Chcesz wiedzieć ile można zarobić na afiliacji? Zarabianie w sieci afiliacyjnej to dodatkowe źródło dochodu, które może wykorzystać niemal każdy użytkownik internetu. Nie trzeba przechodzić rekrutacji czy kończyć kursów. Wystarczy, że na swojej stronie lub w profilu umieścisz link afiliacyjny i polecisz produkty, lub usługi oferowane przez reklamodawcę. W ten sposób część pieniędzy, które wydadzą klienci, wróci do Ciebie w postaci prowizji. Zasada działania sieci reklamowych jest bardzo prosta. Jednak czy na takim modelu biznesowym można zarobić poważne pieniądze? 

Marketing afiliacyjny na blogu

Dodatkowym zajęciem, które pozwoli Ci na zarobek, jest prowadzenie bloga. Może to robić niemal każdy, ale żeby uzyskać wymierne zyski, trzeba się trochę postarać. Blog, na którym chcesz umieścić link afiliacyjny, musi generować ruch. Ta forma publikowania nie jest już tak popularna, jak jeszcze kilka lat temu. Warto więc reklamować swój blog w popularnych mediach społecznościowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ruchu na stronach internetowych, to w sieci bez trudu wyszukasz różne poradniki.

Marketing afiliacyjny na blogu

Decydując, w jakim programie partnerskim chcesz wziąć udział, przemyśl tematykę swoich wpisów i zastanów się jakie produkty mogą zainteresować odbiorców. Dobrze umieszczony link afiliacyjny może być źródłem dochodu pasywnego przez długi czas.

Ile można zarobić na afiliacji w social mediach?

Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi reklamy online jest influencer marketing. Osoby, które posiadają popularne profile, mogą czerpać z afiliacji naprawdę ogromne pieniądze. Wystarczy, że będą zachęcać do zakupu produktów ze sklepu reklamodawcy. Użytkownicy mediów społecznościowych chętnie kupują polecane w ten sposób usługi i produkty. 

Influence marketing. Afiliacja i polecanie produktów w social media tj. Facebook, Instagram, YouTube.

Aby zacząć korzystać z programu partnerskiego, nie musisz dysponować dużymi zasięgami. Możesz je zdobywać z biegiem czasu. Chociaż trzeba zaznaczyć, że niektórzy reklamodawcy wymagają posiadania określonej liczby obserwujących już na starcie współpracy.

Na jakie kwoty można liczyć w polskich warunkach?

Zyski, jakie generują programy afiliacyjne, zależą od wielu czynników. Trudno tutaj mówić o uśrednionych kwotach. Niektórzy mogą w ten sposób zarabiać niewielkie pieniądze – rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. 

Afiliacja zarobki

Jednak najlepsi, w krótkim czasie osiągają prowizję, która znacznie przekracza miesięczne dochody z pracy na etacie. Szacuje się, że wynagrodzenie z afiliacji stanowi od kilku do kilkunastu procent rocznych wpływów, jakie osiąga przeciętny wydawca. Jednak każdy przypadek jest nieco inny i dokładne kwoty poznasz dopiero, jeśli samodzielnie spróbujesz zarabiać w ten sposób. Aby zacząć zarabiać większe pieniądze na afiliacji na pewno warto:

  • posiadać własną stronę internetową,
  • publikować swój link afiliacyjny w różnych miejscach,
  • przyciągać użytkowników publikując ciekawe treści,
  • rozbudowywać swoje media społecznościowe,
  • poczytać poradniki, jakie publikują specjaliści SEO,
  • starannie wybierać programy partnerskie, 
  • dowiedzieć się, które sieci afiliacyjne oferują najlepszą prowizję. 

Afiliacja bez polecania?

W ramach afiliacji możesz też samemu korzystać z oferty reklamodawcy. W taki sposób nie tyle zarobisz, co zaoszczędzisz nieco pieniędzy, czasami będą to znaczące sumy. Nie musisz mieć swojej strony internetowej czy profilu w social mediach, aby otrzymać rabat lub darmowy dostęp do oferowanych usług. Nie wymaga to publikowania linków na stronie – wystarczy, że skorzystasz z nich Ty lub Twoi znajomi.

Marketing afiliacyjny. Ile można na tym zarobić

Ile można zarobić na afiliacji?

Afiliacja, projektowanie stron internetowych czy prowadzenie sklepu internetowego – te metody pozwolą Ci zdywersyfikować źródła dochodów. Możesz je traktować jako dodatkowe zajęcie, które poprawi Twoją sytuację finansową. Zróżnicowane metody zarabiania pieniędzy gwarantują także większe bezpieczeństwo. W ten sposób łatwiej Ci będzie zgromadzić oszczędności lub zdobyć kapitał na inwestycje. Chociaż początkowo taki dochód wydaje się niewielki, to z czasem te kwoty sumują się i przynoszą wymierny zysk. Ile można zarobić na afiliacji? Niektórzy zarabiają kilkaset złotych miesięcznie, niektórzy kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko od tego, jak rozwiniesz swoje kanały. Powodzenia!

Sprawdź również:
Na czym można zarabiać w młodym wieku?