Szybko zmieniająca się sytuacja na rynku pracy sprawia, że obecnie niezbędne jest stałe podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie nowych uprawnień. Jeżeli chcesz się rozwijać, to w realizacji Twoich planów pomogą Ci wartościowe kursy zawodowe. Inwestycja w samego siebie to najbardziej opłacalna inwestycja jaką warto podjąć.Nie zastanawiaj się, kursy pozwalają na rozwijanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz oferują możliwość uzyskania wielu innych, przydatnych w pracy kompetencji. Kursy zawodowe oprócz umiejętności pomogą Ci zapewnić certyfikaty, które mogą być przydatne w szukaniu nowej pracy. Odpowiednie umiejętności potwierdzone takim dokumentem są na rynku pracy naprawdę w cenie. Stawiaj na rozwój osobisty, a dobre zarobki będą w Twoim zasięgu. 

Kursy, szkolenia …

W dzisiejszych czasach duże znaczenie mają umiejętności, które posiadasz oraz ważne jest to, czy znajdują one zapotrzebowanie na rynku pracy. Chcąc się jednak rozwijać, podnosić swoje kompetencje, zdobywać nowe uprawnienia lub kwalifikacje zawodowe możesz korzystać z różnorodnych, oferowanych w sieci form „dokształtów”, którymi są np. kursy i szkolenia. To od Ciebie będzie zależeć czy będą to krótkie (jedno lub dwudniowe) szkolenia, które pozwolą na uzyskanie niezbędnych informacji w zakresie interesującej Ciebie branży, czy też będą to bardziej zaawansowane i długoterminowe kursy, które pozwolą na dogłębne poznanie tematu. Wybierając odpowiednie formy dokształcania się, warto zwrócić uwagę nie tylko na poziom zaawansowania, ale także na praktyczne zastosowanie zdobywanej wiedzy. Kursy i szkolenia, które pozwalają na rozwijanie praktycznych umiejętności, są szczególnie cenne, gdyż umożliwiają szybsze wdrożenie zdobytej wiedzy w praktyce zawodowej. Dlatego warto dokładnie analizować ofertę dostępnych form dokształcania się i wybierać te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i celom zawodowym.

Kursy dają świetną możliwość nabycia wiedzy

Aktualnie dostępne programy edukacyjne oferują różnorodne możliwości nauki. Mogą to być kursy internetowe lub kursy stacjonarne. Nie zwlekaj, wybierz odpowiednią formę edukacji dla siebie,  a Twoja kariera zawodowa nabierze właściwego tempa.

Jakie kursy warto zrobić?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, rynek pracy dynamicznie się zmienia, a wraz z nim rośnie zapotrzebowanie na pracowników z konkretnymi umiejętnościami. Wybierając konkretne kursy, warto kierować się nie tylko własnymi zainteresowaniami, ale także analizą bieżących trendów i porzeb rynku. Przemyślane inwestowanie w edukację może znacząco zwiększyć atrakcyjność Twojego profilu zawodowego.

Kursy zawodowe, kursy motywacji, kursy rozwoju osobistego, kursy z zakresu zarządzania to tylko niektóre z przykładowych form, od których może zależeć Twoja dalsza kariera zawodowa.

Kobieta uczestnicząca w kursie

Poniżej przedstawimy niektóre propozycje edukacyjne, które pomogą Ci nie tylko w uzyskaniu nowych kompetencji, ale również stworzą możliwość zdobycia dobrej pracy. Dzięki nim możesz także uzyskiwać wysokie zarobki.

Kursy zawodowe

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że warto uczyć się i zdobywać nowe kwalifikacje. Jeżeli zależy Ci na rozwoju, uzupełnieniu wykształcenia lub też na doskonaleniu swoich umiejętności, to polecamy profesjonalne kursy zawodowe. Mogą one pomóc Ci nie tylko w zdobyciu nowego zawodu czy wsparciu rozwoju kariery zawodowej. Dzięki nim możesz szybko zdobyć nowe umiejętności i uprawnienia, a uzyskanie ich może być Twoim argumentem np. przy rozmowie z szefem o podwyżkę. Pamiętaj, że kończąc szkolenia zawodowe, zwiększasz swoją atrakcyjność na rynku pracy, łatwiej Ci będzie utrzymać dotychczasową pracę lub też możesz szukać innej, lepiej płatnej pracy.

