Wiesz, jak pobrać faktury za reklamę z Facebooka? Tak, pobieranie faktur z FB jest możliwe! Jeśli posiadasz swoją firmę i prowadzisz kampanię reklamową na Facebooku, to powinieneś pamiętać o tym, że koszty przeznaczone na reklamę możesz zawrzeć w kosztach prowadzenia działalności.

Oczywiście, żeby to zrobić, potrzebujesz dowodu płatności. Takim dowodem jest faktura VAT z Facebooka. Jednak wiele początkujących osób ma problem z tym, skąd pobrać fakturę. Jeśli sam nie wiesz lub nie pamiętasz skąd pobrać fakturę za reklamę z Facebooka, to powinieneś przeczytać ten artykuł. Zatem sprawdź jak pobrać faktury za reklamę z Facebooka.

Gdzie uzupełnić dane firmy do faktury z Facebooka?

Jeszcze przed tym, jak pobierzesz fakturę za reklamę z Facebooka, najpierw musisz uzupełnić dane Twojej firmy. Aby, to zrobić powinieneś wejść w menadżer reklam, a następnie kliknąć w lewym górnym rogu symbol opcji. W tym momencie pokaże ci się rozwinięte menu. W zakładce „reklama” kliknij „ustawienia konta reklamowego”. To właśnie w tym miejscu powinieneś uzupełnić wszystkie niezbędne dane dotyczące Twojej firmy. Co więcej, w tym punkcie musisz wybrać opcję „kupuję reklamy do celów biznesowych”. Następnie musisz wpisać Europejski identyfikator podatnika VAT, czyli NIP Twojej firmy z przedrostkiem PL.

Jak pobrać fakturę z Facebooka?

Jeśli uzupełniłeś już dane Twojej firmy, to możesz bez problemu pobrać fakturę. Będąc w menadżerze reklam, powinieneś przejść do menu i tam wybrać opcję „Rozliczenia”. Kiedy jesteś już w tej zakładce, bez problemu możesz pobrać każdą fakturę z osobna lub wszystkie na raz. 

Pobieranie faktury za reklamę na facebooku

Pojedyncza faktura z Facebooka

Jeśli chcesz pobrać tylko jedną fakturę, musisz kliknąć „Identyfikator transakcji”. Tam pojawi Ci się przycisk, który służy do pobrania faktury. 

Zbiorcza faktura z Facebooka 

Jeśli chcesz pobrać wszystkie faktury, to powinieneś w górze tabeli odnaleźć opcję „Pobierz wszystkie faktury”, a następnie na nią kliknąć. Po kliknięciu tej opcji wyskoczy Ci okienko z możliwością pobrania wszystkich faktur jako pojedyncze lub podsumowanie rozliczeń w formacie PDF, lub CSV.

Co znajduje się na fakturze z Facebooka?

Faktura za reklamę z Facebooka nie różni się znacząco od faktury tradycyjnej. Na fakturze wygenerowanej przez Menadżera reklam znaleźć można następujące elementy:

  •      Dane Facebooka
  •       Dane adresowe Twojej firmy
  •       Informacje na temat prowadzonych przez Ciebie kampanii
  •       Wydatki, które zostały poniesione na promocję reklamy
  •       Datę dokonania płatności
  •       Metody płatności
  •       Identyfikator transakcji
  •       Typ produktu

Jak pobrać faktury za reklamę na facebooku

Kiedy Facebook wystawia faktury?

Facebook generalnie wystawia faktury w pełni automatycznie. Faktury generowane są po wydaniu określonego limitu środków na reklamy lub po ustalonym przez siebie terminie. Faktury te jednak nie będą obejmować okresu „od 1 do 31”, a raczej inne ramy czasowe. Jeśli chcesz zmodyfikować podsumowania rozliczeń, możesz to zrobić w ustawieniach płatności.

Próg rozliczeniowy – jak ustawić?

Jeśli chcesz sam zdecydować, ile i jak często chcesz otrzymywać faktury, możesz ustawić odpowiadający Ci próg rozliczeniowy, po którym zostanie wystawiona faktura. Aby, to zrobić musisz przejść do zakładki „Rozliczenia”, a następnie przejść do „Ustawień płatności”. Tam wybierasz opcję „Zarządzanie progiem rozliczeniowym” i wybierasz kwotę, która Cię interesuje. Warto pamiętać, że maksymalny próg rozliczeniowy, jaki możesz ustawić to 3000 zł.

Czy faktury z Facebooka są akceptowane przez Urząd Skarbowy?

W przeszłości były pewne problemy z akceptowaniem faktur z Facebooka przez Urząd Skarbowy, ponieważ były one zgodne z wytycznymi w Irlandii, a nie w Polsce. Dziś natomiast nie powinno być żadnego problemu z zaakceptowaniem takiej faktury przez Urząd Skarbowy.

Faktury za reklamę na Facebooku

Co robić, gdy na fakturze nie ma stawki VAT?

Faktury pobrane z Facebooka zazwyczaj nie zawierają w sobie podatku VAT, ponieważ są wystawione przez irlandzką spółkę. Rozliczenie podatku VAT leży po stronie nabywcy. Taką informację znajdziesz na samym dole faktury wygenerowanej z Facebooka. Jednak nie powinieneś się tym martwić, Twój księgowy z pewnością zajmie się wszystkimi formalnościami.

Faktury za reklamę na Facebooku – podsumowanie

Generowanie oraz pobranie faktury za reklamę na Facebooku jest bardzo proste. Jedyne, o czym musisz pamiętać to o uzupełnieniu wszystkich swoich danych. Później już tylko musisz wejść w odpowiednie zakładki, a całą resztę Facebook zrobi za Ciebie.

Sprawdź nasze inne artykuły:

Program do fakturowania za darmo | Jaki wybrać?

Program do fakturowania dla firmy | Jaki wybrać?