, posiadanie karty Multisport otwiera drzwi do świata pełnego energii i zdrowia. A więc, jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim, warto zacząć od:

– Przeanalizowania oferty firmy Benefit Systems, która jest właścicielem programu Multisport,

– Sprawdzenia, czy Twój pracodawca nie oferuje już tej karty jako część pakietu socjalnego (wiele firm traktuje to jako atrakcyjny element dodatkowych świadczeń dla pracowników),

– Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub pracodawca nie wspiera sportowych inicjatyw, istnieje możliwość indywidualnego zakupu abonamentu – ale czy taki wydatek nie przyćmi ulubionych zajęć fitness?

Kiedy już zaznajomisz się z procedurą przystąpienia do programu, staniesz przed może najprzyjemniejszym wyzwaniem – wyborem spośród bogatej palety dyscyplin i aktywności oferowanych przez Multisport. Czy nie brzmi to jak wstęp do zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia?

zdjęcie pływalni

Wyjaśnienie procesu zamawiania karty przez pracodawcę.

Zamówienie karty Multisport dla pracowników wydaje się skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Proces jest prosty i przejrzysty, a jego rozpoczęcie wymaga jedynie decyzji pracodawcy o włączeniu tego benefitu do pakietu socjalnego firmy. Skoro już pracodawca ustalił, że współpraca z programem Multisport to strzał w dziesiątkę dla jego zespołu, wystarczy że skontaktuje się z dostawcą kart, czyli firmą Benefit Systems.

Reprezentant firmy odpowie na wszystkie nurtujące pytania i przedstawi indywidualnie dopasowaną ofertę opartą na liczbie zainteresowanych pracowników oraz wybranych opcjach. Taki osobisty konsultant to jak latarnia morska w gąszczu możliwości – wyjaśni, ułatwi i doprowadzi do celu. Dalej, pracodawca otrzymuje umowę do podpisania oraz instrukcje dotyczące zgromadzenia listy pracowników, którzy zostaną szczęśliwymi posiadaczami karty. To tutaj przychodzi czas na zbieranie zgód i zachęcanie pracowników do aktywnego stylu życia (bo przecież wszyscy chcemy mieć energię jak superbohater!).

Ostatecznie, proces zamówienia karty sprowadza się do kilku prostych kroków:

– Podjęcie decyzji o dołączeniu programu Multisport do pakietu pracowniczego.

– Kontakt z reprezentantem Benefit Systems i ustalenie warunków współpracy.

– Przygotowanie listy pracowników uprawnionych do otrzymania karty.

Jesteś pracodawcą, który pragnie zaoferować coś więcej niż tylko pensję? Pomyśl o karcie Multisport jako inwestycji w zdrowie i dobre samopoczucie Twojej załogi. To przecież nie tylko kwestia dostępu do siłowni czy basenu, ale sposób na budowanie teamu, który razem pracuje i razem dba o formę (i może nawet wspólnie trenować do firmowego maratonu!). W ten sposób, karta Multisport staje się nie tylko benefitem, ale narzędziem tworzącym pozytywną atmosferę w pracy. Czy nie warto więc podjąć tych kilku kroków, które sprawią, że Twoi pracownicy będą Ci wdzięczni?

Jaki jest koszt karty Multisport w 2024 roku?

Zastanawiasz się, ile będzie cię kosztować zdrowy styl życia z kartą Multisport w 2024 roku? Nie bez powodu ta mała plastikowa karta stała się symbolem nowoczesnego, aktywnego trybu życia. Obserwując jej rosnącą popularność, nie sposób nie zadać pytania: „Czy cena reflektuje wartość, jaką otrzymujemy?” Przeanalizujmy wspólnie, jak ekonomia i trendy rynkowe mogą wpłynąć na cenę tej usługi w nadchodzącym roku. Zmieniające się warunki rynkowe, inflacja, a także popyt na zdrowe i aktywne spędzanie czasu mają bezpośrednie przełożenie na koszty subskrypcji. Oto kilka faktów, które pomogą ci zrozumieć, jak może kształtować się cena Multisport w przyszłości:

– Wpływ inflacji na ceny usług i produktów, w tym na abonament Multisport,

– Wprowadzenie nowych pakietów i ofert, które mogą zmieniać ogólną strukturę cen,

– Negocjacje między dostawcą karty a sieciami fitness, które mogą odbić się na końcowej stawce dla użytkownika.

