Zastanawiasz się jak zarabiać w młodym wieku? Dorosły człowiek ma mnóstwo możliwości zarobku. Może założyć własną firmę, pracować na etacie lub przyjmować zlecenia. U ludzi w młodym wieku nie jest to niestety takie proste, ponieważ bardzo często wymagana jest pełnoletność. A przecież, nastolatkowie również mają swoje potrzeby, motywacje i cele, prawda? Dlatego wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, stworzyliśmy listę 7 skutecznych pomysłów na uzyskanie wynagrodzenia. Jesteś ciekawy, jakich zajęć może podjąć się człowiek w młodym wieku, aby dorobić sobie do kieszonkowego? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Roznoszenie ulotek

Roznoszenie ulotek to doskonały sposób na dodatkowy zarobek dla osoby niepełnoletniej. Dlaczego? Jest to praca, którą cechują elastyczne godziny pracy, dzięki czemu bez problemu możesz połączyć ją z nauką i lekcjami w szkole. Twoja pensja uzależniona będzie od firmy zatrudniającej oraz ilości przepracowanych godzin. Jest to świetny sposób na szybki zastrzyk gotówki.

Pracuj w młodym wieku roznosząc ulotki

Sprzedaż książek

Uszczuplanie biblioteczki nie należy do najtrudniejszych patentów na zarabianie pieniędzy w młodym wieku. Wystarczy, że przejrzysz swoje książki, wybierzesz te, z których już nie korzystasz i oddasz je do skupu lub na szkolny kiermasz. Pamiętaj jednak zadbać o estetyczny wygląd lektur. Przecież mają one służyć jeszcze komuś innemu.

Możesz pracować w młodym wieku i sprzedawać książki

Ankiety

Jest to jedna z najprostszych i najmniej wymagających metod zarobku dla młodego człowieka. Wystarczą Twoje chęci i sprawny internet. Twoja praca będzie polegała na wypełnieniu kwestionariusza nadesłanego przez firmę, z którą podejmiesz współpracę. Jest wiele stron, na których możesz zarejestrować się, mając przynajmniej 13 lat.

Rozwiązywanie ankiet w domu sposobem na dodatkowy zarobek dla młodych

Opieka nad zwierzętami

Jeśli jesteś wielbicielem zwierząt, to nie musisz długo zastanawiać się, który sposób zarabiania pieniędzy wybrać. Najlepszą opcją dla Ciebie będzie bez wątpienia wyprowadzanie psa na spacer. Od czego zacząć? Zamieść swoje ogłoszenie w internecie lub popytaj znajomych. Wiele osób poszukuje opieki dla swojego pupila na czas wyjazdu.

Pracuj w młodym wieku i wyprowadzaj psy sąsiadów za pieniądze

Pomoc przy zbiorach warzyw i owoców

Jest to doskonały patent na zarobek dla nastolatków, szczególnie w sezonie letnim i jesiennym. Wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu na samodzielne zbieranie warzyw i owoców. Dlatego też chętnie przyjmują młodych ludzi do pomocy. Praca fizyczna w ogrodzie nie jest łatwa, ale dzięki jej specyfice możesz cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Jednym ze sposobów na pracę w młodym wieku są zbiory warzyw i owoców.

Korepetycje

Korepetycje to nie tylko jeden ze sposobów na zarabianie pieniędzy w młodym wieku, ale także możliwość usystematyzowania swojej wiedzy. Największą zaletą pomocy w nauce jest to, że spotkania mogą odbywać się zarówno twarzą w twarz, jak i przez internet. Dzięki temu możesz dorabiać do swojego budżetu z dowolnego miejsca i o jakiejkolwiek porze. Dlatego, jeśli jesteś dobrym uczniem, to koniecznie spróbuj swoich sił w udzielaniu korepetycji. Zdobyte doświadczenia mogą przydać Ci się w dorosłym życiu i przyszłej pracy. Być może odkryjesz w sobie talent do pomocy w lekcjach i zostaniesz nauczycielem? Kto wie. Udzielanie korepetycji może odbywać się w domu, u klienta, jak i on-line. Jest to świetny sposób, aby zarobić pieniądze w młodym wieku.

Pracuj w młodym wieku udzielając korepetycji np. z matematyki, języka polskiego czy gry na gitarze

Rękodzieło

W dzisiejszych czasach olbrzymią popularnością cieszą się produkty handmade. Pasjonujesz się własnoręcznym tworzeniem wyrobów? Czas najwyższy popisać się swoją pomysłowością i stworzyć własne mydełka, biżuterię, czy ozdoby. Dlaczego jest to jeden z 7 skutecznych sposobów na zarabianie pieniędzy? Dlatego, że oprócz profitów materialnych możesz cieszyć się też z robienia czegoś, co lubisz. A przecież połączenie pracy z pasją jest bardzo ważne, prawda? Dlatego nie trać czasu. Zareklamuj swoją ofertę mediach społecznościowych i do dzieła!

Zarabiaj on-line na sprzedaży rękodzieł

Jak zarabiać w młodym wieku w Internecie?

