Niektórzy mówią, że ponoć pieniądze szczęścia nie dają, no ale … bez nich trudno żyć. Dążąc do polepszenia swojej sytuacji finansowej zapewne też się zastanawiałeś – co zrobić, aby dobrze zarobić. Sądzimy, że dobrym panaceum na Twoje zmartwienia będzie rozwój osobisty. Pomogą w tym kursy zawodowe, które nie tylko pozwolą Ci się rozwinąć, ale również wpłyną na Twoją atrakcyjność na rynku pracy oraz na własną samoocenę. Kursy zawodowe warto robić, gdyż masz wówczas możliwość nabycia nowych umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców, a tym samym możesz uzyskiwać wysokie zarobki.
Jeżeli jeszcze nie masz na to pomysłu, to się nie martw,  w niniejszym artykule przedstawimy kilka dobrych rad, które pozwolą Ci spełnić wymarzony cel. Tutaj się również dowiesz jaki  kurs zrobić, żeby zarobić dobre pieniądze.

Strategia

Istotnie, chcemy dobrze zarabiać, ale co za tym idzie musimy podejmować odpowiednie kroki, które przybliżą nas do tego celu. Proponujemy, abyś na początku postawił na swój rozwój – na edukację. Obecnie warto inwestować w różne kursy i szkolenia, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie satysfakcjonującej, dobrze płatnej pracy. Zanim jednak zaczniesz szukać odpowiedniego dla siebie kursu, to proponujemy, abyś zwrócił uwagę na potrzeby rynku pracy. Dobrym pomysłem będzie wybór szkoleń lub przydatnych kursów zawodowych, które zagwarantują Ci szybkie zatrudnienie lub też awans w bieżącej pracy.

Rozwój osobisty

Co jeszcze zrobić, aby zarobić?

Sprawdzaj ogłoszenia o zatrudnieniu i patrz jakich pracowników poszukują pracodawcy. Ponadto zawsze dobieraj kursy pod swoje predyspozycje i zainteresowania, gdyż trudno jest wykonywać pracę, która nie będzie satysfakcjonująca. Jeżeli już masz na starcie jakieś umiejętności lub kwalifikacje zawodowe to staraj się je dalej rozwijać i wybierz kurs doszkalający. Jeżeli np. masz ukończony kurs kosmetyczny, to zrób dodatkowo kurs wizażu, stylizacji paznokci lub też kurs przedłużanie rzęs. To będą dla Ciebie opłacalne kursy zawodowe, po których będzie duża szansa na zarobienie większych pieniędzy.

Osoby chcące wyszukać w internecie kurs, na którym będą mogły zarobić

Najbardziej opłacalne kursy zawodowe

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji, jaki kurs zrobić, żeby zarobić, to poniżej przedstawiamy Ci 5 podpowiedzi.

Kurs opieki nad osobami starszymi

Jeżeli posiadasz duże pokłady empatii i cierpliwości, to proponujemy ukończenie kursu dla opiekunów osób starszych. W dzisiejszych czasach ten kurs warto zrobić, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki, a specjaliści działający w tej branży są obecnie bardzo poszukiwani. Pamiętaj, po tych kursach zatrudnienie masz zapewnione.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie wynagrodzenie uzyskuje opiekunów osób starszych, to informujemy, iż jest ono uzależnione od wielu czynników, tj.:  od ilości przepracowanych  godzin, od tego, czy jest to opieka  kilkugodzinna, całodobowa czy też opieka weekendowa. Ważna jest też lokalizacja, wykonywany zakres czynności oraz kwalifikacje opiekuna. Pamiętaj również, że im większe miasto tym koszty opieki są wyższe. W 2022 r. średnia stawka godzinowa dla opiekuna osób starszych wynosiła od 17 zł do 25 zł. W przypadku opiekuna medycznego posiadającego wykształcenie kierunkowe stawka godzinowa może się znacznie zwiększać. 