Mając te aspekty na uwadze, przejdźmy do sedna – jakie kwoty mogą pojawić się na Twoim bankowym wyciągu, kiedy postanowisz wykupić kartę Multisport w 2024 roku?

szkoła jogi

Przegląd cen dla różnych wariantów karty Multisport.

Wyobraź sobie, że możesz wejść do świata aktywności fizycznej i relaksu bez ograniczeń. Dzięki karcie Multisport, ten świat stoi otworem. Jednak koszty tego 'klucza’ do fitnessu mogą się różnić – zależą one od wybranego wariantu karty. Przewodnik po cenach kart Multisport rozpocznijmy od podstawowej wersji – odpowiada ona za dostęp do siłowni, pływalni czy zajęć grupowych. Czy tańsze warianty mogą sprostać Twoim oczekiwaniom? A może warto postawić na pełną pakiet pełen opcji?

Kiedy przechodzimy do bardziej zaawansowanych opcji, przyjrzyjmy się specyfikom. Reflektujesz na saunę po intensywnym treningu, a może squash jest Twoją drogą do odstresowania (kto nie chciałby z uśmiechem wymachiwać rakietą, wypuszczając pary po ciężkim dniu)? Więcej możliwości, wyższa cena – tak prezentują się warianty premium, które zapewniają dostęp nie tylko do standardowych zajęć, ale również do takich dodatków jak np. strefy SPA czy ekskluzywne kluby fitness.

Z kolei dla najbardziej wymagających istnieje wariant VIP, który jest nie lada gratką. Zawiera wszystko, co oferuje wersja premium, a dodatkowo umożliwia skorzystanie z wyjątkowych usług, takich jak personalny trener czy indywidualne plany żywieniowe. Zastanów się, czy nie warto czasem zainwestować w siebie odrobinę więcej? Oto przegląd różnic w cenniku:

– Wariant podstawowy – dostęp do siłowni, basenu, zajęć grupowych,

– Wariant premium – wszystkie opcje z podstawowego + sauny, korty do squasha, strefy SPA, ekskluzywne kluby,

– Wariant VIP – cała oferta premium + dodatkowe usługi, takie jak personalny trener i plany żywieniowe.

Własna zdrowie i samopoczucie są bezcenne, ale nie muszą być nieosiągalne – wystarczy dobrze wybierać.

Porównanie kosztów Multisport dla osoby prywatnej oraz dla pracownika firmy.

Zastanawiasz się, jak duży jest portfelowy kąsek, który musisz odgryźć, by cieszyć się kartą Multisport jako osoba prywatna, i jak różni się to od dobrodziejstwa, które przysługuje pracownikowi firmy? Dla osoby prywatnej koszt karty Multisport może być równie ostrym cięciem dla budżetu, jak cena biletów na koncert ulubionego zespołu – niemałym wydatkiem, ale inwestycją w jakość życia. W 2024 roku za ten klucz do świata sportowych przygód należy wyłożyć okrągłą sumę, która nie zawsze jest przyjazna dla skromniejszego portfela – mówimy tu o stawce zaczynającej się od kilkuset złotych.

Co innego, gdy na scenę wkracza pracodawca – rola firmy w dostępie do karty Multisport przypomina magiczną różdżkę, która potrafi znacząco zmniejszyć obciążenie finansowe swoich pracowników. Dzięki częściowemu lub całkowitemu dofinansowaniu, Ty jako pracownik wnoszisz mniejsze poświęcenie finansowe i możesz poczuć się jak na VIP-owskim backstage’u, nie mając na głowie dylematów związanych z ceną. Firmy natomiast traktują Multisport jako atrakcyjny element pakietu socjalnego, który przyciąga i zatrzymuje wartościowe talenty.

