Dla przedsiębiorców jednym z kluczowych punktów w biznesie jest pytanie „jak wybrać wiarygodny i prosty w obsłudze program do fakturowania?”. Program ten pomaga w ułatwieniu codziennych zadań biznesowych i oszczędza czas. Jeśli z jakiegoś powodu nie korzystasz jeszcze z tego narzędzia lub dopiero planujesz włączyć go do swojego biznesu, koniecznie przeczytaj wskazówki ekspertów. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki program do fakturowania wybrać dla swojej firmy – nie martw się! Mamy odpowiedź!

Główne czynniki decydujące o wyborze programu do fakturowania

Poznaj czynniki decydujące o wyborze programu do fakturowania dla firmy.

1. Wszystkie rodzaje dokumentów

Najlepiej będzie, jeśli oprogramowanie, które wybierzesz, będzie w stanie wygenerować każdy rodzaj dokumentu: faktury, paragony, czeki, dowody dostawy itp. Ta funkcjonalność na pewno przyda się w biznesie. Dzięki programowi z taką funkcją, nie będziesz musiał szukać innych narzędzi i zaoszczędzisz czas, załatwiając wszystko w “jednym miejscu”.

2. Faktury międzynarodowe lub dwujęzyczne – przydadzą się również polskim przedsiębiorcom

Przedsiębiorcy w Polsce coraz częściej zaczynają działać na arenie międzynarodowej lub mają zagranicznych partnerów. Możliwość tworzenia faktur w różnych językach, zgodnie ze standardami obowiązującymi w danym kraju, zdecydowanie ułatwi współpracę i poszerzy możliwości. Dlatego warto zainwestować w program, który posiada wyżej wymienioną funkcję.

3. Automatyczne płatności

Jeśli wybrane przez Ciebie oprogramowanie jest wyposażone w funkcję automatycznej płatności, Twoi klienci będą mogli szybciej przetwarzać i płacić za swoje zamówienia. A Ty będziesz miał pewność, że pieniądze szybciej wpłyną na Twoje konto.  Dlatego zanim wykupisz oprogramowanie fakturujące, koniecznie sprawdź, czy posiada tę funkcję. 

4. Program do fakturowania a integracja z platformami e-commerce

Dla tych, którzy zajmują się sprzedażą internetową, ważne jest, aby oprogramowanie do fakturowania było zdolne do integracji z różnymi platformami e-commerce. Główną korzyścią z tego rozwiązania będzie automatyczne generowanie faktur i wysyłanie ich do klienta.

5. Pomoc techniczna dla klientów

Pomoc techniczna dla klientów to istotny czynnik wyboru programu do fakturowania dla swojej firmy.

Czasami zdarza się, że oprogramowanie do fakturowania ulega awarii. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby niezwłocznie uzyskać pomoc techniczną od dewelopera w celu rozwiązania problemu. Przy wyborze oprogramowania należy zapytać, czy istnieje możliwość kontaktu z działem obsługi klienta, w jaki sposób odbywa się komunikacja i czy w ogóle jest ona możliwa.

6. Bezpieczeństwo danych

Przy wyborze oprogramowania bezpieczeństwo danych Twojej firmy jest równie ważne jak funkcjonalność używanych narzędzi. Wybierz więc program do fakturowania, który zapewnia bezpieczne kanały dostępu do Twojego konta i najwyższy poziom ochrony danych. Podobny do tych używanych przez banki czy inne instytucje finansowe.

Program do fakturowania – jaki wybrać?

Jaki program do fakturowania wybrać dla swojej firmy?

Myinvoice.pl

Darmowy program Myinvoice ułatwia przedsiębiorcom prowadzenie podstawowej księgowości w firmie. Oprócz swojej głównej funkcji, jaką jest wystawianie wszystkich rodzajów faktur, oferuje takie możliwości jak:

 • generowanie jpk,
 • przygotowywanie dokumentów rozliczeniowych,
 • tworzenie zestawień obrotów: rocznych i miesięcznych,
 • wysyłanie przypomnień o płatności i wezwań do zapłaty,
 • automatyczne pobieranie danych kontrahentów.

BitFaktura

To program do fakturowania, który pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Program ten posiada:

 • intuicyjny interfejs,
 • profesjonalne wsparcie,
 • szybkie wystawianie faktur,
 • bazę magazynową i produktową.
 • Oprogramowanie wykorzystuje szyfrowanie SSL, zapewniając tym samym bezpieczny dostęp do Twojego konta.

Program do fakturowania FakturaXL.pl 

To jedna z atrakcyjnych propozycji na rynku programów do fakturowania i zarządzania magazynem w firmie. Program dostępny jest także w wersji dla księgowych. Wyróżnikiem są bardzo niskie koszty użytkowania przy jednocześnie szerokich możliwościach aplikacji. Posiada:

 • darmową wersję,
 • łatwy w obsłudze interfejs,
 • pełną obsługę bez limitu faktur.

Comarch ERP XT

To szansa na dostęp do oprogramowania, które powstało na bazie aplikacji przeznaczonych dla dużych firm. Program wspiera obsługę mechanizmów płatniczych. Zaletą Comarch jest kompletność oferty w przypadku firm, które chcą ograniczyć się do oprogramowania jednego producenta. Dlatego wśród dodatkowych modułów znajdziemy funkcje sklepu internetowego wraz z mechanizmami optymalizacji SEO. Gdy funkcje Comarch ERP XT przestaną nam wystarczać, możemy wygodnie oddać zarządzanie naszymi finansami w ręce zewnętrznej księgowości.

Jaki program do fakturowania wybrać?

Faktura jest podstawowym dokumentem potwierdzającym dokonanie transakcji w firmie.

Faktura jest podstawowym dokumentem potwierdzającym dokonanie transakcji opodatkowanej podatkiem od towarów i usług. Posiadanie jej, co do zasady, warunkuje możliwość odliczenia podatku naliczonego w niej zawartego i tym samym pozwala na realizację zasady neutralności VAT. W oparciu o powyższe informacje, w tym artykule przedstawiliśmy najlepsze programy do fakturowania. Mają one największą liczbę użytkowników i rekomendacje.

Na co więc zwrócić uwagę, wybierając program do wystawiania faktur? Oprogramowanie to musi dać możliwość wystawiania każdego rodzaju rachunków: od faktur po czeki. Ważne jest też, by Twoje dane były bezpieczne w programie, dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu. Nie mniej ważne są też: intuicyjny interfejs, przystępna cena i dostęp do pomocy dla klientów. Upewnij się więc, że wybrany przez Ciebie program ma te funkcje, zanim zdecydujesz się na jego stałe użytkowanie.