Zastanawiasz się jak uzyskać dochód pasywny? Świat się zmienia, a my musimy elastycznie dostosowywać się do nowej rzeczywistości. Czasy pandemii, inflacja oraz aktualna sytuacja związana z wojną spowodowały zakłócenia w wielu dziedzinach gospodarki. Kilka branż całkowicie wyhamowało, a wiele innych jest niepewnych swojej przyszłości. W związku z tym ludzie szukają możliwości przebranżowienia się lub opcji na dodatkowy zarobek w internecie. Przedstawiamy 10 pomysłów na dochód pasywny!

Sposoby na osiągnięcie dochodu pasywnego

1. Marketing i reklama

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na osoby świadczące usługi on-line cały czas rośnie. Marketing obejmuje wszystko to, co jest związane z promocją towarów i usług. Np.: tworzenie contentu reklamowego, odsprzedaż nazw domen dla stron internetowych, sprzedaż miejsc reklamowych na stronie lub w sieciach społecznościowych, tworzenie sieci afiliacyjnych lub polecających. Plusami są: duża różnorodność i rozpiętość w sposobach zarabiania oraz minimalna inwestycja początkowa. Minusy to możliwe długie rozkręcanie biznesu i niekrótki czas bez dopływu gotówki.

2. Inwestowanie

Jeden z najbardziej popularnych, choć skomplikowanych, sposobów na pozyskiwanie pasywnego dochodu. Pieniądze są inwestowane w konta bankowe, zakup papierów wartościowych, nieruchomości, obligacje, waluty innego kraju lub kryptowaluty. Możliwe jest również zainwestowanie pieniędzy w czyjś biznes i zarabianie później procentu od zysków. Plusy to wysoka stopa zwrotu i dostępność inwestycji o niskim ryzyku straty. Minusy zaś to potrzeba zainwestowania dużego kapitału początkowego i przymus pozyskania wiedzy na temat inwestycji. Niektóre metody inwestowania – na przykład giełda – wiążą się też z dużym ryzykiem straty środków.

3. Kryptowaluty

Umieściliśmy je w osobnej kategorii, ponieważ wciąż jest to nowy obszar inwestycji i wymaga szczególnej uwagi. Niemniej jednak jest to szybko rozwijająca się dziedzina, a w Internecie pojawia się coraz więcej informacji na jej temat i materiałów edukacyjnych. Wartość kryptowalut szybko się zmienia i nie jest regulowana przez globalną gospodarkę. Ryzyko jest więc duże. Jednym z niezawodnych sposobów na zarabianie pieniędzy z kryptowalut jest założenie osobistej wirtualnej farmy serwerowej  i wydobywanie kryptowaluty. Bardziej ryzykownym, ale i bardziej zyskownym, sposobem zarabiania pieniędzy jest stacking (kupowanie kryptowalut i sprzedawanie ich, gdy kurs wymiany rośnie). Oto 3 najlepsze kryptowaluty dla początkujących inwestorów: 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) jest największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Jeśli chodzi o rynek kryptowalut, BTC jest dobrze rozpoznawalny. Handluje się nim od lat.

Ethereum (ETH)

Podobnie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) również cieszy się globalnym uznaniem, ponieważ jest drugą co do wielkości walutą pod względem popularności rynkowej. Będziesz mógł kupować i sprzedawać ją na wszystkich głównych giełdach.

Tether (USDT)

Tether (USDT) to świetna opcja. Znajduje się on w pierwszej piątce kryptowalut pod względem wysokości kapitalizacji rynkowej i jest tak samo rozpoznawalny jak Ethereum i Bitcoin. Można go również kupić na głównych giełdach.

Źródło danych: Tradingview.com

4. Zakup nieruchomości

Kupno, a następnie sprzedaż lub wynajem nieruchomości, może generować bardzo zadowalający dochód pasywny. Alternatywnie – można też kupić mieszkanie na etapie deweloperskim i po zakończeniu budowy odsprzedać go w wyższej cenie.

5. Wynajmowanie własnego mieszkania – dobry sposób na dochód pasywny

dochod-pasywny-wynajem-nieruchomosci

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w dobrej, popularnej okolicy, nawet jeśli sam w nim mieszkasz, możesz rozważyć jego wynajęcie. Schemat jest prosty, wynajmujesz większe mieszkanie (np. z 2 sypialniami), a sam mieszkasz za mniej w mieszkaniu z 1 sypialnią. Rezultatem jest niewielki dodatkowy dochód. Możesz również wynająć studentom puste pokoje.