Teraz czas na konkretne liczby:

– Jako osoba prywatna oczekuj, że comiesięczny koszt karty będzie wynosił około 200 zł.

– W przypadku pracowników, to nierzadko firma pokrywa większość kosztów, pozostawiając symboliczną kwotę, czasem zaledwie kilkanaście złotych, jako wkład pracownika.

Wypuszczając z ręki ten finansowy boomerang, możesz liczyć na to, że powróci on do Ciebie w postaci korzyści zdrowotnych i emocjonalnych. Warto więc zastanowić się, czy droga do świata fitnessu, basenów i saun, nie wydaje się przyjemniejsza, gdy ktoś zrzuca na swoje barki część tego ciężkiego koszyka?

Co może zaoferować pracodawca w ramach benefitu Multisport?

Zastanawiając się nad kosztem karty Multisport, warto też wiedzieć, co takiego fajnego możesz zyskać dzięki niej od swojego pracodawcy. No to słuchaj – to nie tylko zwykła „wejściówka” na siłkę. Przygoda z Multisportem to jak otwarcie drzwi do świata, w którym masz nieograniczony dostęp do różnych form aktywności fizycznej i relaksu. Oto, co może być Twoje:

– Wstęp do setek obiektów sportowych (siłownie, baseny, kluby fitness) w całej Polsce.

– Udział w grupowych zajęciach sportowych, od yogi po crossfit.

– Zniżki w parkach linowych, na kortach tenisowych czy w szkółkach narciarskich.

– Możliwość korzystania z opcji Multisport Kids dla Twoich dzieci.

Warto też pamiętać, że karta jest mega elastyczna i przeważnie możesz ją wykorzystać, kiedy tylko chcesz – niezależnie, czy jest poranek, czy późny wieczór.

Tip: Zanim zaczniesz korzystać, sprawdź na stronie Multisport listę obiektów, bo może się okazać, że to sauny, kręgielnie czy ścianki wspinaczkowe są Twoją nową pasją!

Ile kosztuje karta multisport. człowiek ćwiczący na siłowni

Opis benefitu Multisport jako elementu gratyfikacji pracowniczej.

Wyobraź sobie sytuację, w której po męczącym dniu pracy zamiast wracać do domowego zacisza, kierujesz swoje kroki do miejsca, gdzie możesz zadbać zarówno o ciało, jak i ducha. Brzmi kusząco? To właśnie dostęp do takich możliwości zapewnia benefit Multisport, który coraz częściej goszczi w pakiecie gratyfikacyjnym oferowanym przez pracodawców. Oferuje on nieograniczony dostęp do tysięcy obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie całej Polski. Czy nie przyjemnie byłoby wymienić siedzenie za biurkiem na sesję jogi lub wyładować stres na basenie?

Benefit Multisport nie jest po prostu kolejną kartą członkowską, to przepustka do zmiany stylu życia. Pracownicy, obdarowani takim prezentem od pracodawcy, otrzymują wartościowy atut w codziennej walce o zdrowie i dobre samopoczucie. Czy istnieje bardziej praktyczny sposób na wyrażenie zainteresowania dobrem zespołu niż umożliwienie mu troski o własną kondycję i odporność?

Oto co sprawia, że Multisport wyróżnia się na tle innych form doceniania pracowników:

– Różnorodność aktywności: od fitnessu, przez pływanie, aż po wspinaczkę.

– Elastyczność korzystania: karta daje możliwość odwiedzania różnych obiektów, w dogodnym czasie i miejscu.

– Poprawa zdrowia i samopoczucia: regularne korzystanie z obiektów sportowych ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną oraz mentalną.

Nie ulega wątpliwości, że kiedy pracownik czuje się ceniony i jego potrzeby są zauważane, efekty te widoczne są w większym zaangażowaniu i produktywności. Jasperal out of the blue!