Najlepszy antywirus dla firmy… czyli, jaki? Dlaczego warto korzystać z antywirusa? Programy zabezpieczające to kluczowy element ochrony systemu operacyjnego, plików użytkownika oraz ogólnie – jego prywatności. Tym samym jest to również podstawa każdej firmy działającej w Internecie. Wszelkie dane (czy to prywatne, czy firmowe) powinny być odpowiednio chronione. Właśnie dlatego przychodzimy Ci z pomocą z dokonaniem wyboru najlepszego antywirusa. Chcesz dowiedzieć się, który z programów antywirusowych jest najlepszy? Przeczytaj i sprawdź!

Po co komputerowi ochrona?

Kiedy korzystasz z internetu na co dzień może Ci się wydawać, że żadne ataki hakerskie Cię nie dotyczą. Co jednak dzieje się z wypływem danych z Twojego komputera? Okazuje się, że nawet korzystanie z najpopularniejszych komunikatorów (na przykład Messenger) może powodować pobranie wirusów lub programów szpiegujących. Samo przeglądanie internetu może więc stanowić zagrożenie!

Zabezpieczenie komputera przed wirusami

Jak działają programy antywirusowe?

Przede wszystkim posiadają one funkcje skanowania, wykrywania, rozpoznawania oraz usuwania złośliwych programów z komputera, które mogą być instalowane bez zgody użytkownika. Zapewnianie bezpieczeństwa polega na porównywaniu nowych programów z dostępną bazą wirusów, dzięki czemu ich wychwycenie staje się dla takiego programu łatwe.

Najlepszy antywirus dla firmy. Ranking

Istnieją dwa sposoby działania programów:

 1. Skanowanie wirusów w czasie rzeczywistym, czyli w czasie pobierania danych plików antywirus ma za zadanie sprawdzić poziom bezpieczeństwa danego pliku,
 2. Skaner na żądanie użytkownika, czyli skanowanie uruchamiane ręcznie (lub poprzez harmonogram, który ustawia sobie już sam użytkownik).

Jaki antywirus wybrać?

O zaufanie użytkowników zabiega wiele konkurencyjnych firm. Dzięki temu wszystkie programy są udoskonalane i zawierają coraz większe udogodnienia. Zarządzanie bezpieczeństwem stale jest jednak podstawową funkcją wszystkich oprogramowań antywirusowych, jakie prezentujemy Ci w naszym rankingu:

Norton 360

Jest to oprogramowanie, które oferuje nie tylko funkcję antywirusową, ale również:

 • managera haseł,
 • prywatną sieć wirtualną,
 • ochronę przez spyware,
 • przestrzeń na dysku w chmurze (tylko dla Windows).

Norton antywirus

McAfee Total Protection

Stale rozwijany projekt, który w najnowszej wersji, podobnie jak produkt wyżej, oferuje dodatkowe funkcje, oprócz antywirusa, tj. ochronę przed spamem na poczcie email, moduł Safe Family (ochrona rodzicielska), czy wbudowany manager haseł.

Ponadto, dodatkową ciekawą opcją jest również File Lock – użytkownik może zaszyfrować dany plik na dysku specjalnym kluczem.

Bitdefender – jeden z najczęściej polecanych!

Dlaczego jest to jeden z ulubieńców? Produkt ten posiada:

 • zabezpieczenia przed wirusami i ransomware,
 • funkcję antykradzieżową (ułatwia lokalizację skradzionego sprzętu, jego blokadę oraz zdalne usunięcie wszelkich danych).

Bitdefender antywirus dla firmy

ESET NOD32

Niezwykle zaufana, polska marka ESET proponuje własny projekt, z którego skorzystało już ponad 4 miliony użytkowników. Przede wszystkim wychwytuje złośliwe oprogramowanie, chroni przed atakami phishingowymi.

Atak phishingowy: próby wyłudzenia pieniędzy lub danych.

Panda

Jest to oprogramowanie oparte na działaniu sztucznej inteligencji, która wykrywa ataki zanim do nich dojdzie. Każdy pakiet zawiera darmową sieć VPN, a dodatkowo firma oferuje też niecodzienną formę zabezpieczenia dla użytkowników, którzy chcą jedynie przetestować działanie ich produktu: 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Panda antywirus

Kaspersky

Jest to program, który wzbudza zaufanie wielu użytkowników, a jednocześnie osiągnął najwyższe nagrody w wielu laboratoriach testowych, ponieważ:

 • szyfruje dane wysyłane i odbierane przez VPN,
 • posiada kontrolę rodzicielską,
 • oferuje ochronę bankowości internetowej,
 • blokuje nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej.

Po zdobyciu upragnionego programu antywirusowego…

Najlepszy antywirus dla firmy..czyli jaki? Nie ważne, którego używasz…należy pamiętać o jego ręcznych aktualizacjach. Żyjemy w czasach, w których wszelkie wirusy i niechciane oprogramowania bardzo szybko ewoluują i zmieniają się tak, by przestarzałe formy ich blokowania po prostu nie działały. Stąd tak ważne jest bieżące sprawdzanie najnowszych aktualizacji Twojego programu antywirusowego.

Ranking najlepszych antywirusów dla firmy

2 ostateczne pytania

Stawiamy Cię przed ostatnimi pytaniami, które musisz sobie zadać przed zakupem odpowiedniego dla siebie programu antywirusowego, który ochroni Ciebie i Twoją firmę przed stratami danych, a nawet pieniędzy.

 1. Ile komputerów jest w Twojej firmie?
 2. Jakich zabezpieczeń dodatkowych potrzebują pracownicy Twojej firmy?

Z takim zapleczem wiedzy jesteś już gotowy do podjęcia decyzji. Mamy nadzieję, że nasz artykuł zdecydowanie Ci to ułatwi. Do dzieła!