Codzienna rutyna pielęgnacyjna może nie zawsze być skuteczna dla naszej skóry. Wydaje się, że za duża ilość kosmetyków nie jest potrzebna, aby osiągnąć najlepsze efekty w pielęgnacji. Spróbuj ograniczyć ilość kosmetyków, a efekty mogą być zaskakująco dobre. Poznaj 3 kosmetyki, które sprawią, że pielęgnacja stanie się dziecinnie prosta.

Łagodne oczyszczanie twarzy i niezbędne kosmetyki

Oczyszczanie twarzy to podstawowy krok właściwie w każdej rutynie pielęgnacyjnej. Skóra, która jest dobrze oczyszczona z sebum, kurzu i makijażu, jest przygotowana na przyjmowanie składników aktywnych z kosmetyków. Nowoczesne mycie twarzy jest oparte na łagodnych kosmetykach myjących, które nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry, tylko delikatnie ją pielęgnują. Jaki kosmetyk sprosta tym wymaganiom? To oczywiście płyn micelarny. Jest to obecnie chyba jeden z bardziej popularnych kosmetyków. Płyny micelarne z dodatkiem witaminy C, kwasu hialuronowego lub niacynamidów, to kosmetyk, który pomoże Ci zarówno w usuwaniu zanieczyszczeń typu sebum, jak i tych tłuszczowych. Radzą sobie doskonale z makijażem, dzięki technologii miceli. Nie trzeba gwałtownie podcierać oczu, aby zmyć je z makijażu, wystarczy lekko przyłożyć wacik do oczu. Płyn micelarny to zdecydowanie kosmetyk, który zastąpi żel do mycia twarzy, płyn do demakijażu i tonik. Warto wybierać kosmetyki wielofunkcyjne, aby zaoszczędzić czas przy codziennej pielęgnacji. 

pielęgnacja twarzy prze kobietę

Poznaj serum – kosmetyk o super działaniu

Jeśli masz swój ulubiony krem nawilżający, ale potrzebujesz mocniejszych efektów, pora pomyśleć o serum. Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk, który ma zazwyczaj wyższe stężenia składników aktywnych niż krem. Pamiętaj o tym, że jest to kosmetyk uzupełniający w stosunku do kremu i należy go używać przed kremem, a nie zamiast niego. Jeśli chodzi o serum, to możemy znaleźć naprawdę różne rodzaje, dopasowane dla każdej z nas. Znajdziesz choćby serum na przebarwienia, serum nawilżające, serum regenerujące, a także rozjaśniające. W zależności od potrzeb, możesz zmieniać rodzaje serum, tak aby mieć najlepsze do Twojej cery. Jeśli włączysz je do stałej pielęgnacji to korzyści odczujesz w dość krótkim czasie, bo serum działa mocniej niż krem, a składniki aktywne są tak dobrane, aby wyraźnie polepszyć stan Twojej skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna to sposób na piękną cerę

Wydaje się, że to kremy nawilżające i anti-age mają największe znaczenie w pielęgnacji. Jednak weź pod uwagę, że nie tylko pielęgnacja ma znaczenie, ale także dokładna ochrona skóry. Fotostarzenie się skóry to główny czynnik powstawania zmarszczek i przebarwień, dlatego jeśli zadbasz o ochronę skóry przed słońcem, unikniesz wielu problemów problemów. Krem do twarzy z wysoką ochroną słoneczną, to niezbędne wyposażenie Twojej kosmetyczki, jeśli chcesz długo cieszyć się piękną i zadbaną skórą. Możesz również wybrać krem nawilżający lub w postaci serum, który już zawiera filtry ochronne na poziomie SPF30 lub SPF50. Czy taka wysoka ochrona jest konieczna? W dużej mierze zależy to od rodzaju Twojej skóry, jednak im wyższy filtr, tym lepiej.

Artykuł zewnętrzny