Najmądrzejszym i najszybszym sposobem na rozwój osobisty i osiągnięcie celów w swoim życiu jest niestrudzenie pracować nad ich realizacją każdego dnia. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że masz swojego „reprezentanta”, jest wyrobienie z tego nawyku. Konsekwentnie kształtujące się nawyki pozwolą Ci żyć życiem, o jakim zawsze marzyłeś. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale bez wątpieniaz czasem otrzymasz nagrody, na które zasługujesz.

Spójrzmy prawdzie w oczy – głównym powodem, dla którego jedni odnoszą sukcesy, a inni ponoszą porażkę, jest talent.  Talent jest ważny, ale to nie tylko twój talent decyduje o wyniku. Talent jest częścią równania. Kryteria, które pomogą Ci osiągnąć największe cele, to ciężka praca, konsekwencja, pewność siebie i wytrwałe podejście do nauki. W tym artykule przedstawimy Ci 10 wskazówek dotyczących rozwoju osobistego – zapraszamy do lektury!

Rozwój osobisty | 10 wskazówek, które usprawnią Twój dzień i znacznie zwiększą produktywność!

1. Spędź 10 minut dnia w samotności

To całkowicie zmienia zasady gry i będzie miało ogromny wpływ na sposób, w jaki myślisz i się zachowujesz. Kiedy po raz pierwszy się obudzisz, daj sobie trochę czasu, aby się obudzić i przystosować do dnia. Nie słuchaj muzyki, nie przeglądaj swoich e-maili. Wyrzuć z siebie negatywne uczucia, jeśli się takie nagromadziły, wyznacz sobie konkretne cele rozwoju osobistego na ten dzień.

Spędź 10 minut dnia w samotności. Wyrzuć z siebie negatywne uczucia.
Oderwij się od wszystkiego. Złap dystans, przemyśl pewne sprawy, pobądź chwilę w samotności!

2. Wypowiadaj afirmacje

Powiedz sobie, że będziesz miał wspaniały dzień. Wizualizuj i wyobraź sobie, jak osiągasz swoje wielkie cele. Skoncentruj się i rozpocznij dzień z obfitością, wdzięcznością i radością. Zaspokój swoje podstawowe potrzeby, buduj swoją samoświadomość i z dnia na dzień stawaj się lepszą wersją siebie.

3. Wyznacz sobie nagrodę za osiągnięcie celu

Dbaj o rozwój osobisty. Wyznacz swój cel oraz nagrodę za jego osiągnięcie.
Ustaw sobie poprzeczkę. Wyznacz cel oraz nagrodę za jego osiągnięcie!

Wyznacz swój cel oraz nagrodę za jego osiągnięcie. Wiele firm nie zwraca na to uwagi i być może dlatego często zawodzą. W pracy z menedżerami i założycielami startupów widzę jedną wspólną cechę – rozkwitają ci, którzy zawsze pamiętają o wielkich nagrodach za zwycięstwa. Ci, którzy są tak pochłonięci szczegółami, że zapominają, dlaczego tam byli, umierają. Zwróć uwagę na swoje słabe strony i mocne strony.

4. Każdego dnia – przypominaj sobie, co chcesz osiągnąć i dlaczego dążysz do tego

Rozwój osobisty to dążenie do wyznaczonych celów przez całe życie. Zdobywanie nowych umiejętności i ciągłe doskonalenie budują nowe możliwości. Cel musi być realny i jasno określony w czasie. 

5. Przeprowadź chociaż jedną imponującą rozmowę

Wyjdź osobiście i umów się na spotkanie w lokalnej kawiarni. Podnieś telefon i zadzwoń do kogoś. Dołącz do LinkedIn i rozpocznij rozmowy z liderami branży, których podziwiasz. Zdobywaj nowe umiejętności, dąż do osobistego rozwoju i zdobywaj wskazówki dotyczące tego jak osiągnąć sukces.

6. Spędzaj czas z osobami dla Ciebie ważnymi

Spotkania z bliskimi osobami mają wpływ na Twój rozwój osobisty
Praca to nie wszystko! Są sprawy ważne i ważniejsze!

Czy to twoja żona, mąż, chłopak, dziewczyna, ojciec, matka, brat, siostra czy przyjaciel… pokaż tej osobie, że ją kochasz i troszczysz się o nią. Praca to nie wszystko. Jeśli masz poukładane stosunki rodzinne i pozbyłeś się problemów, z pewnością łatwiej będzie Ci osiągnąć sukces. 

7. Zmierz swoją psychikę i wytrzymałość fizyczną

Rozwijaj się, oglądaj podcasty, czytaj książki, rozmawiaj z ludźmi, inspiruj się, ale .. nie zapominaj o kondycji fizycznej. Znasz określenie “W zdrowym ciele zdrowy duch”? Warto zadbać o swoje ciało – ma to ogromny wpływ na naszą psychikę oraz codzienne funkcjonowanie.

8. Odnajdź duchowy i emocjonalny spokój. Zadbaj o rozwój osobisty

Czy masz miejsce, w którym możesz uciec od tego wszystkiego, skupić się i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos? Zazwyczaj to spokój naszego domowego biura, ale mamy też inne miejsca. Nasz Kościół. Wyjdź pobiegać na świeżym powietrzu. Wtedy słuchasz swoich wnętrzności, możesz uciec, po prostu się zastanawiając.

9. Pisanie ma duży wpływ na rozwój osobisty

Ćwicz pisanie, aby się rozwijać. Poświęć chwilę na napisanie kilku słów na ulubiony temat.
Pisanie to świetny sposób na codzienny rozwój osobisty!

Tworzenie treści o tym, co kochasz, daje swobodę wypowiedzi i wewnętrzny spokój, którego pragniesz.  Napisz o nowej umiejętności, którą kochasz. Zapisz swój dzień. Napisz o ludziach, na których Ci zależy i dlaczego Cię inspirują. Tylko napisz.

10. Spędź na koniec dnia kilka chwil na podziękowaniu

Kończenie dnia modlitwą i medytacją pozwala zastanowić się nad rzeczami, które najbardziej kochasz w życiu. To nasz sekret sukcesu. Tworzymy pozytywną energię, skupiając swoją energię na ludziach, których najbardziej kocham oraz na tym, co osiągam i zamierzam osiągnąć. Usunęliśmy to, co nas powstrzymywało. Koncentrujemy się. To właśnie ta koncentracja prowadzi do nawyku zwiększającego produktywność.

Rozwój osobisty – zacznij od dziś! 

Rozwój osobisty jest ważny dla każdego z nas. Dążenie do doskonałości sprawia, że chcemy doskonalić nasze umiejętności zawodowe i notować własne postępy. Chęć rozwoju motywuje do działania i walki o lepsze jutro. Jeśli nie chcesz stać w miejscu, musisz szukać, rozwijać się i próbować. Kto stoi w miejscu ten się cofa – najwyższy czas zacząć działać!