Istnieje wiele sposobów na zarabianie w internecie w młodym wieku. Jedną z możliwości jest zarabianie poprzez freelancing. Możesz sprzedawać swoje usługi, takie jak pisanie, projektowanie graficzne, tworzenie szablonów lub programowanie, na platformach freelancingowych, takich jak Fiverr, Upwork i Freelancer. Innym sposobem jest tworzenie treści i prowadzenie bloga. Możesz tworzyć treści na temat czegoś, w czym jesteś dobry, a następnie wykorzystać reklamy wideo, afiliacje i reklamy Google AdSense, aby zarabiać na swoim blogu. Ponadto możesz sprzedawać swoje produkty i usługi za pośrednictwem stron internetowych, takich jak eBay, Amazon i Etsy. Możesz także zarobić pieniądze, tworząc i sprzedając aplikacje na platformy, takie jak iOS i Android.

Jak zarobić pieniądze w wieku 13 lat ?

Mając 13 lat nie możesz pracować legalnie, w ramach umowy. Możesz jednak wykonywać drobne prace dla rodziny, sąsiadów oraz znajomych. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na zarobek w wieku 13 lat.

 • 1. Sprzedawaj rzeczy, które nie potrzebujesz. Możesz sprzedać zbędne książki, ubrania, zabawki i inne rzeczy, które można znaleźć w Twoim domu.
 • 2. Zostań opiekunem zwierząt. Jeśli lubisz zwierzęta, spróbuj zostać opiekunem zwierząt, aby zarabiać dodatkowe pieniądze.
 • 3. Pracuj w ogrodzie. Możesz spróbować pracować w ogrodzie, aby sprzątać trawniki, podlewać kwiaty lub przycinać drzewa.
 • 4. Zostań wolontariuszem. Możesz zostać wolontariuszem w lokalnej organizacji charytatywnej, aby pomagać innym i zarabiać jednocześnie.
 • 5. Spróbuj zostać uczniowskim asystentem. Możesz spróbować zostać uczniowskim asystentem w swojej szkole, aby pomagać nauczycielom i uczyć się jednocześnie.

Jak zarobić pieniądze w wieku 15 lat?

Czy można pracować w wieku 15 lat? Tak, ale tylko w ograniczonym zakresie – w wolnym czasie można wykonywać prace na podstawie tzw. umowy zlecenia. Osoby powyżej 13. roku życia mogą wykonywać takie zlecenia, ale muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na podpisanie umowy. Dozwolone są także prace sezonowe lub wykonywanie usług w domu.

Poniżej kilka pomysłów na to, jak zarobić w wieku 15 lat!

 • Pracuj jako babysitter.
 • Sprzedawaj rzeczy na eBay lub Etsy.
 • Udzielaj lekcji języka obcego lub innego przedmiotu.
 • Pracuj w sklepie.
 • Zorganizuj wydarzenie lub imprezę.
 • Zbieraj i sprzedawaj zużyte baterie, puszki i butelki.
 • Wykonuj zlecenia związane z marketingiem internetowym.
 • Organizuj nowe aktywności i szkolenia.
 • Pracuj jako wolontariusz w swojej okolicy.
 • Zostań tłumaczem języka.

Ile godzin może pracować nastolatek w Polsce?

W Polsce obowiązuje Ustawa o zatrudnianiu pracowników w wieku od 15 do 18 lat. Według tej ustawy nastolatkowie w wieku 15-16 lat mogą pracować maksymalnie 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo, a nastolatkowie w wieku 17-18 lat mogą pracować maksymalnie 8 godzin dziennie i 48 godzin tygodniowo.

Dlaczego warto, aby nastolatek zaczął pracę?

Nastolatek powinien rozważyć podjęcie pracy, ponieważ pozwoli mu to zdobyć cenne doświadczenie, które może wykorzystać w przyszłości. Praca pozwoli także nastoletniemu nauczyć się odpowiedzialności, dyscypliny i samodzielności. Dzięki temu nastolatek będzie mógł poprawić swoje wyniki w szkole, a także zarobić dodatkowe pieniądze. Praca może także pomóc nastolatkowi w zdobyciu nowych umiejętności i zdobyciu kontaktów, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

Wiesz, jak zarabiać w młodym wieku? Zacznij działać!

Jak zarabiać w młodym wieku możesz dowiedzieć się, chociażby w social mediach czy na forach internetowych. W Internecie jest wiele ciekawych pomysłów, musisz po prostu z nich skorzystać! Nastolatkowie często dostają kieszonkowe od rodziców. Jednak nie zawsze jest ono tak wysokie, że wystarcza na ich potrzeby. Dlatego też młodzi ludzie coraz częściej szukają sprawdzonych sposobów na zarobek. Te, które zamieściliśmy powyżej, z pewnością pomogą Ci podreperować Twój budżet. Reszta zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich chęci.

Jak powiedział Jack Canfield, autor książki pt. „Zasady Canfielda”:

Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki

Zacznij działać!