Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności prowadziły na rencie własną działalność gospodarczą. Możesz np. tworzyć własne produkty i je sprzedawać w sklepie internetowym a nawet zajmować się projektaniem stron internetowych. Wielu osób sprzedaje przez internet swoje obrazy, serwetki czy też ozdobne gadżety. Pamiętaj, jeżeli masz niewielkie obroty, to nie musisz nawet tej działalności rejestrować, gdyż jest to tzw. działalność nierejestrowana. Kto wie może skupisz się na pozyskiwaniu klientów i wkrótce będziesz rezygnować z pracy na etat.

Czy osoba niepełnosprawna może dorabiać do renty?

Osoby niepełnosprawne otrzymujące świadczenia z ZUS, KRUS i innych organów ubezpieczeniowych mogą prowadzić dodatkową pracę i osiągać z tego tytułu dochody. Zaliczenie do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie wyklucza ich z możliwości zatrudnienia. Osoby te mogą pracować zarówno w zakładach pracy chronionej jak i na otwartym rynku pracy. Warunkiem jest jednak, aby pracodawca dostosował stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Podejmując zatrudnienie należy również pamiętać o tym, że aktywność zawodowa jest bardzo wskazana jednakże w przypadku osób niepełnosprawnych dodatkowe dochody mogą spowodować zmniejszenie, a nawet zawieszenie wypłaty świadczenia.
Jeżeli chcesz więcej informacji na ten temat to odsyłamy do naszego artykułu: Ile można dorobić do renty?

zarabianie online

Kursy i szkolenia online dla osób niepełnosprawnych

Jeżeli chcesz znaleźć pracę, ale nie czujesz się zbyt pewnie na rynku pracy, to możesz zrobić kursy i szkolenia online. Dzięki tej formie kształcenia możesz nabrać doświadczenia zawodowego lub też zacząć rozwijać własne pasje bez wychodzenia z domu. Jest to również dobra okazja do rozwoju osobistego. Atutem jest to, że nie musisz się przemieszczać, a tryb nauki online możesz dopasować do własnych potrzeb i możliwości czasowych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Kursy i szkolenia online – wady i zalety.

Poszukiwania pracy zdalnej

W internecie można znaleźć mnóstwo możliwości zarabiania pieniędzy. Dzięki dedykowanym platformom internetowym dostępne są różnorodne oferty pracy online, które umożliwiają pracę w domu. To doskonała szansa, aby dorobić do renty. Poszukujący zatrudnienia często odwiedzają takie portale jak Olx.pl, Pracuj.pl, Gratka, Praca.pl, GoWork, InfoPraca.pl, Jooble czy Gumtree.pl. Warto sprawdzić te strony, ponieważ oferują różnorodne zlecenia i możliwości pracy online. Osoby z niepełnosprawnościami korzystają z internetowych platform lokalnych urzędów pracy, które wspierają zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Znaleźć tam można oferty spółdzielni socjalnych oraz oferty zatrudnienia w zakładach pracy chronionych. Również na Facebooku lub innych social mediach znajdziesz oferty pracy. Miej na uwadze, że także organizacje pozarządowe angażują osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Nie zapomnij stworzyć dobrego cv!

Jak zarabiać na rencie przez internet?

Podjęcie pracy zdalnej wymaga od Ciebie trochę zaangażowania, konieczność posiadania komputera z odpowiednim oprogramowaniem, umiejętność jego obsługi oraz dostępu do internetu. Powyżej otrzymałeś od nas niezbędne informacje, które ułatwią Ci zdobycie pracy odpowiadającej Twoim umiejętnościom oraz zamiłowaniom. W internecie znajdziesz sporo ofert pracy, a jeżeli jeszcze nie możesz się zdecydować, to poniżej przedstawiamy Ci kilka propozycji od których możesz zacząć. 

Wypełnianie ankiet

Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na dodatkowy zarobek. Musisz tylko zarejestrować się na odpowiednim portalu i wypełniać płatne ankiety online. Obecnie istnieje wiele aplikacji do wypełniania ankiet, np. Premie za ankiety Google. Zobacz też portale ankietowe – Marketagent.com lub Polski panel narodowy. To świetny sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy w zależności od wybranej ankiety.