Ceny kursów zawodowych

Na pewno ciekawi Cię jakie kursy zawodowe warto zrobić oraz ile one kosztują. Trzeba przyznać, iż obecna na rynku oferta jest bardzo różnorodna. Każdy przecież musi znaleźć coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że zarówno czas trwania kursu czy szkolenia, jak i jego cena uzależnione są od tematyki, długości trwania danego kursu oraz od ośrodka, który je organizuje. Niektóre z nich mogą trwać 1-2 dni, a inne np. kilka miesięcy lub nawet lat. Nie da się przecież zrobić w kilka dni np. prawo jazdy lub też nauczyć się perfekcyjnie języka obcego. Zdobycie biegłości w kilku językach obcych takich jak angielski czy hiszpański, otwiera przed nami drzwi do wielu możliwości zawodowych, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym. Kursy językowe nie tylko poszerzają nasze umiejętności komunikacyjne, ale także świadczą o elastyczności i gotowości do pracy w różnorodnych środowiskach.

Ceny kursów on-line

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny kursów, które warto zrobić:

 1. Na wózek jezdniowy podnośnikowy (teoria + praktyka)
  można zrobić już za ok. 250 zł, musisz jednak wiedzieć, że operator takiego wózka  zarabia miesięcznie ok. 2.400 – 2.700 zł,
 2. Obsługi suwnic sterowanych z poziomu roboczego oraz z kabiny, ogólnego przeznaczenia — cena kursu ok. 350 zł  + egzamin UDT 215 zł. Posiadając taki kurs, możesz zarobić ok. 4.000 zł miesięcznie,
 3. Spawania wraz z opłatą egzaminacyjną kosztuje ok. 1.700 zł, natomiast zarobki spawacza kształtują się (w zależności od doświadczenia) powyżej 4.000 zł miesięcznie,
 4. Na kierowcę zawodowego (kat. C) kosztuje ok. 3.200 zł. Średnie zarobki kierowców wynoszą zaś ok. 3.000 zł – 5.200 zł  brutto. Musisz jednak pamiętać, że ich wysokość zależy od wielu czynników, np. różnego rodzaju dodatków lub premii. Zagraniczni kierowcy mogą zarobić zdecydowanie więcej, bo ok. 8000 zł brutto. Wszystko zależy od przewoźnika,
 5. Kurs na kierowcę autobusu (kat. D) – cena na prawo jazdy kat. D kosztuje ok. 5 000 – 7 000 zł,  w zależności od ośrodka, który je organizuje. Zarobki kierowcy autobusu wynoszą natomiast ok. 3.500 zł – 4.000 zł. Tutaj również wynagrodzenia uzależnione są od dodatków oraz przewoźnika,
 6. Stylizacji paznokci  (najprostszy) możesz zrobić już za 500 zł. To nie są duże nakłady, biorąc pod uwagę, że stylistka paznokci może zarobić miesięcznie ponad 5.000 zł.  Jej zarobek warunkuje jednak posiadane doświadczenie, liczba klientek  oraz rodzaj używanych produktów. Nie można także zapominać, że ceny za manicure akrylowy, hybrydowy, żelowy czy klasyczny różnią się w zależności od miasta,
 7. kurs programowania — jeżeli zaczynasz od podstaw, to koszt takiego kursu kształtuje się na poziomie 3.000 zł. Poszczególne moduły są już znacznie tańsze, np. za przeszkolenie z JAV-y na poziomie średniozaawansowanym zapłacisz około 700 zł. Tutaj nakłady też nie są zbyt wysokie w porównaniu do uzyskiwanych dochodów. Zarobki początkującego programisty mogą wynieść ok. 5.000 zł miesięcznie.

Pamiętaj, że podane przez nas ceny kursów jak też i zarobków mogą się różnić. Wszystko  zależy od organizatorów, pracodawców oraz miast w których są realizowane.

Czym się kierować przy wyborze kursu

Gdy już zdecydowałeś się na podniesienie swoich kwalifikacji i zastanawiasz się jaki kurs wybrać, to pamiętaj, że dobrym doradcą będą tu Twoje predyspozycje. Jeżeli jesteś empatyczny lub też masz zdolności manualne, to musisz szukać takiej profesji, która umożliwi Ci rozwinięcie Twojego potencjału oraz pozwoli spełnić się na innym, nowym polu zawodowym. Nie będziesz przecież brał udziału w kursie np. na kucharza, gdy gotowanie Ciebie nie interesuje. Kieruj się również swoimi upodobaniami. Aby mieć pewność, że dobrze wybrałeś dany kurs zawodowy, zawsze warto sprawdzić na rynku pracy czy tego typu specjaliści są aktualnie poszukiwani w Twojej okolicy. Możesz w tym celu zasięgnąć informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy bądź też sprawdzaj na bieżąco portale ogłoszeniowe.