kurs opieki nad osobą starszą

Kurs programowania

Wraz z rozwojem nowych technologii nastąpił bardzo duży rozwój branży IT. Również rynek pracy w tym obszarze stał się bardzo dynamiczny. Zapamiętaj, że ciągle są poszukiwani programiści, testerzy gier komputerowych oraz specjaliści ds. SEO. Pracodawcy poszukują także grafików komputerowych. Nie czekaj, zapisz się na kurs i rozwijaj się zawodowo. Ta branża gwarantuje nie tylko szybkie zatrudnienie, ale również wysokie zarobki i dobrą pracę. Wszystko zależy jednak od Twoich umiejętności i doświadczenia.
Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń za m-c styczeń 2023 r. wynika, że średnie zarobki w ww. zawodach kształtują się w następujących progach

 • Programiści –  7.960 zł – 12.340 zł,
 • Testerzy gier komputerowych – 4.310 zł – 5.720 zł,
 • Specjaliści ds. SEO – 5.200 zł –  7.500 zł,
 • Graficy komputerowi – 4.540 zł – 6.680 zł.

Osoba odbywająca kurs programowania

Kurs tatuażu

Jeżeli posiadasz zdolności plastyczne to polecamy kurs tatuażu. W trakcie kursu zdobędziesz niezbędną praktykę a ponadto otrzymasz wskazówki dotyczące poprawnych technik oraz pracy ze sprzętem. Po ukończeniu tego kursu masz praktycznie gwarancję zatrudnienia oraz perspektywę na wysokie zarobki.
Początkujący tatuażysta może liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 3 tys. zł., natomiast osoba z dużym doświadczeniem może uzyskiwać zarobki w granicach 5 – 9 tys. zł.

Kurs tatuażu

Kursy przemysłowe

Pracownicy fizyczni nadal są w cenie. Najbardziej poszukiwani to m.in. operatorzy wózków widłowych oraz innych maszyn specjalistycznych, elektrycy, spawacze, murarze. Przemyśl to i wybierz kurs zawodowy odpowiedni do Twoich predyspozycji. Praca czeka. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń za m-c styczeń 2023 r. wynika, że średnie zarobki w ww. zawodach kształtują się w następujących progach:

 • operator wózków widłowych – 4.150 zł – 5350 zł,
 • operator maszyn – 4.400 zł – 5.830 zł,
 • elektryk – 4.800 zł – 7.050 zł,
 • spawacz – 4.500 zł – 6.400 zł,
 • murarz – 3.850 zł – 6.000 zł.

Jaki kurs zrobić, żeby zarobić? Kurs na wózek widłowy

Kurs na kierowców zawodowych

Obecnie notuje się duże zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. Warto postawić na te kursy i zrobić odpowiednie uprawnienia. Z takimi kwalifikacjami pracę masz zapewnioną. Gwarantuje ona również wysokie zarobki.
Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń za m-c styczeń 2023 r. wynika, że średnie zarobki w ww. zawodach kształtują się w następujących progach:

 • kierowca samochodów ciężarowych – 4.160 zł – 7.250 zł,
 • kierowca autobusu – 4.100 zł – 5.900 zł.

Jeżeli potrzebujesz więcej wiedzy na temat najbardziej opłacalnych kursów zawodowych, to polecamy nasz artykuł:
Jakie kursy warto zrobić? Najbardziej opłacalne i wartościowe kursy zawodowe

kierowca autobusu

Jaki kurs zrobić, żeby zarobić? Zacznij się rozwijać!

Zastanawiasz się, jaki kurs zrobić, żeby zarobić? Powyżej przedstawiliśmy Ci najbardziej opłacalne kursy zawodowe, po których ukończeniu czeka na Ciebie dobrze płatna praca. To jest tylko nasza propozycja, jednakże to Ty sam musisz wybrać jakie szkolenie czy kurs zawodowy chcesz zrobić. W sieci jest naprawdę bardzo bogata i różnorodna oferta edukacyjna dla osób chcących się rozwijać, a osoby podnoszące swoje kwalifikacje są bardziej atrakcyjne na rynku pracy i łatwiej zdobywają dobrze płatną pracę. Wybieraj tylko przydatne kursy, po których ukończeniu będziesz miał zapewnioną pracę i dobre zarobki. Wiedza zdobyta na kursach może Ci nawet pomóc w zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Rozważ to również, bo warto. Pamiętaj, że dyplomy ukończenia szkół zawsze będą w cenie, jednakże obecnie najważniejsze są Twoje umiejętności oraz zapotrzebowanie na nie.