Twórz cele i je realizuj!

Cytaty motywacyjne zwracają naszą uwagę na fakt, że tworzenie celów i marzeń jest wspaniałym sposobem na wypełnienie swojego wolnego czasu. Jednak choć czasem ich realizacja jest na wyciągnięcie ręki, nie każdy po nie sięga. Mimo tego, że czasami wystarczy tylko trochę zapału i dobrych chęci!

Wiadomo jednak, że myśl o porażce może przytłoczyć. Należy więc reagować na wszelkie załamania i spadki motywacji – najlepiej z prędkością światła! Stosunek do niepowodzeń jest jednym z wielu czynników, które składają się na Twój potencjalny sukces. W końcu można do porażek podejść jak do surowych nauczycieli, dających nam lekcję życia, z której musimy wyciągnąć wnioski!

Motywacja – bez niej ani rusz

cytaty-motywacja-sukces-biznes

Jednak jest coś, bez czego nie możemy się obejść, jeśli chcemy spełnić nasze cele i marzenia – motywacja. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do samego siebie i dbanie o to, by ta nie opadła, gdy jesteśmy tuż, tuż – prawie u celu.

W gorszych momentach – sięgnij po sentencje motywacyjne. Pomogą Ci one wrócić na właściwe tory. Przedstawiamy 8 najlepszych motywacyjnych cytatów, które pomogą Ci stanąć na nogi po porażce lub przygotować się do początku drogi ku marzeniom!

Motywacja ma na celu nie tylko zwiększenie efektywności, ale również pomoc w stawianiu tych najmniejszych kroków, które doprowadzają na szczyt. Jasność kolejnych wyzwań sprawi, że wszystko stanie się o wiele łatwiejsze. Właśnie dlatego przychodzimy Ci z pomocą!

Mamy dla Ciebie 8 popularnych cytatów, które pozwolą Ci na dystans wobec niepowodzeń i zebranie w sobie energii na drodze do spełniania swoich celów:

Cytaty motywacyjne – 8 najlepszych sentencji

„Czasami wielkie zwycięstwa buduje się na wielu wcześniejszych klęskach” – Santiago Posteguillo

Żadna porażka Cię nie złamie, jeśli potraktujesz ją jako lekcję. Małą przeszkodę na drodze do sukcesu. Każdy, kto osiągnął sukces powie Ci – nie ma nagrody bez porażek. Realizuj siebie i nie trać motywacji. Samo próbowanie, to już sukces! Pomyśl o osobach, które zyskały ogromne uznanie – one również się potykały. Ale dzięki wytrwałości, doszły na szczyt.

„Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się” – Aldous Huxley

cytaty-motywacyjne-na-kazda-okazje

Dzieci nie myślą w kategoriach – raz upadłem, więcej nie próbuję. Znajdź w sobie to dziecko. Znajdź w sobie wytrwałość i upór, by uczyć się nowych rzeczy i nie poddawać się, gdy coś Ci nie wyjdzie. Czy ucząc się chodzić lub czytać, wyobrażamy sobie, że to się nie uda? Że te umiejętności nie będą nam dane? Nie. No właśnie – myśl w ten sposób o każdym wyzwaniu. Potraktuj je jako coś, co po prostu na 100 procent uda Ci się osiągnąć!

“Rozwój zaczyna się, gdy zaczynamy akceptować naszą własną słabość” – Jean Vanier

Nie jesteśmy idealni. Czasem musimy przyznać się przed sobą, że mamy gorszy czas, potrzebujemy odpoczynku. Jesteśmy słabi. Ale paradoksalnie to w byciu słabym leży siła. Jeśli poznasz swoje słabości, znajdziesz i siłę. Będziesz też wiedzieć, gdzie możesz się potknąć, gdzie czekają Cię w przyszłości ewentualne trudy. To da ci czas, by się do nich przygotować. Nie trać motywacji, nawet w złych czasach. Po nocy wstaje dzień!

