Google jest najczęściej używaną przeglądarką na urządzeniach mobilnych, jak i komputerowych. Promowanie swojej firmy lub produktów w tej przeglądarce jest bardzo istotne. Google posiada wiele narzędzi, dzięki którym można jeszcze lepiej się wypromować. Chcąc dobrze korzystać z tych narzędzi stworzono kursy online. W tym artykule dowiesz się, jakie są dostępne kursy Google, co zyskujesz dzięki nim i czy warto je robić.

Dla kogo są kursy Google?

Kursy marketingu Google są idealnym rozwiązaniem dla osób i firm, które chcą wykorzystać narzędzia Google do promowania swojej marki. Te kursy są szczególnie przydatne dla kreatorów treści, marketerów i właścicieli firm. Google kieruję także swoje kursy do osób, które chcą rozpocząć nową ścieżkę zawodową.

Jakie są korzyści z kursów Google?

Kursy marketingu Google skupiają się na zrozumieniu i wykorzystaniu narzędzi Google w praktyczny sposób. Przydają się osobą, które niedawno rozpoczęły pracę w marketingu, jak również dla osób, które chcą udoskonalić swoje umiejętności. Kursy te obejmują wszystko, od podstaw marketingu internetowego po wykorzystanie narzędzi Google do tworzenia skutecznych strategii.

Korzystanie z kursów marketingu Google wiąże się z szeregiem korzyści, które pozwolą zarówno zaawansowanym marketerom, jak i początkującym odnieść sukces. Przede wszystkim, kursy te pomogą użytkownikom lepiej zrozumieć, jak działają narzędzia Google i wykorzystać do tworzenia skutecznych strategii marketingowych. W przypadku osób początkujących kursy mogą pomóc rozpocząć nową ścieżkę zawodową. W czasie szkolenia uczestnicy uczą się podstaw marketingu internetowego. Między innymi poznają tworzenie treści, pozycjonowanie i optymalizacje SEO, czy wykorzystywanie narzędzi Google do tworzenia reklam.

TOP 5 najlepszych, bezpłatnych kursów Google

  1. Google Digital Garage – Ten kurs jest skierowany do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o marketingu cyfrowym i jak wykorzystać go do budowania swojej marki. Kurs zawiera wiele bezpłatnych szkoleń składających się z wielu modułów, w tym podstawy marketingu cyfrowego, reklamy Google, optymalizacji stron internetowych, analizy danych, budowania zaangażowania i wiele innych.
  2. Google Analytics Academy – Jest stworzony dla marketerów, którzy chcą poznać podstawy analityki internetowej i poznać narzędzie Google Analytics. Kurs jest darmowy i obejmuje wszystkie najważniejsze tematy dotyczące analityki internetowej, w tym pozyskiwania i analizy danych, tworzenia raportów i interpretacji wyników.
  3. Google Ads Certification – Kurs jest darmowy i jest kierowany dla każdego! Składa się z kilku modułów, obejmujących tematy związane z tworzeniem i zarządzaniem reklamami Google Ads. Kurs zawiera także praktyczne ćwiczenia i testy. Po zdanych pozytywnie egzaminach otrzymuję się certyfikat Eksperta Google Ads
  4. Google My Business Academy – To szkolenie stworzono w głównej mierze dla przedsiębiorców. Dzięki temu kursowy uczestnicy dowiedzią się więcej o tym, jak wykorzystać narzędzie Google My Business do budowania swojej marki. Kurs jest darmowy i składa się z kilku modułów, w tym tworzenia profilu, optymalizacji i promowania marki. Kurs zawiera także wiele przydatnych wskazówek i porad dotyczących wykorzystania Google My Business.
  5. Google Academy for Ads – Kurs składa się z wielu bezpłatnych modułów, w tym wprowadzenia do Google Ads, tworzenia anonsów, optymalizacji i monitorowania kampanii reklamowych. Kurs jest idealny dla początkujących marketerów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o marketingu w wyszukiwarce Google.

Podsumowanie

Kursy marketingu Google mogą być przydatne dla osób, które chcą rozwijać umiejętności marketingowe. Również dużo korzyści otrzymają osoby, które szukają nowej drogi zawodowej. Kursy te pomogą użytkownikom lepiej zrozumieć, jak wykorzystać cały potencjał narzędzi Google. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi zachęciłam Cię do korzystania z tych kursów. Dzięki nim na pewno rozwiniesz nowe umiejętności.