Na początku roku często mamy dużo motywacji i chcemy, żeby te 12 miesięcy upłynęło pod znakiem zmian na lepsze. Niektórym udaje się doprowadzić swoje założenia do końca od razu. Inni poprzez przeszkody, zwroty akcji, zaniechanie planów, poddają się. Część z nas po takiej porażce wstaje i walczy dalej – część całkiem się poddaje. Jeszcze inni na starcie dobrze wiedzą, że nie uda im się dokonać tego, co założyli. Czy jednak zawsze wszystko wychodzi od razu? Czy można podejść do tego  w inny sposób? Poznaj najlepsze cytaty motywacyjne i dodaj sobie energii na drugą połowę roku 2022!

W tym artykule znajdziecie cytaty biznesowe oraz sentencje, które dodadzą Wam odwagi i motywacji, a także świadomości. Być może sprowokują też wiele pytań, na które warto sobie odpowiedzieć.  Znajdziecie tu unikatowe cytaty motywacyjne, które mogą wpłynąć na Wasze życie.

Table of Contents

Najlepsze cytaty motywacyjne w 2024 roku

1. „Także wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów.” – Pablo Picasso

cytat-kopia-pablo-picasso

Wsłuchując się w słowa Picasso, możemy wysnuć wniosek, że warto skupić się na byciu interesującą, oryginalną osobą. Ludzie bardzo często podążają wydeptanymi przez innych ścieżkami i oczekują, że doprowadzą ich one do sukcesu. Próbują przejść przez życie za pomocą schematów. Lecz nie każdy będzie szczęśliwy, idąc za nimi. Jeżeli nie przyjrzymy się sobie, naszym prawdziwym pragnieniom, to najpewniej zmarnujemy dany nam czas. Wszystko jest w naszych rękach. Jednak często boimy się zaryzykować i stajemy się kopią.

2. „Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś.” – Steve Jobs

Nasze dni na Ziemi są policzone. Ludzkie życie to zamknięty krąg i każdego czeka śmierć. Nie bójmy się tego słowa, gdyż jest to jedna z niewielu rzeczy, których możemy być pewni. Bądźmy szczerzy z samym sobą, podążajmy za swoimi marzeniami. Skupmy się na tym, czego naprawdę chcemy. Bądźmy świadomi swoich potrzeb. Nie marnujmy czasu. Odrzućmy oczekiwania innych osób i skupmy się na wsłuchiwaniu się w nasz wewnętrzny głos. On podpowie nam, za czym powinniśmy w życiu biec.

Motywacja na każdy dzień

3. „Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz.” – Wayne Gretzky

Nie osiągniesz swoich celów, nie robiąc nic w kierunku ich realizacji. Trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i ruszyć do przodu. Te ciche głosy w Twojej głowie, które szepczą, że to nie ma sensu, że ten pomysł jest niewart uwagi… Nie słuchaj ich. A właśnie, że pomysły i marzenia mają sens! Jeżeli nie spróbujesz, nie dowiesz się, czy było warto. Nawet jeśli się nie uda, to choć próbowałeś. Możesz, po analizie Twoich działań, zrobić podsumowanie i uczyć się na błędach. Gdy nie spróbujesz, będziesz stał w miejscu. Próbuj, ponieważ bez wykonanej pracy nie osiągniesz celu. Żadne cytaty motywacyjne nie pomogą, jeśli sam nie zadbasz o rozwój!

4. „Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.” – Mark Twain

Każdemu z nas przyświeca inny cel. Inny powód. Jedni chcą osiągnąć szczyt karier korporacyjnych, inni leczyć ludzi, nauczyć się piec przepyszne ciasta, szyć, wychowywać dzieci, albo posiadać 10 psów. W przeróżny sposób można się spełniać. Każdy jest inny, choć w jednym się nie różnimy: chcemy być szczęśliwi.