“Cele pozwalają ci kontrolować kierunek zmian na twoją korzyść” – Brian Tracy

Dbaj o zachowanie motywacji i dąż do celu. Wyznacz sobie metę i rozpisz swoje dążenia na małe kroki. W ten sposób łatwo będzie Ci nie tracić postępu z oczu. Może nawet zrób listę i na niej zaznaczaj wykonane już punkty? To dodatkowo da Ci dużą dawkę sił, by nie przestawać dążyć do realizacji marzeń!  Miej przy sobie kartkę, na której spiszesz swoje ulubione cytaty motywacyjne – to z pewnością pomoże Ci w chwilach zwątpienia.

“Jeśli chcesz stworzyć arcydzieło, musisz po drodze stworzyć trochę śmieci” – James Clear

cytaty-motywacyjne-dla-ciebie

Tak – nie wszystko, czego się podejmiesz, wyjdzie dobrze. Zaakceptuj to i nie trać wiary w siebie. Gdy jakiś Twój projekt nie wyjdzie, nie myśl – to koniec, jestem do niczego. Pomyśl o tym raczej jako o cennej lekcji. Postaraj się przeanalizować sytuację i znaleźć punktu, które doprowadziły do porażki. Dzięki temu następnym razem nie popełnisz błędów i osiągniesz sukces! Jak nie stracić motywacji, gdy coś nie wychodzi? Patrz na wszystko pozytywnie. To nie zwycięstwa uczą nas najwięcej, a właśnie przegrane.

“To, czego najbardziej się boimy, jest zwykle tym, czego najbardziej potrzebujemy” – Ralph Waldo Emerson

Aby się rozwijać, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Nie ma innej drogi. Jest powiedzenie, które mówi “znajdź to, czego się boisz i pobiegnij w tym kierunku”. To prawda. Choć czasem trudno nam przestać się bać i po prostu zainwestować w swój rozwój, pomimo nieprzyjemnych odczuć, musimy to robić. Bez tego będziemy stać w miejscu. Niech strach stanie się źródłem Twojej motywacji. W końcu – kto nie ryzykuje, nie pije szampana!

“Nie możemy stać się tym, kim chcemy być, pozostając tym, kim jesteśmy” – Oprah Winfrey

Chcesz osiągnąć coś wielkiego? Czujesz, że czegoś Ci brakuje? Że nie jesteś tam, gdzie chciałbyś być? Spróbuj znaleźć motywację do zmiany. Niestety, ona nie przyjdzie sama. Tak jak i sukces. Musisz na nie zapracować. Jednak po ciężkiej pracy czeka Cię nagroda. Niech cel, który przed sobą widzisz będzie Twoją motywacją do zmian. Nasze życie jest drogą. Jeśli nie idziesz do przodu, inni Cię wyprzedzą! Wczytaj się w nasze cytaty motywacyjne, a zobaczysz, że bez zmiany, nie osiągniesz celu.

“Bardzo wierzę w szczęście i uważam, że im ciężej pracuję, tym więcej go mam” – Thomas Jefferson

Szczęście – czy w ogóle coś takiego istnieje? Myślisz pewnie, że tak. Być może – czasem mamy po prostu fart. Ale 95 procent to po prostu ciężka praca. Nie zazdrość innym i nie myśl “udało się mu”. Jeśli widzisz kogoś, kto odniósł sukces – raczej nie stoi za tym szczęście, a ciężka praca, milion potknięć i nieudanych prób. Chcesz, by Twoja praca przynosiła Ci dobre efekty? Nie osiadaj więc na laurach i spokojnie rób, to co kochasz. “Szczęście” to po prostu pasja + praca + motywacja!

Pamiętaj – nie pozwól, by Twoja motywacja spadła!

cytaty-motywacyjne-motywacja-inspiracja

Każdy ekspert to powie – droga do wymarzonych sukcesów nie jest usłana różami. Właśnie dlatego tak ważna jest stała motywacja i gotowość do przełamywania własnych barier. Szukanie inspiracji w słowach innych, odnoszących sukcesy, osób, może być dla Ciebie i Twojej firmy przełomowa. Właśnie dlatego dzielimy się z Tobą tymi niezwykłymi cytatami. Dają one jasne przesłanie i prowokują do koniecznych zmian, które przyniosą Ci pożądane rezultaty.