Praca przez internet w redakcji

Jeżeli masz umiejętność pisania, to możesz szukać pracy w redakcjach portali internetowych lub czasopism. Oni potrzebują ludzi kreatywnych oraz mających praktyczne umiejętności. Może akurat praca w mediach będzie odpowiednia dla Ciebie. Frimy chętnie zatrudnią osobę z niepełnosprawnością.  

Praca w mediach społecznościowych

Praca w mediach społecznościowych to obecnie popularny sposób na zarabianie. Marketing, tworzenie treści na blogu, filmy na YouTube czy grafiki jako freelancer mogą stanowić źródło dochodu . Współpraca w płatnych kampaniach reklamowych oraz tworzenie tematycznych profili to kolejne źródła dochodu. Wysokie zarobki są możliwe dzięki szerokiemu gronu odbiorców na YouTube czy innych social mediach. Przy dużej popularności możesz liczyć na współprace z znanymi markami.

Copywriting

Jeżeli nie masz problemów z ortografią i gramatyką i lubisz pisać, to możesz zarabiać na pisaniu tekstów przez internet. Z Twoich usług mogą korzystać różni oferenci, których interesują oryginalne teksty marketingowe, slogany reklamowe, posty na socjal media itp. Oferty pracy dla copywriterów są dostępne w wielu różnych serwisach internetowych, np. pracuj.pl, olx, aplikuj.pl, itp.  Zawsze możesz założyć stronę internetową i opunlikować tam swoje profesjonalne cv i list motywacyjny a nawet portfolio! 

copywriting

Aplikacje do zarabiania pieniędzy

W sieci istnieją różne aplikacje, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze i nie tylko. Niektóre z nich służą do wypełniania ankiet (AttaPoll), inne do zarabiania na sprzedaży zdjęć (aplikacja Foap), zaś inne do oglądania filmów i słuchania muzyki, np. aplikacja Viggle. Może to nie jest normalna praca w domu, ale zawsze możesz spróbować swoich sił i szybko zarobić w internecie. Kto wie może to będzie dla Ciebie dodatkowe źródło dochodu.

Udzielanie korepetycji

Jeżeli masz duży zasób wiedzy z jakiejś dziedziny, np. z matematyki, potrawisz grać na instrumencie a nawet projektowania stron internetowych, to polecamy udzielanie korepetycji. Zobacz platformę eKorki.pl. Znajomość języka obcego również umożliwia zarabianie dodatkowych pieniędzy nie tylko jako korepetytor, ale i tłumacz. 

 Prowadzenie działalności gospodarczej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności prowadziły na rencie własną działalność gospodarczą. Możesz np. tworzyć własne produkty i je sprzedawać w sklepie internetowym a nawet zajmować się projektaniem stron internetowych. Wielu osób sprzedaje przez internet swoje obrazy, serwetki czy też ozdobne gadżety. Pamiętaj, jeżeli masz niewielkie obroty, to nie musisz nawet tej działalności rejestrować, gdyż jest to tzw. działalność nierejestrowana. Kto wie może skupisz się na pozyskiwaniu klientów i wkrótce będziesz rezygnować z pracy na etat.

Zarabiaj w Internecie będąc osobą niepełnosprawną!

Artykuł przedstawił różnorodne możliwości zarabiania online, które są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przeanalizowaliśmy różne ścieżki, takie jak freelancing, e-handel, tworzenie treści, udział w programach partnerskich i prowadzenie własnego bloga. Wszystkie te metody oferują niepełnosprawnym osobom szanse na niezależne i satysfakcjonujące zarabianie pieniędzy z komfortu swojego domu. Zaznaczyliśmy również, że kluczem do sukcesu jest wybór dziedziny, która pasuje do indywidualnych zainteresowań i umiejętności. Ponadto istotne jest rozwijanie swoich umiejętności cyfrowych, budowanie sieci kontaktów i korzystanie z dostępnych narzędzi i platform online. Wreszcie, omówiliśmy znaczenie determinacji, samodyscypliny i wytrwałości w osiąganiu sukcesu w świecie zarabiania online. Dzięki tym informacjom, osoby niepełnosprawne mogą w pełni wykorzystać swoje talenty i możliwości, otwierając sobie nowe perspektywy zawodowe i finansowe w przestrzeni internetowej.