5. „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.” – Mark Twain

Pisarz zawarł w tych słowach samą prawdę. Gdy nie spróbujesz, nie przekonasz się. Trzeba zdjąć kamizelkę ratunkową i rzucić się w wir przygody. Należy próbować i ryzykować, gdyż kiedyś może przyjść dzień, gdy będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. A czasu nigdy już nie cofniesz.

cytaty-motywacyjne-motywacja-natchnienie-sukces

Najlepsze cytaty motywacyjne o sukcesie

6.  „Każdy szuka przepisu na sukces, ale nikt nie chce słyszeć, że kluczowym składnikiem sukcesu są porażki.” – Alicja Wysocka-Świtała

Droga do wyznaczonego celu nie zawsze będzie prosta i usłana różami. Nagle możemy natrafić na przeszkody i pułapki. Porażki to naturalna i normalna część sukcesu. Im szybciej zrozumiemy, że bez potknięć nic w życiu nie osiągniemy, tym lepiej. Porażka to cenna lekcja. Ale o tym, czy ją wykorzystamy i przekujemy w sukces, decydujemy tylko my.

7. „Wygrywanie niczego mnie nie nauczyło. Nauczyłem się, pracując i przegrywając” – Gary Vaynerchuk

Cytaty motywacyjne to coś więcej niż sentencje. To słowa osób, które wiele w życiu osiągnęły – choć nie było to łatwe. Czasem, patrząc na nasze życie, możemy zauważyć, że to na błędach nauczyliśmy się najwięcej. Wyciągnij lekcje z porażek, zamiast się nimi załamywać. Sukces goniący sukces nie jest dobrym nauczycielem życia. Dopiero, gdy podniesiemy się po nieudanej próbie, możemy poczuć naszą siłę.

8. „Większość ludzi planuje swoje wakacje z większą troską niż swoje życie. Czyżby ucieczka była lepsza od zmiany?” – Lolson Zawadzki

Czy czujesz ciągle, że musisz odpocząć? Że potrzebujesz wakacji? Urlopu od pracy? Zastanów się, czego brakuje Ci na co dzień. Nie bój się zmian i dużych kroków. Urlop nie załatwi sprawy, jeśli wracasz z niego do codzienności, której nienawidzisz. Jesteś odpowiedzialny za swoje życie – nikt inny nie może Cię uszczęśliwić.

9. „Rozwój przychodzi z czasem” – Iga Świątek

Daj sobie czas.  Nie pędź tak. Na wszystko jest odpowiedni moment. Łapiemy się często na tym, że chcemy coś mieć od razu, zrobić na już. Pamiętaj – małe kroki są kluczem do sukcesu. Jeśli codziennie będziesz inwestować w siebie choć trochę, za rok spojrzysz w tył i zobaczysz, jak wiele się zmieniło. Nie od razu Rzym zbudowano – przecież wiesz!

10. „Jeśli zarobiłem tyle pieniędzy, to tylko dlatego, że moim celem nigdy nie było zarabianie pieniędzy.” – Amancio Ortega

Innymi słowy, rób to co kochasz, a kiedyś czeka Cię nagroda. Ważne jest to, by kierować się naszymi zainteresowaniami. Wejrzeć w głąb siebie, by zobaczyć, co tak naprawdę uważamy za wartościowe w życiu. Skutkiem tego będzie czerpanie z pasji pełną piersią. A  pieniądze przyjdą z razem tym. Oczywiście, nie obędzie się bez ciężkiej pracy. Skupmy się na sobie i naszych prawdziwych pragnieniach, a będziemy żyć szczęśliwie.

Cytaty motywacyjne dla każdego

  11. „Zajęty człowiek nie jest zajęty niczym innym niż życiem; tego najtrudniej się nauczyć” – Seneka

Skupmy się na tym, co tu i teraz. Czerpiąc pełnymi garściami z życia, które mamy. Jest to niełatwe zadanie, ale małymi krokami jesteśmy w stanie się tego nauczyć. Trening czyni mistrza. Warto dobrze rozłożyć i spożytkować czas, gdyż żyjemy tylko raz!

