Jak zarabiać 10 tysięcy miesięcznie w Polsce? Średnie wynagrodzenie w Polsce oscyluje w granicach 6000 złotych brutto, a wielu ludzi nie zarabia nawet 2500 zł netto miesięcznie. Pensje Polaków nie nadążają za inflacją i coraz więcej osób ledwo wiąże przysłowiowy koniec z końcem. Zastanówmy się, czy zarobki rzędu 10 tysięcy złotych, to abstrakcja poza zasięgiem większości, czy kwestia dobrej strategii działania?

Czy zarabianie pieniędzy to zawsze ciężka praca?

Etos ciężkiej pracy, według którego trzeba się narobić, żeby zarobić, jest w naszym społeczeństwie wciąż bardzo silny. Krzywo patrzymy na osoby zarabiające „klikaniem w klawiaturę” czy sprzedawaniem produktów cyfrowych. Jednak sukces finansowy nie zawsze musi być okupiony potem, łzami i nieprzespanymi nocami. Są różne rodzaje zadań, nowe zawody i multum możliwości. Z całą pewnością powodzenie w biznesie zależy od zaangażowania, ale przede wszystkim – od umiejętności odpowiadania na zapotrzebowanie rynku i szybkiego reagowania na zmiany. Oczywiście, niektórzy nigdy nie zamienią fizycznej pracy, pozwalającej na bieżąco obserwować postępy działań, na zarabianie online. Każdy jednak powinien rozważyć opcję biznesu w Internecie jako dodatkowego źródła dochodów.

Jak zarabiać 10 tysięcy miesięcznie w Polsce

Dla kogo 10 tysięcy zł miesięcznie?

Lista branż, w których można zarabiać ponad przeciętnie wciąż rośnie. Wpływają na to nowe technologie i przenoszenie wielu biznesów do przestrzeni internetowej. Dziś z pewnością opłaca się być programistą, informatykiem, Scrum Musterem, Influencerem na Instagramie i bardziej klasycznie… lekarzem lub prawnikiem. Duże dochody może przynosić dropshipping, własny sklep internetowy, krypto-waluty, inwestowanie na giełdzie albo w nieruchomości. Dobrzy fotografowie, montażyści, coachowie i copywriterzy również nie narzekają na swoje zarobki. Lepiej jest jednak mówić o poszczególnych specjalistach niż o całych branżach. Kwota przelewana co miesiąc na konto bankowe w dużej mierze zależy od aktywności, zaangażowania i kompetencji.

Jak zarabiać 10 tysięcy miesięcznie w Polsce dochód pasywny

Oni otwarcie mówią, że chodzi o coś innego

Na portalach z ogłoszeniami o pracy można znaleźć oferty z zarobkami około 10 tys. miesięcznie. Jednak co zrobić, gdy wiesz, że ze swoimi kompetencjami naiwnie będzie liczyć na taką stawkę? Świetny sposób na satysfakcjonujące zarobki to… zmiana myślenia o 180 stopni! Biznesmeni, którzy odnieśli sukces, nierzadko mówią wprost, że liczy się pomysł, odwaga i ryzyko. I przypominamy, że nie chodzi tutaj o to, by zastawić dom na poczet kredytu na założenie nowej firmy (choć czasem warto!). Musisz nauczyć się przedsiębiorczo myśleć, szukać produktów i usług, na które jest zapotrzebowanie oraz znaleźć swoją niszę na rynku. Jeśli masz pomysł, nie bój się drążyć tematu. Po godzinach zdobywaj nowe umiejętności. Znajdź swój własny, najlepszy sposób i zacznij patrzeć na świat, jak na źródło okazji.

Jak zarabiać 10 tysięcy miesięcznie w Polsce jako przedsiębiorca

A więc jak zarabiać 10 tysięcy miesięcznie w Polsce?

Wszystkim, którzy chcą zarabiać w Polsce 10 tysięcy złotych miesięcznie, polecamy mieć oczy i uszy szeroko otwarte i nieustannie szukać nowych szans i możliwości. Warto szkolić się, zdobywać niepopularne kompetencje i poszerzać sieć kontaktów. Nierzadko opłaca się zaryzykować, wbrew temu, co sądzą inni. Duże zarobki często idą w parze z odwagą i przekorą. Znalezienie swojej niszy nie jest łatwe, ale jeśli chcesz mieć więcej – każdego dnia próbuj!