Jak wśród tak dużego natłoku informacji wybrać najlepszy blog marketingowy? Przynajmniej kilka stron internetowych o tej tematyce warto śledzić na bieżąco. W tym artykule przedstawimy Ci nasz ranking 5 najlepszych blogów marketingowych, z których możesz czerpać garściami wiedzę branżową. Gwarantujemy, że w każdym z nich znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą, czy amatorem.

Paweł Tkaczyk

Mało kto prowadzi tak inspirujący blog marketingowy jak Paweł. Pod linkiem https://paweltkaczyk.com/ znajdziesz kopalnię wiedzy z zakresu budowania marki, tworzenia rynku, reklamy, sprzedaży, obsługi klienta, social mediów, storytellingu oraz grywalizacji. Poza pisaniem w internecie jest on też znany z czasopism branżowych, takich jak „Brief” i „Marketing w praktyce” oraz z najpopularniejszego biznesowego podcastu „Mała Wielka Firma”, którego jest współautorem. Ponadto Paweł organizuje pełne merytorycznej wiedzy szkolenia, warsztaty oraz konsultacje.

Jak sam o sobie pisze- zarabia na życie opowiadaniem historii. Trzeba przyznać, że nieźle mu to wychodzi! Na blogu Pawła znajdziesz wiele cennych informacji, które ułatwią Ci rozwijanie własnej firmy. Wszystkie teksty nie tylko dobrze się czyta, ale przede wszystkim można wzbogacić się o sporą dawkę wiedzy marketingowej.

Rise UP agencja social media

Ranking najlepszych blogów marketingowych w Polsce. Rise Up - agencja social media.

Jeśli prowadzisz firmę, blog agencji Rise UP powinien być dla Ciebie jedną z pierwszych pozycji! Ten blog marketingowy obfituje w praktyczne porady z zakresu mediów społecznościowych (m.in. jak pisać posty w social media, jak prowadzić profil na Instagramie czy aktualne trendy social media) jak i również wskazówki odnośnie prowadzenia firmy oraz pozyskiwania klientów! Świetna baza bezpłatnej wiedzy, którą trzeba zgłębić! Dużo wiedzy znajdziesz również na ich fanpage’u: https://www.facebook.com/riseupagencja

Agencja Rise Up może również kompleksowo zająć się marketingiem Twojej firmy w internecie. Oferują prowadzenie fanpage na Facebooku, obsługę w innych mediach społecznościowych, copywriting, projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, przygotowanie szaty graficznej czy montaż video. Warto wejść na ich stronę i zapoznać się z usługami!

Sprawny Marketing

Blog https://sprawnymarketing.pl/ tworzony jest przez wielu specjalistów. Znajdziesz tam najciekawsze nowości z zakresu marketingu oraz informacje na temat organizowanych szkoleń i konferencji branżowych. Cały zespół na bieżąco pisze artykuły o e-mail marketingu, content marketingu, social mediach, copywritingu, SEO oraz e-commerce. Teksty są naprawdę godne uwagi. Obecnie jest ich już ponad 600, co zdecydowanie robi wrażenie. Istotną kwestią jest to, że bardzo łatwo możesz odnaleźć wśród nich tematykę, która najbardziej Cię interesuje.

Na sam koniec warto dodać, że oprócz pisania bloga i organizowania szkoleń oraz konferencji, Sprawny Marketing wydaje też magazyn. Można w nim przeczytać wszystkie najważniejsze branżowe informacje.

Sotrender

Na stronie https://www.sotrender.com/pl znajdziesz nie tylko artykuły branżowe, ale także bieżące raporty odnoszące się, między innymi, do trendów na Facebooku, YouTube, Twitterze i Instagramie. Możesz tam odszukać największe i najbardziej angażujące profile w mediach społecznościowych. Łącząc informacje znajdujące się na tym blogu ze swoją wiedzą i umiejętnościami możesz osiągać zdecydowanie lepsze wyniki sprzedaży. Z pewnością będziesz o krok przed konkurencją.

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński - blog o marketingu.

Artur Jabłoński to specjalista od e-marketingu, konsultant, edukator, założyciel agencji Digitalk oraz autor książki „Jak pisać, żeby chcieli czytać”. Zajmuje się też prowadzeniem bloga, który znajdziesz pod tym linkiem: https://arturjablonski.com/. W swoich artykułach kładzie nacisk na media społecznościowe, copywriting, content marketing oraz reklamy (AdWords i Facebook). Jego strona internetowa zawiera mnóstwo przydatnych instrukcji i wskazówek z zakresu e-marketingu. Dzięki niej możesz dowiedzieć się, między innymi, jak założyć Fanpage na Facebooku, jak stworzyć dobry profil na Linkedin oraz jak wykorzystać Facebook Business Managera. Artur porusza też na swoim blogu tematy związane z psychologią marketingu. Jego teksty charakteryzują się nie tylko bardzo wysokim poziomem wiedzy, ale także prostotą. Na próżno szukać u niego zbędnego owijania w bawełnę.

Senuto

Senuto wyróżnia się tym, że posiada zarówno bloga, jak i podcasty o tematyce e-marketingowej. Ta strona internetowa porusza wątki związane z content marketingiem, e-commerce  i SEO. W treściach nie brakuje danych. Możesz znaleźć też studium przypadków. Zastanawiasz się co zrobić, by czytelnicy chętnie do wracali do Twoich artykułów? A może chcesz ich zachęcić do dzielenia się opiniami o waszym blogu? Koniecznie zajrzyj na: https://www.senuto.com/pl/blog/podcast/. Znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Więc które blogi marketingowe w 2022 są najlepsze?

Które blogi marketingowe są najlepsze?

Wszystkie blogi, które zostały wymienione powyżej, zawierają wartościową wiedzę. Dzięki nim zawsze będziesz miał głowę pełną pomysłów. Ich zakres tematyczny jest tak szeroki, że z pewnością nawet Twoje najbardziej szczegółowe zapytania nie pozostaną bez odpowiedzi.

Zaznaczamy, że powyższy ranking to nasza subiektywna ocena. Staraliśmy się głównie doceniać blogi, które systematycznie dostarczają nam treści marketingowych. Są to strony internetowe, które sami chętnie obserwujemy, aby być na bieżąco z niezbędnymi informacjami branżowymi.

A Ty? Które z nich obserwujesz? A może masz swoje ulubione strony internetowe związane z marketingiem, o których tu nie wspomnieliśmy? Koniecznie daj znać w komentarzu!