Jak i ile można zarabiać w Internecie będąc osobą niepełnosprawną? Rozwój internetu oraz nowoczesnych technologii spowodował, że ofertami pracy zdalnej jest zainteresowana obecnie duża grupa osób. Przyczyniła się do tego również ogłoszona pandemia Covid-19, która wymusiła częściową izolację społeczną. Powyższe zjawiska spowodowały, że praca zdalna jest na topie. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, które także chcą zacząć zarabiać przez internet, a jak wiadomo w przypadku tej grupy społecznej znaleźć stacjonarną pracę na pełny wymiar czasu pracy (i nie tylko) nie jest łatwo.

Czy osoba niepełnosprawna może dorabiać do renty?

Osoby niepełnosprawne otrzymujące świadczenia z ZUS, KRUS i innych organów ubezpieczeniowych mogą prowadzić dodatkową pracę i osiągać z tego tytułu dochody. Zaliczenie do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie wyklucza ich z możliwości zatrudnienia. Osoby te mogą pracować zarówno w zakładach pracy chronionej jak i na otwartym rynku pracy. Warunkiem jest jednak, aby pracodawca dostosował stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 Podejmując zatrudnienie należy również pamiętać o tym, że aktywność zawodowa jest bardzo wskazana jednakże w przypadku osób niepełnosprawnych dodatkowe dochody mogą spowodować zmniejszenie, a nawet zawieszenie wypłaty świadczenia.
Jeżeli chcesz więcej informacji na ten temat to odsyłamy do naszego artykułu: Ile można dorobić do renty?

zarabianie online

Kursy i szkolenia online dla osób niepełnosprawnych

Jeżeli chcesz znaleźć pracę, ale nie czujesz się zbyt pewnie na rynku pracy, to możesz zrobić kursy i szkolenia online. Dzięki tej formie kształcenia możesz nabrać doświadczenia zawodowego lub też zacząć rozwijać własne pasje. Jest to również dobra okazja do rozwoju osobistego. Atutem jest to, że nie musisz się przemieszczać, a tryb nauki online możesz dopasować do własnych potrzeb i możliwości czasowych.
 Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Kursy i szkolenia online – wady i zalety.

Poszukiwania pracy zdalnej

Poszukiwania pracy rozpocznij od internetu. Tam można znaleźć wiele ofert pracy, którą można wykonywać w domu. Stwarza to dla Ciebie doskonałą okazję, aby dorobić do renty. Osoby poszukujące pracy odwiedzają najczęściej portale: Olx.pl, Pracuj.pl, Gratka,Praca.pl, GoWork, InfoPraca.pl, Jooble lub Gumtree.pl, które dysponują różnorodnymi ofertami, w tym także pracy zdalnej. Osoby niepełnosprawne odwiedzają również stronę internetową lokalnego urzędu pracy, który także pomaga w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Znaleźć tam można oferty spółdzielni socjalnej oraz oferty zatrudnienia w zakładach pracy chronionej. Nie zapominaj, że organizacje pozarządowe także zatrudniają osoby z orzeczeniem niepełnosprawności.

Jak zarabiać na rencie przez internet?

Podjęcie pracy zdalnej wymaga od Ciebie trochę zaangażowania, konieczność posiadania komputera z odpowiednim oprogramowaniem oraz umiejętność jego obsługi. Powyżej otrzymałeś od nas niezbędne informacje, które ułatwią Ci zdobycie pracy odpowiadającej Twoim umiejętnościom oraz zamiłowaniom. W internecie znajdziesz sporo ofert pracy, a jeżeli jeszcze nie możesz się zdecydować, to poniżej przedstawiamy Ci kilka propozycji wartych rozpatrzenia.

Wypełnianie ankiet

Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na dodatkowy zarobek. Musisz tylko zarejestrować się na odpowiednim portalu i wypełniać płatne ankiety online. W sieci znajdziesz wiele aplikacji do wypełniania ankiet, np. Premie za ankiety Google. Zobacz też portale ankietowe – Marketagent.com lub Polski panel narodowy.

Praca przez internet w redakcji

Jeżeli masz umiejętność pisania, to możesz szukać pracy w redakcjach portali internetowych lub czasopism. Oni potrzebują ludzi kreatywnych oraz mających praktyczne umiejętności. Może akurat praca w mediach będzie odpowiednia dla Ciebie.

Praca w mediach społecznościowych

Obecnie na topie jest prowadzenie bloga lub kanałów social media. Tutaj możesz zarobić pieniądze na przygotowywaniu tekstów promocyjnych lub filmów. Możesz także zajmować się płatnymi kampaniami reklamowymi.

Copywriting

Jeżeli nie masz problemów z ortografią i gramatyką i lubisz pisać, to możesz zarabiać na pisaniu tekstów przez internet. Z Twoich usług mogą korzystać różni oferenci, których interesują oryginalne teksty marketingowe, slogany reklamowe, posty na socjal media itp. Oferty pracy dla copywriterów są dostępne w wielu różnych serwisach internetowych, np. pracuj.pl, olx, aplikuj.pl, itp.

copywriting

Aplikacje do zarabiania pieniędzy

W sieci istnieją różne aplikacje, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze i nie tylko. Niektóre z nich służą do wypełniania ankiet (AttaPoll), inne do zarabiania na sprzedaży zdjęć (aplikacja Foap), zaś inne do oglądania filmów i słuchania muzyki, np. aplikacja Viggle.

Udzielanie korepetycji

Jeżeli masz duży zasób wiedzy z jakiejś dziedziny, np. z matematyki lub też znasz dobrze języki obce, to polecamy udzielanie korepetycji. Pracę możesz wykonywać stacjonarnie lub online. Zobacz platformę eKorki.pl.

 Prowadzenie działalności gospodarczej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności prowadziły na rencie własną działalność gospodarczą. Możesz np. tworzyć własne produkty i je sprzedawać. Wielu osób sprzedaje przez internet swoje obrazy, serwetki czy też ozdobne gadżety. Pamiętaj, jeżeli masz niewielkie obroty, to nie musisz nawet tej działalności rejestrować, gdyż jest to tzw. działalność nierejestrowana.

Zarabiaj w Internecie będąc osobą niepełnosprawną!

Artykuł przedstawił różnorodne możliwości zarabiania online, które są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przeanalizowaliśmy różne ścieżki, takie jak freelancing, e-handel, tworzenie treści, udział w programach partnerskich i prowadzenie własnego bloga. Wszystkie te metody oferują niepełnosprawnym osobom szanse na niezależne i satysfakcjonujące zarabianie pieniędzy z komfortu swojego domu. Zaznaczyliśmy również, że kluczem do sukcesu jest wybór dziedziny, która pasuje do indywidualnych zainteresowań i umiejętności. Ponadto istotne jest rozwijanie swoich umiejętności cyfrowych, budowanie sieci kontaktów i korzystanie z dostępnych narzędzi i platform online. Wreszcie, omówiliśmy znaczenie determinacji, samodyscypliny i wytrwałości w osiąganiu sukcesu w świecie zarabiania online. Dzięki tym informacjom, osoby niepełnosprawne mogą w pełni wykorzystać swoje talenty i możliwości, otwierając sobie nowe perspektywy zawodowe i finansowe w przestrzeni internetowej.