12. „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz.” – Pele

Nie daj sobie wmówić, że to co osiągnąłeś to totalny przypadek. To nie jest prawda. Wszystko co posiadasz, Twoje doświadczenie, charakter, to Twoja zasługa. Nie powstało to nagle, nie spadło z nieba. Kosztowało Cię to wiele wysiłku. Uwierz w siebie i wiedz, że to Ty nad panujesz nad swoim sukcesem.

13. „Sami wywołujemy u siebie stres, ponieważ czujemy, że musimy coś zrobić. Musimy. Ja już tak nie czuję.” – Oprah Winfrey

Stres to wytwór naszej podświadomości. Dobrze jest go zrozumieć i zadać sobie pytania, w jakich sytuacjach pojawia się i czy jest uzasadniony. Prawda jest taka, że my nic nie musimy. Możemy tylko czegoś pragnąć i dążyć do tego.

14. „Ucz się na cudzych błędach. Nie będziesz żył dość długo, by popełnić je wszystkie samemu.” – Lolson Zawadzki

Warte zapamiętania. Czasem lepiej słuchać innych, przeanalizować ich sytuację, by nie powielać błędów. My i tak popełniamy swoje, one nas nie ominą. Jednak patrząc na to, co spowodowało, że inni zaliczyli upadek, możemy sami uniknąć go w różnych sytuacjach życiowych!

15. „Fart to coś, co przytrafia się, gdy przygotowanie spotyka się z okazją” – Seneka

Nie ma czegoś takiego jak traf szczęścia. Zaufajmy sobie i wierzmy w siebie. To co osiągamy, nie stało się za sprawą cudu, To nasza ciężka praca, która pewnego dnia zostanie dostrzeżona.

Cytaty biznesowe na każdy dzień!

16. „Najbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło nauki” – Bill Gates.

Słuchaj uważnie tego, co mówią do ciebie inni. Staraj się przekuć negatywną rzecz w coś produktywnego. Jak masz się dowiedzieć o wadach twojego pomysły, produktu, jeżeli nie wysłuchasz też tej drugiej strony? Każdy klient, który powie Ci, co jest złe w Twojej pracy to wielka skarbnica wiedzy. Dzięki uwagom i krytyce możesz się rozwijać!

17. „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione.” – Nelson Mandela.

Zawsze przed pierwszym krokiem jest najtrudniej. Gdy już spróbujemy, strach opadnie. Wydaje Ci się, że nie podołasz? Że wyzwanie jest zbyt duże? Spróbuj! Wtedy dopiero się dowiesz. Pomyśl – gdyby każdy, kto dokonał rzeczy wielkich, uwierzył, że się nie uda – nic na świecie by się nie zmieniło.

18. „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić” – Walt Disney.

cytaty-motywacyjne-walt-disney

Masz marzenia, prawda? No to teraz w nie uwierz. Zaufaj im. Nie oglądaj się za siebie – goń pragnienia. Życie jest jedno. Spraw, by było piękne i satysfakcjonujące.

19. „Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się” – Winston Churchill

Gdy spotykasz trudności w drodze do szczęścia, zaciśnij zęby i idź dalej. To co złe minie. Lepiej więc zebrać się w sobie i piąć do góry. Trudności to nieodzowna część sukcesu. Nic nie trwa wiecznie – przyj do przodu i nie bacz na przeszkody. Nie zatracaj się w smutku i żalu. Kiedy rozgościsz się w nich – może nie być już drogi wyjścia.

20. „Krytykujesz siebie od lat, ale to nie działa. Spróbuj więc schlebiać sobie i zobacz, co się stanie” – Louise L. Hay

A jakby tak… spojrzeć na siebie z drugiej strony? Bądź dla siebie przyjacielem. Poklep się po plecach. Powiedz “dobra robota”. Nie bądź największym krytykiem własnej osoby. Słowa krytyki będą płynąć z innych stron – tak wygląda życie. Ty wierz w siebie i traktuj siebie dobrze. Kochaj siebie, a inni też Cię pokochają.

