Czym właściwie jest afiliacja? Jest to model rozliczeń dla przedsiębiorstw, które prowadzą działalność w sieci. Nie podejmują one ryzyka ponoszenia żadnych kosztów podczas prowadzenia kampanii afiliacyjnej, a jedyne, do czego są zobowiązanie to podzielenie się prowizją z zysku. Jest to świetna okazja na dochód pasywny. Biorąc pod uwagę całą branżę marketingu afiliacyjnego, wiadomo, że jest ona warta aż 12 miliardów $. Jest to 15% światowej wartości całego rynku reklamy online. Stanowić to może powód dla zainteresowania afiliacją.

Jak zacząć działalność afiliacyjną? Oto punkty, które należy zrozumieć!

Wybór produktu

Nie da się promować wszystkich produktów w jednym czasie, działania tego typu nie przyniosą oczekiwanego efektu. Zazwyczaj afilianci skupiają się na promocji jednego produktu/grupy produktów, tak by było to spójne z ich wizerunkiem.

Niezależnie od tego, jaki produkt zostanie wybrany, konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, inwestycja czasu oraz pieniędzy, a po pewnym czasie rezultaty na pewno się pojawią.  Wybierając do promocji produkt, przedsiębiorca powinien być z nim dobrze zaznajomiony. Grupa odbiorców jest w stanie dostrzec szczerą chęć polecenia produktu i odróżnić ją od zwyczajnego marketingu.

afiliacja promocja produktu

Dodatkowo warto zrobić spis produktów, które są znajome, następnie przedsiębiorca powinien zastanowić się nad tym, który z nich jest w stanie wypromować z zaangażowaniem i naturalnością.

Jak zostać czyimś partnerem afiliacyjnym?

Aby zostać partnerem afiliacyjnym, wystarczy zwykle tylko przejść przez proces rejestracji oraz aktywować konto. W pierwszej kolejności osoba chcąca robić biznes w afiliacji powinna wyszukać sieć partnerską i sprawdzić produkty, które oferuje? Następnie trzeba się zarejestrować i aktywować konto. Popularnymi sieciami afiliacyjnymi są WebePartners czy Awin. Następnie odszukaj produkt do promocji oraz pobierz linki partnerskie i kreacje reklamowe, jeżeli takie zostały udostępnione.

jak działa marketing afiliacyjny

W sytuacji, gdy pojawią się dodatkowe pytania związane z danym produktem, należy skontaktować się z osobą opiekującą się kampanią, która udzieli pomocy w wystartowaniu z promocją.

Afiliacja – promocja produktu

Pierwsze kroki w marketingu afiliacyjnym już wykonane, teraz czas na ciężką pracę. Potencjalny klient zastanawiający się nad zakupem produktu lub usługi, musi zostać we właściwy sposób do tego zachęcony. Aby tak się stało, konieczne jest przedstawienie swojej rekomendacji.

Na tym etapie afilianci popełniają podstawowy błąd. Część osób twierdzi, iż wystarczy wrzucić zdjęcie produktu, nazwę i na tym koniec ich pracy – jednakże to nie wystarczy! Użytkownik liczy na pomoc, poradę oraz wskazówkę, co pozwoli mu się zdecydować na zakup.

Nie można zapomnieć o SEO. Tekst musisz napisać zgodnie z zaleceniami pozycjonowania. Warto zoptymalizować tekst pod kątem słów kluczowych, aby uzyskać stały przepływ ruchu z Google.

Przestrzeganie wymogów

Sieci afiliacyjne dla każdej kampanii wyznaczają dozwolone, a także niedozwolone praktyki. Zapoznaj się nimi, zanim rozpoczniesz promocja produktu. Zrób odpowiedni research, aby cała praca nie poszła na marne. W wielu przypadkach reklamodawcy mogą być nieuczciwi (może nie wypłacić prowizji oraz nasze konto może zostać zablokowane). Zwykle pośród działań niedozwolonych znajdują się działania SEM, a więc promocja za pomocą Google Ads oraz Facebook Ads. Tutaj bardzo często reklamodawca we własnym zakresie promuje produkty i usługi.

marketing afiliacyjny dochód pasywny

Aby być sprawiedliwym wobec użytkowników, poinformować ich należy, że gdy dokonają zakupu z podanego linku, to wówczas wypłacona zostanie za to prowizja, którą otrzyma osoba reklamująca. 

Afiliacja – rozpoczęcie działalności

Czy wiadomo już jak zacząć? Pamiętać należy o skupieniu swojej uwagi na jednym, ewentualnie dwóch produktach, w których posiada się doświadczenie, którym można podzielić się z grupą odbiorców. W dobie, gdy wszystko przenosi się do internetu, jest to świetna możliwość, aby zarabiać nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie! Sprawdź możliwości i zacznij działać!

Sprawdź również:
Jak zarabiać w młodym wieku?