6. Programy partnerskie

Istnieje wiele programów partnerskich (AliExpress, Amazon, Ozon, itp.), w których można zarobić procent od zakupów, których ktoś dokonał po Twoim poleceniu. Wszystko, co musisz zrobić, to przyciągnąć klientów. Przyprowadzasz klienta i po każdym zakupie otrzymujesz do 30% wartości jego paragonu. Jest to dobry sposób zarabiania w szczególności dla osób o proaktywnej postawie i zaawansowanych umiejętnościach negocjacyjnych. Aby działać jako afiliant, dobrze by było, abyś posiadał stronę internetową.
Jeśli nie potrafisz ich stawiać, koniecznie sprawdź prosty w obsłudze motyw WordPress Divi!

7. Kursy

Ten sposób generowania pasywnego dochodu za pomocą niewielkiego wkładu własnego jest odpowiedni tylko dla tych, którzy mają umiejętności i doświadczenie w jakiejś dziedzinie. Wystarczy stworzyć kurs, w którym za odpłatą przekażemy naszą wiedzę. Nagrane może mieć formę wideo lub audio.

8. Sprzedaż wideo i foto contentu

dodatkowy-zarobek-z-domu-filmy-zdjecia-rysunki

Metoda ta jest odpowiednia dla osób twórczych i kreatywnych. Istnieją specjalne strony, na których każdy może zamieścić swoją twórczość – zdjęcia, filmy, rysunki, elementy projektów itp. Tworzysz produkt raz, umieszczasz go na stronie, a następnie zarabiasz na każdej sprzedanej pozycji. Możesz to robić jako firma lub jako nierejestrowana działalność gospodarcza. Pamiętaj jednak o tym, że działając w tej branży, będziesz musiał wybrać odpowiedni program do wystawiania faktur.

9. Stworzenie strony w internecie

Przemyśl też stworzenie strony internetowej, optymalizację jej pod kątem wyszukiwarek i zarabianie na reklamach, które zamieścisz. W teorii wszystko jest proste: tworzysz stronę internetową, wypełniasz ją treścią zoptymalizowaną pod kątem SEO i umieszczasz reklamy. Właściciel strony zarabia na każdym kliknięciu linki reklamowe i na umowach z ewentualnych programów partnerskich. W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. Aby uzyskać satysfakcjonujący dochód pasywny, trzeba nauczyć się, jak tworzyć strony i zrozumieć, jak działa optymalizacja SEO. Do stworzenia tego typu stron świetnie sprawdzi się motyw Divi. Dzięki niemu będziesz mógł przygotować profesjonalną stronę internetową, bez większej wiedzy!

10. Programy socjalne

Oczywiście z przymrużeniem oka. Wszystkie zdolne osoby zachęcamy do pracy!
Jeśli jednak nie jesteś w stanie pracować, możesz skorzystać z programów wsparcia rządowego w ramach świadczeń socjalnych. Należą do nich: zasiłki, stypendia, emerytury i inne płatności gwarantowane przez państwo. Jeśli nie jesteś zdolny pracować, nie bój się prosić o wsparcie.

Jak uzyskać dochód pasywny jak uzyskać? Zacznij zarabiać już teraz!

Jak uzyskać dochód pasywny? Zacznij już teraz!

Lista mogłaby ciągnąć się dalej i dalej, ponieważ istnieje tak wiele sposobów na osiągnięcie pasywnego dochodu. Planowany, by w końcu zdobyć dochód pasywny, warto potraktować poważnie. Zazwyczaj nie osiąga się go w miesiąc czy nawet rok. Już teraz pomyśl o tym, jak możesz zaoszczędzić: np. odkładając coś z każdej wypłaty. Kiedy już zdecydujesz się na sposób, w jaki pozyskiwać będziesz dochód pasywny, możesz wybrać najbardziej odpowiednie narzędzia. Pamiętaj – budując dodatkowy dochód, budujesz swoją niezależność finansową i przyszłe życie. Posłuchaj specjalistów i zajmij się tą kwestią jak najwcześniej. Czas jest kluczowym zasobem!