Inspiracja na każdy dzień dla każdego!

21. „Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja.” – Brene Brown

Bądź sobą! To się opłaca. Szczerość to często zapomniana dziś cecha. Na co dzień wkładamy maski, ukrywamy swoje uczucia, prawdziwych siebie. To w nas narasta, buzuje jak wulkan, aż w końcu wybucha. Nie możemy tłumić w sobie emocji. Łzy nie są oznaką słabości. Cenimy rzeczy autentyczne, a co z ludźmi? Co z drugim człowiekiem? W innych też tej autentyczności szukamy. Bądź więc wzorem szczerości, a znajdziesz innych autentycznych ludzi wokół siebie. 

22. „Wdzięczność otwiera pełnię życia. Sprawia, że to, co mamy, wystarcza. Zamienia opór w akceptację, chaos w porządek, konfuzję w klarowność. Może zamienić posiłek w ucztę, mieszkanie w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra.” – Melody Beattie

Doceniaj każdy dzień, jakby miał być ostatnim. Poczuj wdzięczność do świata i życia. Wtedy te dobre uczucia wrócą do Ciebie. Codziennie dziękuj bliskim za ich przyjaźń i miłość.  Dziękuj sobie za ciężką pracę. Dziękuj życiu, że jest Ci dane.

23. „Jeśli czujesz przygnębienie – to dlatego, że żyjesz w przeszłości. Jeśli czujesz niepokój – to dlatego, że żyjesz w przyszłości. Jeśli czujesz spokój – to dlatego, że żyjesz teraźniejszością.” – Lao Tzu

Nie warto jest myśleć o tym, co było i się zadręczać. Stawiajmy wciąż kroki do przodu, ale bądźmy uważni. Korzystajmy z tego, co nas otacza, by nie stracić z oczu piękna codzienności. Tak wiele umyka nam w pogoni za jutrem. Bądźmy obecni tu i teraz. Myślisz, że cytaty motywacyjne są bez sensu? Zobacz tylko, ile jest w nich prawdy!

24. „W chwili, w której niewolnik postanawia, że nie będzie dłużej niewolnikiem, jego kajdany opadają. Wolność i niewola to stany umysłu.” – Mahatma Gandhi

Pamiętajmy, że to, jak postrzegamy daną sytuację, zaczyna się w naszych głowach. Granice są jedynie w podświadomości. Jeżeli przekroczysz bariery w głowie, to wszystko będzie dla Ciebie możliwe. Nie zdarzy się to z dnia na dzień, ale warto zacząć. Po prostu. 

25. „W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu” – Vivian Green 

Nie stój w miejscu. Złe dni zawsze będą się pojawiać. To nieuniknione. Czerp również korzyści z przeszkód. Nie czekaj, aż trudny czas minie — zaakceptuj go! Możesz wiele stracić, czekając, by burza ustała. Naucz się pokonywać przeciwności losu. Nawet gdy wiele razy podwinie Ci się noga, pamiętaj, że warto jest walczyć. Tylko wtedy możesz wygrać.

Cytaty motywacyjne – dawka motywacji na każdy dzień!

cytaty-motywacyjne-25-sentencji-biznesowych

Te hasła pomogą Wam znaleźć motywację i natchnienie w trudnych chwilach. W momencie zwątpienia zajrzyjcie tutaj. Zobaczcie, że każdy kiedyś zaczynał, przechodził ciężki czas. Nikogo to nie ominie, ale możemy to przeżyć i nie zamartwiać się na śmierć. Nie jesteście sami. Nasza praca nad sobą i nasza determinacja to podstawa do osiągnięcia wielkich celów. Żyjmy w zgodzie ze sobą i poszerzajmy swoje horyzonty. Niech druga połowa 2022 będzie dla Was bogata w nowe pasje i doświadczenia. Czerpcie z każdego dnia i chwili. Nie poddawajcie się! Niech nasze cytaty motywacyjne prowadzą Was przez resztę roku!