Gdzie szukać pracowników do zespołu w firmie? To pytanie zadaje sobie wielu rekruterów. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne. W dzisiejszych czasach obserwuje się znaczny wzrost znaczenia internetu w poszukiwaniu pracowników. Zresztą, nic w tym dziwnego. W końcu to właśnie w tym miejscu można znaleźć mnóstwo specjalistów z różnych branż.

Chcesz zbudować zespół w firmie? Świetnie trafiłeś! Z tego artykułu dowiesz się, gdzie szukać pracowników.

Strona internetowa

W pierwszej kolejności zadbaj o swoją stronę internetową. Wielu kandydatów szuka pracy w konkretnych firmach, odwiedzając ich witryny. Dzięki temu mogą oni aplikować do tych przedsiębiorstw, które ich interesują. Dlatego stwórz zakładkę kariera i dodaj aktualne oferty pracy.

Gdzie szukać pracowników do zespołu? Skorzystaj z własnej strony internetowej

Social media

Tutaj niezawodna okazuje się obecność na dwóch platformach społecznościowych. Jedną z nich jest Facebook. Dołącz do grup, w których znajdziesz specjalistów z Twojej branży i dodaj ogłoszenie. Możesz też sam odszukać kandydatów, z którymi chciałbyś przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną. Zrób to za pomocą kliknięcia w konkretne hashtagi. Dobrym pomysłem jest także zamieszczenie komunikatu na profilu firmowym lub skierowanie reklamy do grupy docelowej.

Gdzie szukać pracowników do zespołu? Skorzystaj z social media

Kolejnym miejscem, gdzie możesz znaleźć pracownika jest LinkedIN. To portal, z którego korzysta mnóstwo fachowców z różnych dziedzin. Używając LinkedIN możesz nie tylko szukać pracowników, ale także tworzyć markę w przestrzeni internetu. Dlatego aktualizuj swój profil na bieżąco. Pamiętaj o poszerzaniu swojej sieci kontaktów. W przeciwnym razie Twoje ogłoszenia mogą być niezauważalne.

Portale z ofertami pracy

Mamy tu na myśli strony typu Pracuj.pl, czy OLX. Zadbaj o to, by Twoje ogłoszenie było kompletne. Uwzględnij w nim nazwę firmy, obowiązki przyszłego pracownika oraz widełki płacowe. W przeciwnym razie kandydat może postawić na współpracę z inną firmą. Aby wyróżnić się od konkurencji, możesz też wzbogacić ogłoszenie o ciekawą szatę graficzną. To z pewnością przyciągnie uwagę pretendenta.

Rekrutacja wewnętrzna

Zanim zaczniesz szukać pracowników, rozejrzyj się wokół siebie. Być może, któraś z zatrudnionych przez Ciebie osób ma potencjał na wyższe stanowisko. Będzie to świetne rozwiązanie zarówno dla drugiej strony, jak i dla Ciebie. Nie będziesz musiał bowiem poświęcać tak dużo czasu na wdrożenie pracownika w zakres obowiązków, jak w przypadku nowej osoby. Dodatkowo zatrudniony będzie czuł się doceniony. To z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania z jego strony.

Wewnętrzna rekrutacja do zespołu w pracy

Pracownik z polecenia

Znajomi Twoich pracowników mogą okazać się odpowiednimi kandydatami na dane stanowisko. Dlatego podpytaj zatrudnionych, czy nie mają w swoim otoczeniu kogoś, kto byłby chętny do pracy w waszej firmie. Jeśli podejmiesz współpracę z taką osobą, podaruj z tego tytułu polecającemu bonus w postaci określonej sumy pieniędzy.

Urząd pracy

Żadne z powyższych rozwiązań nie zdały U Ciebie rezultatu? Poszukaj pracownika poprzez zamieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej Urzędu Pracy. Przyjmując do pracy osobę bezrobotną, masz możliwość otrzymania dotacji. Dzięki temu koszty zatrudnienia są znacznie niższe.  

Urząd pracy

Agencja pośrednictwa pracy

Podejmując współpracę z agencją pośrednictwa pracy, musisz liczyć się z koniecznością uiszczenia opłat. Szybko jednak przekonasz się, że warto. Jest to bowiem rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Całą robotę wykonają za Ciebie specjaliści. Wystarczy, że powiesz im, kogo szukasz, a oni na podstawie Twoich relacji stworzą ogłoszenie i wystartują z rekrutacją.

Gdzie szukać pracowników do zespołu? Skorzystaj z usług agencji pośrednictwa pracy

Gdzie szukać pracowników do zespołu? Wybierz najlepszą opcję!

Dzięki powyższemu artykułowi już wiesz, gdzie szukać pracowników, by zbudować zespół w firmie. Nie jest to łatwe zadanie. Pamiętaj jednak, by się nie poddawać i stale poszukiwać nowych możliwości dotarcia do wymarzonych kandydatów. Tylko to pozwoli Ci osiągnąć sukces. Powodzenia!