Czym się kierować przy wyborze kursu

Najbardziej opłacalne kursy zawodowe

Jaki kurs zawodowy opłaca się zrobić oraz po jakich kursach łatwiej nam będzie o zatrudnienie i dobre zarobki? Na pewno sam zadajesz sobie takie pytania, a my spróbujemy zaraz na nie odpowiedzieć.

Podstawowa kwestia — najkorzystniejsze z punktu widzenia poszukiwania pracy jest zrobienie kursu, po którym zdobędziesz konkretne umiejętności, a najlepiej, gdy są one poparte certyfikatami zawodowymi. Poniżej przedstawimy Ci kilka propozycji najbardziej opłacalnych i wartościowych kursów zawodowych. 

Pracownicy fizyczni a kursy zawodowe

Wykonując pracę fizyczną lub jej poszukując, możesz w międzyczasie podnosić swoje kwalifikacje. Po ukończeniu niektórych kursów, np. kurs mechanika samochodowego lub kończąc, kursy w zawodach budowlanych (cieśla, murarz, hydraulik itp.) zatrudnienie możesz uzyskać praktycznie od zaraz. Na rynku pracy jest bowiem duże zapotrzebowanie na tego typu pracowników. Innym, dobrym pomysłem na wysokie zarobki, jest zrobienie kursu zawodowego kierowcy. Pamiętaj, że w związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na kierowców tirów i autobusów nie ma obecnie problemów z zatrudnieniem. Ponadto, w tej branży gwarantowane są dobre zarobki. Jeszcze inną propozycją dla Ciebie będzie praca w magazynie lub na hali produkcyjnej. Polecamy wówczas ukończyć kursy zawodowe lub szkolenia na wózki widłowe, lub inne maszyny specjalistyczne. Sam zobacz, ile masz możliwości rozwoju.

pracownik fizyczny

Kursy w branży beauty

Branża beauty jest obecnie bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorem, skupiającym powiązane z sobą usługi. Obecnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie oraz na specjalistyczne gabinety manicure i pedicure. Cenione na rynku pracy są także usługi kosmetyczne, np. makijaże permanentne brwi i ust czy też doczepiane rzęsy. Przy realizacji niektórych z tych usług nie musisz mieć nawet swojego gabinetu – możesz je realizować bezpośrednio u klienta, np. przy organizacji wesel. Pamiętaj, w dzisiejszych czasach na pewno nie będzie braku zatrudnienia w tym sektorze. Podejmij wyzwanie i skorzystaj z kursów oferowanych w sieci.

Kursy w sektorze IT

Uważa się, że branża IT jest jednym z sektorów zawodowych, które mają najlepsze prognozy na najbliższe lata. Uważa się, że to branża przyszłości. Jeżeli chcesz szybko wejść do tego świata, rozpocząć nową karierę i mieć wysokie zarobki, to bootcampy są dla Ciebie. Co to jest? – to intensywne kursy z danej dziedziny IT, które obecnie cieszą się dużym uznaniem. Mogą to być kursy programistyczne, analizy danych lub testerskie. W tym przypadku Twoja nauka nie będzie trwała dłużej niż pół roku. Pamiętaj, że takie kwalifikacje dają bardzo duże możliwości i nie ograniczają Cię ani czasowo, ani lokalizacyjnie. Te zawody możesz wykonywać nawet na plaży, oczywiście pod warunkiem, że masz tam dostęp do internetu. Jeśli zastanawiasz się, który język programowania wybrać, to kursy programisty oferują często naukę takich języków jak Python, JavaScript czy Java, które są obecnie bardzo popularne i poszukiwane na rynku pracy. Nawet jeśli jesteś początkujący, te kursy są zaprojektowane tak, aby umożliwić szybkie zrozumienie i praktyczne zastosowanie wiedzy. Jeśli preferujesz testowanie oprogramowania, istnieją również specjalistyczne bootcampy, które skupiają się na nauce metodologii testowania, narzędzi oraz praktycznych umiejętności niezbędnych w tej dziedzinie. Z takim wykształceniem nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem pracy!

kursy it

Kursy rozwoju osobistego

Rozwój osobisty to polepszenie jakości własnego życia. Najczęściej dotyczy on progresu w sferze zawodowej. Dzięki kursom rozwoju osobistego możesz się rozwijać, poznawać swoje mocne strony i predyspozycje. Kończąc zaś takie kursy, jesteś bardziej atrakcyjny na rynku pracy, bez względu na branżę, w jakiej działasz.

