Program do organizacji pracy – czy jest nam potrzebny? Planowanie i organizacja naszej pracy poprowadzi każdą firmę do sukcesu. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu projektami jesteśmy w stanie sprawniej i efektywniej je wykonywać. Czasem chcemy zaufać naszej pamięci, a ta niestety w natłoku obowiązków bywa zawodna. Każda firma, która chce generować większe zyski, potrzebuje prostych i praktycznych narzędzi do zarządzania i czasem, które w znaczący sposób ułatwią organizację.

Dużym ułatwieniem są organizery pracy. Najlepsze programy, czy to na pulpicie komputera, czy w wersji mobilnej, pomogą Ci wybrać odpowiednie narzędzie organizacji czasu i zarządzania projektami w każdej firmie. Wybierz dla siebie najlepszy program do organizacji pracy. Sprawdź nasz ranking Top 6!

Microsoft To Do

Prosty i bezpłatny program do zarządzania zadaniami, wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Wiele osób właśnie od tego programu zaczęło swą przygodę z organizerami. Program jest prosty w użyciu, jednak posiada niewiele zaawansowanych funkcji.

Zorganizuj pracę z aplikacją Microsoft to do

Możliwość zsynchronizowania z np. MS Outlook pozwala w łatwy sposób przenieść zadanie np na aplikację mobilną.

Ms To Do Pozwoli Ci planować najbliższy czas, oznaczać wykonane zadania, udostępniać je innym użytkownikom, a także ustawiać przypomnienia. Narzędzie dostępne jest w formie aplikacji webowej.

Nozbe

Nozbe to polska aplikacja do organizacji pracy, oferująca rozbudowany system zarządzania zadaniami. Jeżeli szukasz solidnie zrobionej i stale rozwijanej aplikacji – warto przetestować Nozbe.

Jego atutem jest prostota – bardzo łatwo jest się wdrożyć w środowisko. Dzięki temu nowe osoby mogą szybko zacząć korzystać z tego programu. Program jest dostępny na urządzenia mobilne.

Notzbe program do organizacji czasu pracy oraz zadań

Ciekawą funkcją zarządzania czasem i zadaniami jest możliwość określenia pracochłonności zadań. Możesz definiować przewidywany ich termin realizacji.

W wersji darmowej mamy dostęp do wszystkich funkcji w ograniczeniu do pięciu projektów. Jako polskie narzędzie do zarządzania zadaniami, obsługuje język polski.

Trello

Popularny program Trello też jest w języku polskim. Jest to jeden z lepszych i najprawdopodobniej najbardziej popularny program do organizacji pracy w firmie. Przypomina klasyczną tablicę korkową. Daje możliwość tworzenia w czasie rzeczywistym list zadań, skierowanych do określonych osób. Do każdej listy możemy dodawać zadania i dowolnie przenosić je między nimi. Dzięki temu możemy kontrolować wiele projektów z listy zadań i ustalać termin wykonania. Trello jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Idealnie nadaje się do zlecania zadań dla pracowników. Nawet początkująca osoba szybko zrozumie zasady funkcjonowania.

Program do organizacji pracy firmy Trello

W darmowej wersji możemy stworzyć dowolną ilość zadań prywatnych oraz dziesięć tablic, o maksymalnym rozmiarze do 10 MB

Asana

Asana to aplikacja dostępna online, służąca do zarządzania zadaniami całego zespołu. Jest bardzo rozbudowaną platformą pracy zespołowej, która umożliwia zarządzanie listą zadań i przypisywanie ich do konkretnej osoby.

Zaletą jest prostota obsługi, dostępność kalendarza obszaru roboczego z możliwością tworzenia zadań, przypisywania ich do konkretnych członków zespołu, definiowania deadlinów i synchronizacja z Google Calendar.

Zarządzanie projektami firmy w aplikacji Asana

Dużym plusem jest możliwość zamieszczania dużych załączników do 100 MB. Posiada również bardzo rozbudowane funkcje zarządzania i raportowania. Możemy wybrać i przypisać do paska interesujące nas elementy zadań – wskazać osobę obecnie za nie odpowiedzialną, możemy dodać opis zadania, załączyć dodatkowe pliki, stworzyć pod zadania.

W wersji darmowej mamy ograniczenie zespołu do 15 osób. Poza tym zachowujemy nielimitowaną liczbę projektów i zadań. Asana w pakiecie premium umożliwia nadanie konkretnym zadaniom miana „kamienia milowego”. Są one widoczne bezpośrednio na osi czasu, dzięki temu łatwiej śledzić stopień realizacji projektu.

Podio

Podio to proste narzędzie do zarządzania czasem pracy. Warto wspomnieć, ze jest łatwy do opanowania dla osób, które nie miały do czynienia z takimi narzędziami

Podio to aplikacja mobilna, oferująca tablicę z rozrysowanymi zadaniami w wersji online. Pomimo swojej prostoty, tablica okazuje mieć sporo funkcjonalności.

Aplikacja Podio do organizacji zadań

W przeciwieństwie do Trello czy Asanie, które skupiały się przede wszystkim na notatkach tekstowych, Podio udostępnia możliwość dodawania na tablicy notatek, wykresów i szkiców.

Do największych zalet należą dostępne szablony, ułatwiające porządkowanie projektów oraz możliwość zapisywania tablic bez ryzyka wymazywania innych pomysłów.

Google Keep

Google Keep aplikacją o mniejszych możliwościach. Interfejs jest maksymalnie uproszczony, co ma swoje złe i dobre strony. Etykietowany widok zadań pozwala wprowadzić nieco porządku.

Utworzenie dodatkowego notesu, nowych sekcji i inne dodatkowe funkcje może sprawić, że większej liczbie notatek usługa zacznie zawodzić.

Program do organizacji firmy Google Keep

Keep sprawdzi się znakomicie w roli dodatkowej usługi, miejsca, gdzie szybko wrzucimy np. dane do wysyłki paczki czy numer konta do przelewu. Przy poważniejszych zadaniach Keep nie sprosta wymaganiom i potrzebom użytkownika.

Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu listy.

Wybierz najlepszy program do organizacji pracy i zacznij korzystać!

Program do organizacji pracy…czasami może się przydać. Zwłaszcza w dzisiejszych, po pandemicznych czasach, kiedy duża część pracy odbywa się bez bezpośredniego kontaktu członków zespołu. Aplikacje do organizacji pracy usprawniają komunikację wewnątrz firmy, przyspieszają obieg informacji i minimalizują ryzyko błędu, dzięki czemu rośnie produktywność.

Oczywiście ten króciutki artykuł jest daleki od wyczerpania tematu. Programów do planowania czasu pracy umożliwiających przypisywanie zadań jest o wiele więcej niż  wymienione. Jeśli cenisz sobie czas i doceniasz wagę komunikacji ze współpracownikami, aplikacje do organizacji pracy są dla ciebie strzałem w dziesiątkę.  Zastanów się, jakie funkcjonalności są dla ciebie najważniejsze, wybierz odpowiedni program i ciesz się rosnącymi słupkami wyników.
Udanych łowów!