Edytory graficzne on-line to świetne narzędzia, do promocji firmy w internecie. Dobrze zrobiona grafika nie tylko przyciągnie zainteresowanie, ale może również świetnie sprzedać produkt czy usługę! Internet daje nam dostęp do wielu prostych w obsłudze i często darmowych programów do tworzenia grafiki. Są to programy i narzędzia, umożliwiające tworzenie autorskich grafik i możliwe do użycia w przeglądarce, bez konieczności instalacji na komputerze, lub w aplikacji mobilnej. Większość z nich posiada gotowe szablony, elementy graficzne oraz bazy darmowych zdjęć, z których można łatwo skorzystać. Wszystkie oprócz wersji darmowej, mają płatne rozszerzenia.
Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich twórców nieprofesjonalnych, choć darmowy program graficzny online jest łakomym kąskiem nawet dla profesjonalistów.
Poznaj nasz subiektywny ranking a w nim najlepsze edytory graficzne on-line!
Canva
Canva jest ostatnio królem programów graficznych dostępnych online. Oferuje szereg przydatnych funkcji. Daje naprawdę spore pole do popisu: oprócz edycji zdjęć prezentację, ulotkę, plakat, możesz użyć go do prostej animacji czy stworzenia strony internetowej. Niezaprzeczalną zaletą tego edytora jest łatwość i szybkość pracy, bogactwo elementów graficznych, zdjęć i szablonów, oraz dostęp do darmowej muzyki. Bez problemu dodamy tam również własne zdjęcia czy własne czcionki.
Niestety, to co jest zaletą Canvy, przekłada się też na jej słabe strony. Ten program jest tak popularny, że jego podstawowe szablony nieco się już opatrzyły i stały się łatwo rozpoznawalne Jednakże dzięki zaawansowanym narzędziom edytorskim Canvy, można przy odrobinie kreatywności stworzyć projekt nie do podrobienia.
Całość prezentuje się bardzo profesjonalnie, a interfejs jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Program działa też na urządzeniach mobilnych. Wersja płatna umożliwia m.in pobieranie projektów w formacie PNG.
Dowiedz się więcej w tym temacie: Najlepsze edytory graficzne do social media | Ranking TOP5!
Darmowe edytory graficzne on-line | Co oferuje Canva:
- Szeroki wybór szablonów chyba do wszystkich mediów społecznościowych, w tym tworzenie GIFów
- Dostęp do bogatej biblioteki darmowych zdjęć
- Edycja zdjęć bezpośrednio w programie
- Możliwość użycia różnorodnych filtrów
Crello
Crello to kolejny program graficzny wart poznania. Sekcja szablonów Crello poziomem zaawansowania nieco odbiega od konkurencji. Udostępnia jednak wiele bezpłatnych grafik, które jeszcze nie są tak zgrane, jak w przypadku Canvy. Ma też nad nią dużą przewagę – pozwala na bardzo proste tworzenie GIFów – wystarczy wybrać szablon, edytować i zapisać jako plik wideo.
Program Crello posiada bogatą bibliotekę szablonów ze zdjęciami i grafik z ilustracjami. Dzięki temu masz możliwość tworzenia animowanych postów.
To, co wyróżnia Crello, to także sposób prezentowania funkcji, które zamiast na pasku pojawiają się w postaci okienek.
To może Cię zainteresować: Jak studia graficzne w Warszawie przygotowują do rzeczywistych wyzwań branży?
Funkcje programu Crello:
- Bogaty wybór (ponad 30 tys!) szablonów do różnych mediów społecznościowych.
- Tworzenie animowanych obrazów
- Obszerna biblioteka gotowych elementów
- Możliwa edycja zdjęć bezpośrednio w programie
- Możliwość dodawania własnych fontów, kolorów marki czy logo
Desygner
Dużym plusem Desygnera jest możliwość podłączenia kont w mediach społecznościowych, prosty sposób sortowania zdjęć, oraz polska wersja językowa. Dla osób pracujących projektach grupowych pomocne będzie także proste ich udostępnianie. Interfejs wygląda przejrzyście, choć osobiście mam wrażenie, że Desygner nie jest tak intuicyjnym programem, jak konkurencja.
Główne funkcje programu Desygner:
- Bogata biblioteka gotowych szablonów do wykorzystania
- Możliwość zaimportowania własnych obrazów
- Możliwość organizowania projektów w folderach
- Zmiana rozmiaru projektu w każdym momencie w opcji darmowej
- Udostępnianie projektów przy projektach zespołowych
Snappa
Snappa to edytor graficzny prostszy i łatwiejszy do opanowania niż konkurencja. Wydaje mi się, że dodawanie własnych materiałów jest tu bardziej intuicyjne, niż w Canvie, ale to tylko moje wrażenie. Podobnie jak w Desygnerze, tutaj też możemy dzielić się projektami z kolegami z zespołu i łatwo je katalogować. Co może być kluczowe dla części użytkowników– nasze dzieła możemy publikować bezpośrednio z poziomu programu graficznego online. Snappa nie ma zbyt wielu zaawansowanych funkcji, ogranicza się do tego, co niezbędne.
Funkcje programu Snappa:
- Bogata biblioteka gotowych szablonów do wykorzystania
- Umożliwia edycję zdjęć
- Możliwość sortowania plików w folderach
- Umożliwia wgrywanie własnych fontów
- Udostępnianie swoich zdjęć w mediach społecznościowych z poziomu aplikacji
- Praca zespołowa i udostępnianie projektów
Easil
Easil to edytor grafiki online, który wyróżnia się na tle konkurencji. Posiada obszerną bibliotekę nowoczesnych szablonów, nadążających za najnowszymi trendami w social mediach np. szeroki wybór szablonów do modnych InstaStories. Edytor zaskakuje także możliwością bardziejzaawansowanego projektowania graficznego, a konkretnie – możliwością używania warstw i efektów tekstowych. Przy tym wszystkim ma intuicyjny interface, dzięki czemu jego obsługa nie powinna sprawić trudności nawet początkującym użytkownikom.
Zobacz także: Szkolenia online czy tradycyjne – które wybrać?
Funkcje programu Easil:
- Bogata biblioteka gotowych szablonów
- Obsługa warstw i efektów tekstowych
- Generator palet kolorystycznych
- Możliwość tworzenia tabel
- Sortowanie plików w katalogach
- Tworzenie animowanych gifów
Najlepsze edytory graficzne on-line w 2022
Edytory graficzne on-line to niezwykle pomocne narzędzie w pracy każdej firmy. Dzięki nim stworzysz profesjonalną oprawę graficzną strony firmowej, przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów ciekawym banerem na stronie internetowej, albo stworzysz niepowtarzalne wizytówki dla swojego zespołu. Pozwalają wyrwać się z ograniczeń i popuścić wodze wyobraźni. Stworzysz wizerunek firmy profesjonalnej, wolnej od sztampy i pełnej kreatywnej energii.
Ten mały ranking oczywiście nie obejmuje wszystkich edytorów graficznych, dostępnych online. Warto poświęcić kilka godzin, żeby odkryć inne programy jak np. Design Bold, Stencil, czy Photopea. Oferują one różne funkcjonalności i różnią się ilością funkcji, ale dzięki temu każdy może znaleźć darmowy edytor odpowiadający swojej kreatywności i żywiołowości.
Udanych łowów!