Najczęściej wybierane kursy i szkolenia w ramach rozwoju osobistego to: kurs przemówień publicznych, kurs autoprezentacji, asertywności, kurs rozwiązywania problemów i zdolności do podejmowania decyzji, kurs radzenia sobie ze stresem oraz kurs zarządzania czasem pracy. Powyżej przedstawiliśmy Ci tylko kilka przykładów kursów, które przydatne będą w Twojej karierze zawodowej oraz zdecydowanie ułatwią Ci drogę awansu lub znalezienie nowej pracy. Pamiętaj jednak, że to Ty sam musisz zaplanować ścieżkę swojego rozwoju.

Kursy rozwoju osobistego

Kursy z zakresu sprzedaży internetowej (e-commerce) i marketingu online

W obecnych czasach każdy, kto potrafi obsługiwać komputer z dostępem do sieci, ma możliwość znalezienie dobrej pracy, która zagwarantuje mu dobre zarobki. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się sprzedaż internetowa (e-commerce). Prowadzenie sklepu internetowego nie jest takie trudne, a przy działalności w formie dropshippingu nie wymaga nawet zbyt dużych nakładów finansowych. Nie musisz się martwić swoim brakiem wiedzy na ten temat, gdyż w sieci jest dużo ofert proponujących kursy online z e-commerce od podstaw.  Istnieje wiele kursów, nawet darmowych, na ten temat, więc nie czekaj i korzystaj. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do kariery.

Przy prowadzeniu działalności e-commerce (i nie tylko), przydatne też będą kursy zawodowe z zakresu marketingu online. Są one bardziej specjalistyczne, ale mają duże znaczenie w Twoich działaniach, gdyż gwarantują wysokie zarobki. Polecane przez nas kursy to: specjalista SEO (dot. optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarki internetowe), copywriter i specjalista od content marketingu (marketing treści) oraz specjalista od mediów społecznościowych (Facebook, YouTube). Po ukończeniu tych kursów masz duże możliwości rozwoju i zatrudnienia.

Inne najbardziej opłacalne kursy zawodowe gwarantujące wysokie zarobki

Jeżeli nadal nie znalazłeś nic dla siebie to wiedz, że jest jeszcze wiele innych ciekawych kursów zawodowych. Musisz tylko poszukać te, które najbardziej Cię interesują. Przedstawiamy poniżej jeszcze kilka ciekawych inspiracji:

 1. kurs tatuażu – jeżeli masz zdolności plastyczne lub manualne, to proponujemy właśnie ten kurs. Popularność tatuażu spowodowała gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych tatuażystów. Natomiast w związku z dużym popytem na tego typu usługi tatuażyści uzyskują obecnie bardzo atrakcyjne wynagrodzenia,
 2. kurs z zakresu grafiki komputerowej – wraz z rozwojem reklamy i marketingu internetowego coraz bardziej poszukiwani są graficy komputerowi. Jeżeli masz zdolności plastyczne, to się nie zastanawiaj, kurs z tego zakresu trwa tylko kilka tygodni. Tutaj również możesz uzyskać wysokie zarobki,
 3. szkolenie z zakresu instalacji systemów fotowoltaicznych to jeszcze inne, opłacalne przedsięwzięcie. Pamiętaj, że odnawialne źródła energii to idealny temat dla osób szukających niszy zapewniającej wysokie zarobki.

Czy już wiesz, jakie kursy zawodowe są dla Ciebie?

Rozpoczynając czytanie tego artykułu, na pewno zastanawiałeś się jakie kursy warto zrobić oraz jakie najbardziej opłacalne kursy zawodowe są w Twoim zasięgu. Postaraliśmy się odpowiedzieć na Twoje pytania. Powyżej przedstawiliśmy Ci nasze propozycje wartościowych kursów oraz najbardziej opłacalne szkolenia. Teraz sam musisz dokonać wyboru czy będą to kursy zawodowe, kursy specjalistyczne, tematyczne szkolenia, kursy z zakresu rozwoju osobistego czy może jeszcze inne, które w przyszłości będą bardziej dla Ciebie przydatne. Pamiętaj, rynek pracy się zmienia, a Ty musisz za nim nadążyć, aby mieć stabilizację zawodową oraz wysokie zarobki. Nie zastanawiaj się więc i podejmij decyzję o rozpoczęciu nauki na odpowiednich kursach i szkoleniach. Dzięki temu znalezienie pracy nie powinno być trudne, nawet gdy mieszkasz w małej miejscowości. sukcesu zawodowego