Dochód aktywny pobieramy za wykonanie określonej pracy, zaś dochód pasywny nie wymaga jej stałych nakładów. Zarabianie „na nic nierobieniu” jest sposobem na pomnażanie oszczędności oraz wejście na wymarzoną drogę biznesową. Dodatkowe pieniądze dają nowe możliwości i pozwalają czuć się bezpiecznie, także w czasie niepewnej sytuacji na rynku pracy. Przedstawiamy najlepsze metody na ich zdobycie.

Najlepsze sposoby na dochód pasywny

Sprzedaż produktów poprzez sklep

Bez dużego wkładu własnego można sprzedawać rzeczy w sklepach internetowych lub na polskich i zagranicznych platformach sprzedażowych. I chociaż trzeba doglądać zamówień i sprawdzać stany magazynowe, to na sprzedaży wielu produktów (także metodą dropshippingu), można zarobić duże pieniądze. Interesującą opcją jest handlowanie pod własną marką rzeczami importowanymi z Chin na Amazonie w modelu FBA.

Sposób na dodatkowy zarobek. Dropshipping, czyli sprzedawanie nie swoich produktów.

Dochód pasywny | Sprzedaż produktów cyfrowych

Wygenerować dochód pasywny pozwala także sprzedaż produktów cyfrowych. Multimedia do przeglądania na telefonach czy komputerach, mogą szybko dać wolność finansową. Wystarczy przygotować coś raz, by później stale zwiększać dochód z tego samego produktu. Twórcy internetowi chętnie korzystają z tego rozwiązania i udostępniają jeden plik wielu osobom za określoną opłatą.

Dochód pasywny sprzedaż produktów cyfrowych. Kursy on-line, audiobooki, ebooki

Afiliacja

Żeby zarabiać, nie trzeba sprzedawać. Wystarczy polecać produkty innych osób. Wiele platform sprzedażowych proponuje klientom programy partnerskie, w których otrzymuje się prowizję, gdy ktoś dokona zakupu produktu z polecenia. Specjalnie wygenerowane linki można wstawiać na stronach internetowych, w social mediach albo wysyłać w wiadomościach prywatnych. Niemałe znaczenie ma tutaj wielkość sieci kontaktów danej osoby. Im większa – tym większa szansa na to, że ktoś kupi linkowany przedmiot.

Afiliacja, czyli dochód pasywny poprzez polecanie i rekomendowanie produktów.

Blogi i vlogi

Internet umożliwia również działanie w mediach społecznościowych, pisanie poczytnego bloga, nagrywanie filmów i relacji czy założenie strony internetowej. Trzeba się zaangażować w twórcze działania, by potem zarabiać na wyświetlaniu reklam, sprzedaży kursów online, promowaniu produktów i usług. Nierzadko tworzenie tekstów czy materiałów video idzie w parze z zainteresowaniami i pasjami autorów. Tak więc prowadząc blog lub vlog można zarobić np. na swojej podróży dookoła świata.

Zarabiaj poprzez prowadzenie bloga. Promuj produkty, sprzedawaj, umieszczaj reklamy

Inwestowanie

Osoby, które posiadają kapitał lub nieruchomości, mogą stosunkowo łatwo uzyskać regularny dochód pasywny. W pierwszym przypadku trzeba znaleźć najlepszy sposób na ulokowanie pieniędzy. Może to być na przykład inwestowanie w akcje giełdowe. Potencjalne ryzyko jest większe niż przy lokowaniu oszczędności na koncie z wysokim oprocentowaniem. Jednak większe są również zyski.

Inwestowanie jest świetnym sposobem na dodatkowy dochód pasywny

Wynajem nieruchomości jest kolejnym świetnym źródłem pasywnego dochodu. Ceny lokali na polskim rynku rosną w zastraszającym tempie, więc puste mieszkanie, dom czy magazyn to prosty sposób na zarobek bez ciągłego angażowania własnej pracy. Warto także pamiętać, że dziś nie trzeba być milionerem, by inwestować w nieruchomości. Specjalne fundusze pozwalają przeznaczyć określoną kwotę na część powstającego budynku i osiągnąć dochód pasywny, współmierny do wielkości inwestycji.

Dochód pasywny | Pasywne zarabianie czas zacząć!

Już dziś przemyśl sprzedaż własnych produktów (fizycznych lub cyfrowych), promowanie rzeczy i usług innych osób, prowadzenie bloga, inwestycję w nieruchomości czy akcje giełdowe lub zakup lokalu. Jeśli chcesz generować dochód pasywny, musisz zacząć myśleć i działać inaczej, niż dotychczas. Niech wymienione w artykule sposoby na dochód pasywny zainspirują Cię do działania. Możliwości jest naprawdę wiele!